Jump to content
  • Welcome!

Register now to access all features. After registering, you can post topics, reply topics, like users content, send private messages.
    This message will be deleted after you register.

Sign in to follow this  
Yakup Çağatay

Ford SYNC Connect

Recommended Posts

Ford, Escape (Kuga) ile birlikte SYNC Connect'i tanıttı.

Uyarı: Bu bilgiler şuan için Avrupa araçlarını ilgilendirmemektedir. 

• Kullanıcılar, Ford'un akıllı telefon uygulaması ile araçlarıyla iletişim kurabilecek.
  • Yeni Escape bu özelliği sahip dünya çapındaki ilk Ford, otomobil nerede olursa olsun uygulama aracılığıyla aracın kapılarını açıp-kapatabiliyor, yakıt seviyesini kontrol edebiliyor, motoru çalıştırabiliyor ve aracın nerede park edildiğini buluyor.
  • SYNC Connect 5 yıl boyunca ücretsiz sunulacak.

SYNC 3 ile birlikte gelebilen bu özellik belli ki dünya çapında sunulacak. Avrupa için ön görülen sync 3 zamanı 2016 yılı 2. yarısı. SYNC 2'den tamamen bağımsızdır yazılım ile güncellenemez.

Detaylandırılırsa;

-Kapıları açıp kapatıyor

-Saat ayarı ile çalışıyor. Örneğin 8'de evden çıkacağım dediğinizde 7.50'de motoru çalıştırıyor ve iç sıcaklığı konforlu düzeye çekiyor.

-Yakıt, yağ ve batarya seviyesi, lastik basıncı gibi detayları sunuyor.

-Harita üzerinde aracın yerini gösteriyor.

Bunlar gelecekteki iletişim sistemlerinin başlangıcı. Bakalım daha neleri yaşayıp göreceğiz. 

SYNC 3 detayları için tıklayınız

564c3361cb714_syncconnect.JPG.9f1db6556b

Sync Connect üzerinde konuşuyoruz ...

Ben - işte şöyle,böyle felan-feşmekan da varmış.

Satış Müdürü - Aa ... iyiymiş, ben özelllikle telefonla aracı uzaktan çalıştırmayı sevdim.

Ben - O da iyi tabi ama ... yani neden aracın park ettiği yeri bulmak değil de uzaktan çalıştırma?

Satış Müdürü - Kontağa takılı bomba varsa patlar işte ... hani filmlerde falan olur ya?

Ben - Bomba? ... neden biri senin aracına bomba koymak istesin ki?

Satış Müdürü - O da var tabi ... evet!

Ben - .............

Ford da dünyada neler var neler ama ülkemizde bu opsiyonların çok azına sahip olabiliyoruz :( 

Edited by Serkan Karakoca

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

• Similar Content

• By Muhammed E.
      2016 model Focus 3 Trend-X Benzinli Otomatik aracım son 4 ayda illallah ettirdi... Artık LANET OLSUN da dedim bu markaya!!!

🤔 4 ay önce 50.000km de araç Subap yaktı, değiştirdim, bu km de zor dediler ama sorun ondan çıktı, 2000TL gitti neyse bu olacak dedik.

😔 Subap değişiminden 1 ay sonra Katalizör hatası aldım, katalizörü de değiştirdik... Hadi bitti dedik, ama...

😡 Son 2 haftadır da motordan gelen seslerden sonra dün götürdüğüm bir usta "Motor Yatak Sarmış" dedi ve kafamdan aşağı kaynar sular döküldü. 3 yaşında, 57000km de aracın motoru nasıl yatar sarar!!!??? Şöyleydi böyleydi derken çekici ile başka bir özel servise götürdüm şu an tamirde!!! Ne kadar masraf çıkar belli değil ama şu Ford'a çok sinirliyim!!! Millet 20-30 yaşında arabaya biniyor sorunsuz, ben gidip sıfır aldığım araçta yaşadıklarıma bak!

Garanti konusunu da anlatayım, aracın ilk sahibi benim ve şu an 3 yıl 2 aylık. Yani 2 ay ile garanti bitti ama zaten aldıktan sonra LPG taktırdığım için Ford Yetkili servisi garanti bitmese bile yapmazdık LPG var sizin aracınızda dedi. Yatak sarmanın LPG ile ne alakası var desem de kabul etmiyorlarmış zaten.

Gelelim bu işin maddi çıkarına, Yetkili Servis kesin olmamakla birlikte 15.000-20.000 TL arası bişey çıkar ama görmeden bişey diyemeyiz, bakmak için de 400TL nizi alırız dediler, yuh dedim kapattım o kapıyı. Özelde ise 7000TL - 15000TL arasında fiyat verenler var. Şu an motor açılıyor bakalım ne masraf çıkacak belli olacak.

Peki yatak neden sarar? Yağsızlıktan vs diye biliyorum. Araç full servis bakımlı ve hep km sinde zamanında serviste yağ değişimini yaptırdım, hiçbir yağ eksilmesi veya yağ lambası uyarısı yanmadı... Anlam veremiyorum!!!

• By serhat kaya
      merhabalar aracım ford focus 1.6 benzin/lpg 2001 model  otomatik vites p1746 arızası alıyorum ve her ne yaptıysam sorunu düzeltemedim bu sorun hakkında tecrübeli usta,abi ve kardeşlerimizden bilgi istiyorum...

• By Yakup Çağatay
      2022'nin sonunda elektrikli araçlar, Avrupa'daki tüm Ford otomobil satışlarının yüzde 50'sinden fazlasını oluşturacak. Özetle Ford'a göre elektrikli araçlarının satışı konvansiyonel benzinli ve dizel modellerin toplam satışlarını geçecek. Ford, elektrikli araç şarjını kolaylaştıracak, şarj süresini önemli ölçüde azaltacak ve daha sessiz sokaklara katkıda bulunmaya yardımcı olacak yeni çözümleri duyurdu.  

2022 sonunda hafif hibrit, şarjlı hibrit, hibrit ve tam elektrikli araçların satışı, standart motorlu araçlardan daha fazla olacakmış. Bunların çoğunluğunu kuşkusuz hafif hibrit modeller oluşturacaktır. Örneğin yeni tanıtılan Puma, pazara dizel motor olmadan iki hafif hibrit bir konvansiyonel motorla girdi, gelecek dönemde dizel motor da devreye girecek. 

Puma https://anasayfa.focusclubtr.com/2019-ford-puma-tanitildi/

Ford, elektrikli ev araçlarının daha basit, daha hızlı ve daha ucuz şekilde şarj edilmesini sağlayan, ev tipi şarjlı duvar kutusu kurulum hizmetleri ve plug-in hibrit müşteriler için yeşil enerji tarifeleri sağlamak için Avrupa genelinde altı lider enerji tedarikçisiyle ortak olacak.
      Ford geçtiğimiz günlerde İngiltere ve İrlanda'da hizmet sunmak için Centrica ile birlikte çalışacağını açıkladı. Ford’un enerji ortakları, kurulum hizmetlerini Ford’un Avrupa genelindeki bayilik ağlarını desteklemek için kullanabilecekler.
      Ford’un duvar kutusu çözümü, Ford’un plug-in hibrid modellerinin müşterileri için evde şarj sürelerini üçte bir oranında azaltmak için tipik bir yerel sokete göre yüzde 50 daha fazla şarj gücü sağlayacak.
      Ford’un duvar kutusu çözümü, Ford’un plug-in hibrid modellerinin müşterileri için evde şarj sürelerini üçte bir oranında azaltmak için tipik bir yerel sokete göre yüzde 50 daha fazla şarj gücü sağlayacak.

Ford ayrıca, hibrit araç sahiplerinin ve operatörlerinin şarj noktasını kolayca bulmasını, yönlendirmesini ve ödemeyi sağlayacak yeni bir akıllı telefon ve tablet uygulaması sunuyor. Ford, NewMotion ile ortaklaşa olarak, Avrupa'da geniş kapsamlı kapsama alanına sahip olan en büyük kamu şarj ağına erişim sunuyor. Yeni uygulama, 30 ülkede 118.000'den fazla şarj noktasında Ford müşterileri için basitleştirilmiş erişim ve ödeme sağlayacak. Müşteriler, basitleştirilmiş bir sahiplik deneyimi için tek bir hesaptan ücretlendirme hizmetlerini başlatıp öderler, birçok pazarda ücretlendirme noktalarından sorunsuz bir şekilde faydalanabilirler.
      Ek olarak, mevcut FordPass Connect yerleşik modemi ile birlikte, FordPass mobil uygulaması Ford plug-in hibrit sürücülerinin araçlarının şarj durumunu uzaktan izlemesini sağlar.

Ford ayrıca, 2020 yılına kadar 350 kW şarj kapasitesine sahip önemli Avrupa lokasyonlarında 400 hızlı şarj istasyonu kurmayı hedefleyen IONITY konsorsiyumunda kurucu üye ve hissedardır. Bu, tüm elektrikli taşıtlar için mevcut sistemlere kıyasla şarj sürelerinde önemli bir azalma sağlar - uzun mesafeli yolculuklar için idealdir.
    • By Eren Tan
      Merhaba Değerli Ford Severler, 

Ben aslında hiç Amerikan Vatandaşı olmadım. Ancak ABD Vatandaşı gerektiren bir sosyal hesaba üye oldum. O da Ford Social adında sosyal hesap sistemine üye oldum. Ne kadar cesur adımlar attım bilemem. Ancak umarım ciddi terslikler yaşamam (blokelenmek hariç)... Kısaca sebeplerini paylaşayım. Ford'a olan sevdalığımdan dolayı sürekli çizim yapmaktayım ve Haydar Müdürümüz ile Özgür Bey'e ulaştırabilmenin derdindeyim. Size çizim ile ilgili fotoğraflarımı paylaşacağım (Ki her ihtimale karşı imzaları kapattım). Umarım aralarınızda Ford Otosan görevlileri ile tanıdıklarınız olur da, bir an evvel hayallerime ulaşabilirim. Saygılarım ile... 

Ford Transit Eternals'e gelince... Ford Transit modelini kaputuna kendi hayal gücümle ABD çıkışlı 3.5 litrelik EcoBoost motorunu yerleştirmek istemiştim. O 3.5 litrelik turbo benzin motoru hem Amerikalı Transit modelinde, hem de F150’nin performanslı hali Raptor modelinde kullanılmaktadır. Fakat Amerikalı Transit 3.5 EcoBoost motorunun gücünü arttırmak yerine F150 Raptor’ın 3.5 litrelik turbo benzini direk Transit’e entegre etmeyi hayal etmiştim. Dahası kendi kullanımı 10 İleri Otomatik Vites ve Akıllı AWD sistemini ile kombineleyerek tamamlayabilmeyi çok istedim. Eğer böyle bir aracı bana özel bir konsept model olarak üretebilirseniz Ford Performance ile işbirliği yapabileceğinizi hayal ederek umuyorum. Görüntüye gelirsek, aslında 6 Kasım 2020 tarihinde çıkacak olan Marvel Stüdyoların “Eternals” filmine yakışacak şekilde gövde rengini Mor – Sarı şeklinde boyadım. Gerci renkleri daha koyu, daha ciddi tonlarda yapmalıydım. Ancak, elimdeki boya kalemlerimle idare etmek zorunda olduğum için kusura bakmayın. Aslında böyle bir konsept girişiminin sebebi ise Marvel’in Eternals filmi için farkındalık oluşturabilmeyi çok istemiştim. Eğer Özgür Bey ile Haydar Bey böyle bir konsept çizimimi kabul edebilirse, Disney’den İdil Hanıma da bahsederek izin koparmaya çalışacağım. Umarım böyle bir konsept çizimimi konsept model olarak üretmeyi kabul eder. Çünkü sadece asfalt değil, aynı zamanda çöl ve bajaların da fatihi olmasını umuyorum.
    • By Süleyman Altın
      Uzunca bir aradan sonra herkese merhabalar.
      ford focus aracımı ev almamdan dolayı satmıştım.
      Şimdi tekrar ford alma düşüncesindeyim.
      Kuga ile 1.6 lpg li mca3 focus titanium sedan arasında kaldim sizler bu konuda yardımcı olursaniz sevinrim.
      Sizce bu araç alınır mi?
      https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pickup-ford-sahibinden-temiz-en-dolu-paketli-sunroof-dahil-kuga-718367747/detay

Focus Club Türkiye

Bu sitenin işleticisi, bu sitede yer alan bilgi, yazı ve makalelerin doğrudan veya dolaylı olarak kullanılmasından dolayı oluşacak zararlardan sorumlu tutulamaz. Kaynak gösterme kuralına uymak şartıyla, bu sitede yer alan yazı ve makalelerin belirli bir kısmına atıf yapılmasına, link verilmesine izin verilmektedir. Kaynak (canlı link) gösterilmeden yapılan alıntılara ise izin verilmemektedir. Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir.
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Privacy Policy.