Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Renault Fluence Z.E. EuroNcap Şoku yaşıyor !

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

Fluence 4 yıldızda kaldı...Sürücü ve yolcu da oldukça yaralanma riski mevcut..Yan direkten de tehlikeli yaşanıyor

Bu arada dikkat ettiniz mi bilmiyorum ama normal Fluence ve Latitude EuroNcap testlerine girmemiş...

Şimdi bu neden böyle olabilir diye düşündüm..Opel'in yine elektrikli motorlu aracına baktım Opel Ampera..O da yolcu ve sürücüde çok iyi değil ama yan darbede mükemmel koruma yapmış..O yüzden puanı yükselmiş ve 5 yıldız almış...

screenshot20111128at532.png

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sonradan sedana çevirme bazı modellerde Ncap geçiştirilmeye çalışılıyor zaten.

İnsanların çoğu "hatchback 5 yıldız aldıysa sedanı da 5 yıldız alır kesin" diye düz mantık kursa da sedan modeller alım gücü düşük pazarlarda tercih edildiğinden bazen hb modellere göre yapısal farklılıklar içerebilen modeller aynı modelin sedanı adı altında satışa sunulabiliyor.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Abi

Sonradan sedana çevirme bazı modellerde Ncap geçiştirilmeye çalışılıyor zaten.

İnsanların çoğu "hatchback 5 yıldız aldıysa sedanı da 5 yıldız alır kesin" diye düz mantık kursa da sedan modeller alım gücü düşük pazarlarda tercih edildiğinden bazen hb modellere göre yapısal farklılıklar içerebilen modeller aynı modelin sedanı adı altında satışa sunulabiliyor.

Abi yalnız megane ile fluence ayrı aks vs'ye sahip yani apayrı arabalar...

Focus gibi değil mesela

Tıpkı şuan ki golf ve jetta gibi ler.. jetta da girdi test'e golf'de

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

gayet normal... Renaultun fluence(yada Latitude) diye sattığı zaten Samsung SM3(veya SM5) di... ;) Zaten bakılırsa megane, laguna felan girmiştir ama korelileri sokmamışlardır...

Açıkcası hiçbir resmi katalogdan bu araba bundandır demiyorlar yani test'e girmeli..ben bunu bilmek zorunda değlim ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Olur mu ? ?

Ncap sürekli kendini güncelleyip yeni standart'lar ekliyor...

Büyük ihtimalle haklısınız da ben 3-4 ay önce, belki de daha fazla zaman geçmiştir, bakıp inceleyip karşılaştırdığımda Mercedes, Volvo gibi markaları ile Renault veya Citroen gibi "Premium olmayan" markalarla karşılaştırdığımda olması gereken farkı fazla görememiştim. Belki de benim beklediğim fark düşük hızlarda yapılan testlerde ortaya fazla çıkmayacağından Euro Ncap hakkındaki görüşüm pek olumlu değil.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Büyük ihtimalle haklısınız da ben 3-4 ay önce, belki de daha fazla zaman geÇmiştir, bakıp inceleyip karşılaştırdığımda Mercedes, Volvo gibi markaları ile Renault veya Citroen gibi "Premium olmayan" markalarla karşılaştırdığımda olması gereken farkı fazla görememiştim. Belki de benim beklediğim fark düşük hızlarda yapılan testlerde ortaya fazla Çıkmayacağından Euro Ncap hakkındaki görüşüm pek olumlu değil.

Tabi hız farkı detaylarda hasarı arttıracaktır belki malzeme farkı daha iyi ortaya Çıkar ama artık güvensiz firma kalmadı sayılır..

Ve bu premium firmalar karoserden ziyada daha farklı elektronik önlemler almaya başladı...Bunları göz ardı etmeyin derim ;)

örneğin Ford Focus'un 4 ödülü mevcut, premiumlarda da Çok özel ödüller var..

Buradan kontrol edebilirsiniz

http://euroncap.com/rewards.aspx

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Renault modelleri 2007'den bu yana 5 yıldız alıp duruyordu.Hatta TV'ler de top oynayan,birbirinin üstünden hoplayıp zıplayan ve 5 yıldız vurgusu yapan reklamlardan sonra çok kötü oldu bu durum.üstelik Z.E'lere çok bel bağladı Renault !

Bakın görün eksiklerini tamamlayıp en kısa sürede yeniden teste sokacaktır bu aracını !

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Renault modelleri 2007'den bu yana 5 yıldız alıp duruyordu.Hatta reklamlarda top oynayan,birbirinin üstünden hoplayıp zıplayan ve 5 yıldız vurgusu yapan reklamlardan sonra çok kötü oldu bu durum.üstelik zetec'e çok bel bağladı Renault !

Bakın görün eksiklerini tamamlayıp en kısa sürede yeniden teste sokacaktır bu aracını !

Z.E. ler Türkiye üretim :D:)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ahahaha..Tüh Tüh..Başbakan sürmüştü fluence elektrikliyi...Ya tm o sürerken toslasaydı bi yere mazallah....Bence Başbakanımız hemen bir One Minute çeksin,dayılansın NCAP e ,siz nasıl olurda benim sürdüğüm arabay 5 yıldız vermezssiniz leeeyn alayınızı gönderirim silivriye desin bak gör diil 5 yıldız 500 yıldız bile veirler korkudan...Hhahahahahaa....Flüütt...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.