Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

15B22 - TCM SOFTWARE UPDATE

Olcay Sert

Önerilen Mesajlar

3 dakika önce, Volkan Ö. said: Tüketim etkisi nasıl yorumlaya biliyor musunuz.

Söz konusu yazılım konfor + kullanım amaçlı geliştirildi diye biliyorum, o nedenle yakıt tüketiminde artı veya eksi değişim olacağını (güncelleme sonrası) sanmam.  (bkn.Yeni yazılım kalbinize keyif öpücüğü kondurmak için, cüzdanınıza değil) 

Cumartesi randevu alayim bari :)

Araba yerinden kalksın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Yakup Çağatay said:

Benim anladığım dizel pws gibi yapmışlar.

yorumlardan o çıkıyor açıkcası... ama dizel pws'yi kullanmadım ya, o yüzden özellikle "onun gibi olmuş" demek istemedim.

ama anlatılanlarla uyuşuyor yani... geçenlerde dizel dsg kullanmıştım, gerçekten aynı, bu kadar ilerleme ben beklemiyordum... geri dönüşleri çok iyi adapte etmişler şanzımana

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bence şöyle oldu.

Ford Mekanik Arge şanzımanda sorun yok. Kavrama değiştirmek zorunda kalıyoruz. Sorun yazılımsal diye Ford Yazılım Arge'ye attı topu. Yazılım arge yok yazılım doğru ahanda test sonuçları biz denediğimizde problem çıkmıyor dedi. Mekanik arge ulan suç bizdemi diye şüpheye düşüp bir suru deneme yaptı. Yazılımcılar bu arada oğlum dur kalkta yazılımdan problem çıkıyor olmasın. Bir programı inceliyelim dedi. Bir sürü toplantı sonunda acaba 1.5 dizelin yazılımını yüklesek nolur fikrini deneme kararı aldılar.

Labaratuvar yaptığı bilmem kaçıncı denemede biz dediydik tribini artı.

Sonuçta yeni yazılımla problem çözülünce yazılımcılar problemi çözdüğü için tebrik edildi.

Labaratuvarda testi yanlış yapmışlar diye fırça atıldı. İyileştirme kazancı olarak büyük puntolarla sunumu yapılarak mutlu Ford çalışanları alkışladı. Bu arada ulan nerden aldık bu Ford'u diyen mutsuz müşteriler. Laa gördünmü nasıl uğraştı adamlar problem çözüldü. Akiyor Fordum ben Lordum mutluluğunu yaşadı.

Yazılım yüklemeye gitmeden başının üstünde bu balonlarda olay yaşandı. :)

Ar-ge budur Mörfinin dediği gibi bir şeyin ters gitme ihtimali varsa kesin ters gider

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Birden ikiye geçiş vites aralığının uzatılmış olması, sanki ( sıkışık trafikte,) karasızlık ( sıkıntı) yaratacak gibi..Mert memnunsan çok iyi..

Diğer taraftan 1,5 dizel ps yi Yakup ile test etme fırsatımız oldu, çok başarılı buldum tabii turbo olduğu için geçişler, doldura doldura ( bu tabir tamamen Yakup'tan alıntı :):): ) ama sakin kullanımda yine 1 ve 2 arası kısa ve sorunsuz..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu siteye nasıl giriş yapıyoruz?VIN girişi diyor ne yazmamız gerekiyor

Siteye oncelikle uye olun. Sag ust kosede uye girisi sekmesinden. Daha sonrasinda sizden VINN isteyecek oda aracinizin şasi numarasidir. Onu girerek kontrol edebilirsiniz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Yahya Akman said:

Siteye oncelikle uye olun. Sag ust kosede uye girisi sekmesinden. Daha sonrasinda sizden VINN isteyecek oda aracinizin şasi numarasidir. Onu girerek kontrol edebilirsiniz.

Üyeliğe gerek yok. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

hafta sonu bi 200km yapmışız istanbul içi ve hala yaptırmayanlar varsa şiddetle tavsiye edilir yumuşacık olmuş vitesler kalkışlar

Tüketim etkisi nasıl yorumlaya biliyor musunuz.

Tüketim ayni 9 civari bisi yakmıştı. Yaptir rahat edersin trafikte kalkışta bazen hopluyor diye spor moda aliyordum arrik d yetiyor konfor modu oldu delux mode

Şase numarası yazmak lazim

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 saat önce, Ercan Çetin said:

şasi numarasını

1 saat önce, Bekir B. said:

Birden ikiye geçiş vites aralığının uzatılmış olması, sanki ( sıkışık trafikte,) karasızlık ( sıkıntı) yaratacak gibi..Mert memnunsan çok iyi..

Diğer taraftan 1,5 dizel ps yi Yakup ile test etme fırsatımız oldu, çok başarılı buldum tabii turbo olduğu için geçişler, doldura doldura ( bu tabir tamamen Yakup'tan alıntı :):): ) ama sakin kullanımda yine 1 ve 2 arası kısa ve sorunsuz..

Neden ki abi? Aksine zaten sorun vites aralığının çok kısa olması ve aslında manuel kullanacak olsan hep 1 de gideceğin yerde bu salak şanzıman sürekli 1-2-1-2-1 yaptığı için sorun olmuyor muydu? Şimdi 1 daha uzun süreli, ne kadar az değişim o kadar az karar verme zorunluluğu dolayısıyla kararsızlığa son :) 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bende bu sabah yazılım yükleme için Şahsuvaroğlu'na geldim, telefonda 1 - 1,5 saat sürer demelerine rağmen burada akşama kadar sürer deyip tüm planlarımı alt üst ettiler. Allah'tan bugün mobil'im, ben de bekleme salonuna çöreklendim ve internet, kahve, poğaça üçlemesi ile intikamımı alıyorum.

Aracı teslim etmek biraz sıkıntılı oldu. Arkadaş ne bir kağıt ne bir kartvizit verdi, tek tek talep edip almak durumunda kaldım. Bir de 1-2 saatlik iş değil mi bu sorularıma ısrarla 1-2 saat yazılım ama biz test yapıcaz akşam 5 gibi ancak çıkar duruşundan ufacık bir ödün dahi vermedi.

Düzeltme: Son gelişmeyi belirteyim de kimseye haksılık etmiş olmayayım. Yazılımın yüklendiği bilgisi verildi, fakat balatalar bitmiş onların değişimi yapılacakmış onu bekliyorum. Yani yazılım işi 1-2 saat içinde tamamlandı. Servis girişinde sanırım herhangi bir aksilik durumunda kendilerini güç durumda bırakmamak adına akşama kadar deniliyor.

Cem Kamil tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

58 dakika önce, Cem Kamil said:

Servis girişinde sanırım herhangi bir aksilik durumunda kendilerini güç durumda bırakmamak adına akşama kadar deniliyor.

Aynen "Ölümü gösterip sıtmaya razı etme!" durumu bu :)

...bir b*kl*k olur, 2 saatte bitecek iş 4 saate uzarsa onu boğazlama!! diye servis danışmanı önlem alıyor.

(bkn. yuSuf mode:ON)

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.