Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Araç İçi Kameralar Hakkında

Önerilen Mesajlar

Yaklaşık 2 aydır çakmaklıktan(sigortasından) kullanıyorum. Şimdiye kadar bir sıkıntı olmadı. Ben 15 dk. diye ölçmüştüm ama; yanlışım da olabilir. Aklıma gelirse cihazdan kapatıyorum; ama genelde kendi kendine kapanıyor. Cihazda A118c bataryalıları önermiyorlar malum sıcaktan şişme yapıyor. Bu yüzden kapasitörlüyü tercih ettim. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

On 3/8/2016 at 20:57, Doğan Kurban said:

Aslında onun bir ayarı vardır. elm ile bağlanıp bakmak lazım.

Arabanin vites konsolunun altinda vites aydinlatmali vites topuzu icin kullanilan bir hat var, ucu soketli duruyor bosta. Kontagi kapatinca kapaniyor. Sigortasini gerekli sekilde ayarlayip kullanabilirsiniz.

Duyduk duymadik demeyin!:

Haa bu arada, cakmaklik sarjli kameralarinizin kablosunu kesip bam gum arabadaki elektrik hattina baglarsaniz kameranizi yakarsiniz. Araba 12+V aletin kablosundan gecen elektrik 5V. Regule ediliyor cakmakliga taktiginiz kisimla. Bu demek oluyor ki cakmakliga taktiginiz zamazingonun giren kismina ufak bir lehim operasyonu veya icini acip icinden bir kablo vasitasiyla yapabilirsiniz.

Not: Su aletlerden icinde batarya olmayani kondansator tipli olanlarindan banada alin be yaa :( Siz zaten zilyon kere arastirmis uzun omurlu, fiyat performans sampiyonunu bulmusunuzdur.

Servet Özkan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arabanin vites konsolunun altinda vites aydinlatmali vites topuzu icin kullanilan bir hat var, ucu soketli duruyor bosta. Kontagi kapatinca kapaniyor. Sigortasini gerekli sekilde ayarlayip kullanabilirsiniz.

Duyduk duymadik demeyin!:

Haa bu arada, cakmaklik sarjli kameralarinizin kablosunu kesip bam gum arabadaki elektrik hattina baglarsaniz kameranizi yakarsiniz. Araba 12+V aletin kablosundan gecen elektrik 5V. Regule ediliyor cakmakliga taktiginiz kisimla. Bu demek oluyor ki cakmakliga taktiginiz zamazingonun giren kismina ufak bir lehim operasyonu veya icini acip icinden bir kablo vasitasiyla yapabilirsiniz.

Not: Su aletlerden icinde batarya olmayani kondansator tipli olanlarindan banada alin be yaa [emoji20] Siz zaten zilyon kere arastirmis uzun omurlu, fiyat performans sampiyonunu bulmusunuzdur.

Bende 2 dene kamera var. Biri 12v ile çalışıyor. Daha önce bağlamıştıkya kentparkta. Diğeri adaptörlü. Aynen senin dediğin gibi 5v ile çalışıyor. Vitesteki elendürük ü denemek lazım. Tişkür ederim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 dakika önce, Doğan Kurban said:

Bende 2 dene kamera var. Biri 12v ile çalışıyor. Daha önce bağlamıştıkya kentparkta. Diğeri adaptörlü. Aynen senin dediğin gibi 5v ile çalışıyor. Vitesteki elendürük ü denemek lazım. Tişkür ederim.

Sigortasini kontrol etmeyi unutmayin. Cok yuksek oldugunu sanmiyorum ama kamera bataryaliysa eger 1.5A, degilse 1A lik sigorta yeterli.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sigortasini kontrol etmeyi unutmayin. Cok yuksek oldugunu sanmiyorum ama kamera bataryaliysa eger 1.5A, degilse 1A lik sigorta yeterli.

vites aydınlatması araç kontağıyla çalışıyor ama karanlıkta devreye girmiyorsa süper bence. Araştıralım mutlaka.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

şimdi madem böle bişi var şöyle bişide olabilir işte sıcaklık 15 derecenin altındaysa koltuk ısıtmayıda çalıştır gibi

Ptc heater ın tesisatından al elektriği. gem dende ptc yi aktik et o zaman. Motor suyu socaklığı 60 ın altında dış sıcaklık 15 miydi neydi onun altında olunca otomatik açsın

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 dakika önce, Doğan Kurban said:

Ptc heater ın tesisatından al elektriği. gem dende ptc yi aktik et o zaman. Motor suyu socaklığı 60 ın altında dış sıcaklık 15 miydi neydi onun altında olunca otomatik açsın

lakin dış sıcaklığı baz almamıştım. karlı havada sürekli ısıtmalar çalışır demek. yada motor ısınınca koltuk ısıtmada durur, belkide içersi ısınmadı daha!?

demek istediğim şurdaki gibi bir termostat ucunu nereye koyarsan koy sıcaklık azalınca devreye girsin, artınca çıksın.

bu arada sen ptc heater almışmıydın, ben sadece koltuk ısıtma aldığını biliyorum

20-90-C-DC-font-b-12V-b-font-font-b-Thermostat-b-font-Digital-Temperature.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.