Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

15B22 - TCM SOFTWARE UPDATE

Olcay Sert

Önerilen Mesajlar

33 dakika önce, Kaan Yagizer said:

Modül : Modül ile ilgili bir şey yok, "14M02" kodu ve Aktarma kontrol modülü garanti uzatılması tabiri -dosya ana başlığı- sisteme girip 14M02'yi seçtiğinizde karşınıza 15B22 TCM Yazılım güncellemesi dosyası geliyor. 

Yani olay 15B22 TCM ... peki bu ne? Vites geçişlerinde kimi zaman gözlemlenen kararsızlığı gidermek ve vites sürelerini düzenlemek için geliştirilmiş bir yazılım. Ücretsiz olarak yükleniyor (kontrol ünitesine) ve geri bildirimlere göre de tatminkar sonuçlar veriyor.

Sonuç : Tavsiye ederim, yükletin efendim. 

teşekkürler Kaan abi...

Haftaya cumartesi sabahtan geliyorum, özledim zaten, eminim Savaşta beni özlemiştir :öp:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Mert Yürüyen said: özledim zaten, eminim Savaşta beni özlemiştir :öp:

Savaş seni özlediğini biliyor mu? :blink:

(bkn.randevu aldın mı?)

Abi kaç oralardan yurtdışı görev felan vardır kesin kıyıda köşede. Haftasonu dinlenmekle geçmez Mert in etkileri.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

4 saat önce, mustafa ilteke said:

sağolun yakup bey gideyim öğreneyim neymiş içeriği

servise gittim ilk önce haberleri olmadığını söylediler ve araç kartına bakıp sistemde bir şey görükmediğini bildirdiler sonra usta araştırdı bu güncellemenin sadece yurtdışı araçlarda olduğunu türkiyede olmadığını söyleyip geri gönderdiler 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

6 dakika önce, mustafa ilteke said:

servise gittim ilk önce haberleri olmadığını söylediler ve araç kartına bakıp sistemde bir şey görükmediğini bildirdiler sonra usta araştırdı bu güncellemenin sadece yurtdışı araçlarda olduğunu türkiyede olmadığını söyleyip geri gönderdiler 

Standart baştan savma teknikleri. Israrla yaptırın başka servisi deneyin

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

44 dakika önce, mustafa ilteke said:

bu güncellemenin sadece yurtdışı araçlarda olduğunu türkiyede olmadığını söyleyip geri gönderdiler 

Arkadaş yanılmış., 15B22 TCM Güncellemesi ülkemizdeki araçlar için de geçerli. 1,6lt Benzinli Otomatik araç geldiğinde aracı IDS'e bağladığınızda konsol sizi zaten güncelleme var diye uyarıyor. Sürüş konforunuzu olumlu yönde etkilediği ( en azından zararı yok ) için tavsiye ederim. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 dakika önce, Volkan Ö. said:

Tüketim etkisi nasıl yorumlaya biliyor musunuz.

Söz konusu yazılım konfor + kullanım amaçlı geliştirildi diye biliyorum, o nedenle yakıt tüketiminde artı veya eksi değişim olacağını (güncelleme sonrası) sanmam.  (bkn.Yeni yazılım kalbinize keyif öpücüğü kondurmak için, cüzdanınıza değil) 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

aynen... bende 100 km yaptım haftasonu, hem akıcı trafikte hemde sıkışık istanbul trafiğinde...

Önceden de söylediğim gibi benim bir şikayetim yoktu şanzımandan, ancak yine de gidip güncellemeyi yüklettim.

Sonuç: ÇOK BAŞARILI. beklentimin çok ötesinde başarılı hemde...

Yokuş tırmanışlarında bariz bir kararlılık var, eğime girince hemen vitesi küçültüyor ve 2.500 deviri aşsan dahi vitesi yükseltmiyor...

Düz yolda da ayağınızı gazdan çektiğiniz zaman hemen vitesi yükseltir ve sonrasında güce ihtiyacınız olduğundan ve tekrar gaza bastığınızda mecburen tekrar vitesi düşürür, saçma sapan boğulan bir araba imajı çizilirdi... şu an da bu yok! vitesi hemen yükseltmiyor, üst devirde sizi tutuyor bir süre. O süre benim için gayet yeterli geldi...

rölanti yada sıkışık akan trafikteki hoplamalar (bende hemen hemen hiç yoktu) toparlanmış. zaten frene sonuna kadar basıp, kavramayı ayırdıktan sonraki kalkışlarda bir sorun olmuyordu. ancak böyle rölantide aktığınız durumlarda birinci-ikinci vites kararsızlığı can sıkıyordu. hepsi gitmiş. araç sürekli 1. viteste standart şekidle hiç acele etmeden ilerliyor, vites aralığı uzatılmış.

kalkışlarda... benim en büyük şikayetim kalkış anı idi. her ne kadar toplama zıplama olmasda, tam otomatik viteslerdeki gibi gaza yüklenince kesintisiz bir kavrama ve hızlanma yaşayamıyordunuz. titiz olduğum için önce 1. vitesin kavramasını bekliyordum sonra 2 ye geçince yüklenip SB'nin keyfini yaşıyordum. Aksi taktirde 1. viteste çok yüklenirseniz aynı lastiğin yolda patinaj yaptığı gibi içeride şanzıman dişlilerinin birbirilerini yakalamaya çalıştığını hissediyordunuz! Benim için en güzel ilerleme bu olmuş. basıyorum gaza, ne şaşırma ne dişli patinajı, tam otomatik gibi dümdüz mermi gibi hızlanıyor... Sprintbooster'ın tadını şimdi aldım gerçektende.

ÖZETLE: çok başarılı bir güncelleme. Bu araba bu şanzıman kondisyonu ile piyasaya çıkmış olsaydı kuru kavrama powershift imajı çok daha farklı noktalarda olabilirdi.

Mert Yürüyen tarafından düzenlendi
  • Beğen 5
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.