Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

15B22 - TCM SOFTWARE UPDATE

Olcay Sert

Önerilen Mesajlar

https://www.etis.ford.com/vehicleSelection.do arada bir bakıyorum ve bu uyarıyı gördüm.

etis.png.c4ef903e7403b9cbed04393f8dbd6c3

şahsuvaroğlunu aradım bi gelin bakalım dediler.

neyse gittim yüklemeye başladılar.... eleman arabadan bi hışımla çıktı, arabanın yanında birileri gidip gelemeye kaputu açmaya başladı ben tam n'oluyo burada diyecekken Berk geldi

- abi akü bitmiş, arkadaşlar yüklerken yarım kalmış iş sesin iş uzayacak.

- uzamasın benim iş güncellemeyi iptal edelim ben yoluma gideyim

- sonra yolda falan kalırsın çekici yada takviye yapmak zorunda kalırsın dedi

- neyse dedim bırakın beni işe ne yapılacaksa yapın 3 sene 45bin bitmesi normal, akşam işten geç çıkarım güvenliğe bırakırsınız ordan alırım. 

ordan bi arkdaşa söylediler işyerine kadar bıraktılar. akşam oldu işler bitti gideyim alayım dedim. vardım şahsuvaroğluna güvenlik yok oraya bak yok buraya bak yok, herhalde kralların tek başına gittiği yerdedir dedim haberleri okuyayım dedim. 20dk oldu halen yok. 21.dk kapı açıldı hah dedim geldi arabayı teslim aldım aldım hemen bi yokuşa gittim :D malum yokuşta zıp zıp kalkıyordu azcık fazla basınca. 

1.deneme yavaştan yavaştan hızlı hemen çıktı

2.deneme biraz daha hızlı bastım gayet ılımlı çıktı

3.deneme dip yaptım azıcık pati sonra toparladı ve çıktı

ama zıplama kalmamıştı. bende karakteristik özelliği sanıyorum yokuşlarda zıplamasın diye spor moda alıp öyle kalkıyordum. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

19 dakika önce, Doğan Kurban said:

@Mert Yürüyen bak güncelleme gelmiş.

Bu arada Etis te yazılım güncelleme ekranını kaldırmışlarmı ben bulamadım.

Çalışmama Süresi Yönetimi
Aracınız Ford Onarım Durumu izleme sisteminde kayıtlı değil. Sadece Ford Motor Company onaylı ticari araç bayileri çevrimiçi onarım izlemeye erişim sağlayabilir. Ford aracınız bir Ford Yetkili Bayisindeyse doğrudan bu bayi ile iletişim kurun.

Bu Şekilde yazı çıkıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

53 dakika önce, Doğan Kurban said:

@Mert Yürüyen bak güncelleme gelmiş.

Bu arada Etis te yazılım güncelleme ekranını kaldırmışlarmı ben bulamadım.

e gelmişti zaten ama ben yaptırmadım. ben memnunum bir sıkıntı yok. o yüzden elletmem muhtemelen. 

EDIT: benim içinde gözüküyor...

@Kaan Yagizer abi update anladık ama warranty extension nedir? şanzımanı ayrı bir garanti altına mı sokacaksınız?

Mert Yürüyen tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

24 dakika önce, Kaan Yagizer said:

Yazılım update'i biliyorum ama modül ?!? Abilerimize soralım & öğrenelim. 

çok iyi olur abi... hatta içerik olarak ne gibi bir değişiklik getiriyormuş, sorunu olmayan aracın girmesi gerekirmiymiş, vs vs...

makbule geçer üstadım.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

benimde genel bi sorunum yoktu bu yokuştaki kalkışları karakteristik sanıyorum o tavrın yerine ağırbaşlı hareketlenmesi hoşuma gitti.

2015 yağlı powershifte yaklaşmış diyebilirim, vites geçişlerinde de çok daha az hissediliyor. sizinde sorun olarak görmediğiniz bazı şeyler daha iyileşmiş olabilir o yüzden varsa bi güncelleme yaptırmanızı tavsiye ederim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 dakika önce, Olcay Sert said:

benimde genel bi sorunum yoktu bu yokuştaki kalkışları karakteristik sanıyorum o tavrın yerine ağırbaşlı hareketlenmesi hoşuma gitti.

2015 yağlı powershifte yaklaşmış diyebilirim, vites geçişlerinde de çok daha az hissediliyor. sizinde sorun olarak görmediğiniz bazı şeyler daha iyileşmiş olabilir o yüzden varsa bi güncelleme yaptırmanızı tavsiye ederim

endişem tam olarak şu: "pirince giderken evdeki bulgurdan olmak" :)

Kaan abiden içerik hakkında bilgi gelsin, ona göre önümüzdeki hafta uğrayabilirim belki...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Selamun Aleyküm Arkadaşlar bende kontrol edeyim dedim bende de çıktı servise gitmem gerekir mi ? şimdiden teşekkürler cevaplar için 

FordService

Bir FordService programı oluşturun

Araç Dönüşümleri

Gövde ve Donanım Takma Kılavuzu (BEMM)

Parça Katalogu

www.fordecat.com

Kurtarma Kartları

Kurtarma Kartı İndir

Acil Kampanya

14M02 - TRANSMISSION CONTROL MODULE WARRANTY EXTENSION

Çalışmama Süresi Yönetimi

Aracınız Ford Onarım Durumu izleme sisteminde kayıtlı değil. Sadece Ford Motor Company onaylı ticari araç bayileri çevrimiçi onarım izlemeye erişim sağlayabilir. Ford aracınız bir Ford Yetkili Bayisindeyse doğrudan bu bayi ile iletişim kurun.

Focus 2014-, 1.6L Duratec Ti-VCT (123PS) - Sigma, Aytozu Grisi Metalik

Temel Özellikler

İmal Tarihi:

07.02.2015

Araç Hattı:

Focus 2014-

Gövde Tarzı:

4 Kapı Sedan

Versiyon:

Seri 32

Motor:

1.6L Duratec Ti-VCT (123PS) - Sigma

Vites Kutusu:

6 Vitesli Ot. Vites Kutusu DPS6

Çekiş:

LHD FWD

Aks Oranı:

4.57

Egzoz Salımı:

Euro 6 Emisyonu

Klima:

Manuel Klima

Bölge:

(+)"TR"

Boya:

Aytozu Grisi Metalik

İç Kumaş:

Twist / Freedom Dark Charcoal Black

Küçük Özellikler

•  Arka Paçalıklar Hariç

•  Ön Kapı Eşik Koruması Yok

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Modül : Modül ile ilgili bir şey yok, "14M02" kodu ve Aktarma kontrol modülü garanti uzatılması tabiri -dosya ana başlığı- sisteme girip 14M02'yi seçtiğinizde karşınıza 15B22 TCM Yazılım güncellemesi dosyası geliyor. 

Yani olay 15B22 TCM ... peki bu ne? Vites geçişlerinde kimi zaman gözlemlenen kararsızlığı gidermek ve vites sürelerini düzenlemek için geliştirilmiş bir yazılım. Ücretsiz olarak yükleniyor (kontrol ünitesine) ve geri bildirimlere göre de tatminkar sonuçlar veriyor.

Sonuç : Tavsiye ederim, yükletin efendim. 

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

5 dakika önce, Kaan Yagizer said:

Modül : Modül ile ilgili bir şey yok, "14M02" kodu ve Aktarma kontrol modülü garanti uzatılması tabiri -dosya ana başlığı- sisteme girip 14M02'yi seçtiğinizde karşınıza 15B22 TCM Yazılım güncellemesi dosyası geliyor. 

Yani olay 15B22 TCM ... peki bu ne? Vites geçişlerinde kimi zaman gözlemlenen kararsızlığı gidermek ve vites sürelerini düzenlemek için geliştirilmiş bir yazılım. Ücretsiz olarak yükleniyor (kontrol ünitesine) ve geri bildirimlere göre de tatminkar sonuçlar veriyor.

Sonuç : Tavsiye ederim, yükletin efendim. 

Sadece 1.6 Ti-VCT motorlar için mi acaba bizim ecoboostlara yok mu bu güncelleme :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.