Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Arka cam buz çözücü HK.

Ömür ERDİÇ

Soru

Arkadaşlar herkese selamlar. 2013 tir. Powersift aracını bugün 30 bin bakıma servise getirdim. Arka çam buz çözücü 15-20 dk sonra cami açıyor. Servise bildirdi normal dediler. Sözlerde de durum aynimi. Ona gore hakkkimi savunayim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Anladigim kadariyla 2013 model powershift araci 30bin bakima goturmus arkadasimiz. Arka cam rezistansi buzu 15-20dkda cozuyormus. Serviste normal demisler. Bizde de boyle mi, ona gore hakkini savunacakmis.

Bence normal olup olmadigi olusan buzun niteligine gore degisir. Yogun kar yagisi altinda cam uzerinde olusan kalin buz tabakasi icin normal.. Ama sabah sonbahar ayazinda olusan ince buz icin normal degil. 5dkda cozmesi lazim..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

kusura bakmayın, şarz bitince birdaha giremedim, bu nedenlede kısa yazmak zorunda kaldım. aracın arka rezistansı bana göre buğu veya sabah oluşan buz kütlesi deyim, tam 20 dk kadar bir sürede camı tamamen açıyor. yan aynalarda aynı şekilde olunca, bakıma gidince bir baktırayım dedim. eski aracım clio 4 tü. hemen çözdüğünü biliyorum. hem yan aynalar hemde arka cam. bu nedenle servis normal olduğunu söyleyince tatmin olmadım, sizlerde aynı şekildemi oluyor sormak istedim. ona göre servis görevlisine çözüm için yüklenecektim. servisteki usta, ısrarla normal olduğunu, hava şartlarına göre bu işlemin uzayabileceğini söyledi. hb arabanın camı ufak ısı çabuk yayılır, sedan arabanın camı büyük ısı dağılımı geç olabilir dedi. elimle dokununca ısınması da tatmin edince, dediklerine güvenerek servisten ayrıldım. tekrar kusura bakmayın. teşekkürler bilgiler içinde.

resimdeki görüntü  düğmeye bastıktan tam 15 dk. sonrasına ait. bana normal değil gibi geliyor. sizlerde böyle bir camda kaç dk. sürüyor, işlem. 

n2bYAV.jpg

Ömür ERDİÇ tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

kusura bakmayın, şarz bitince birdaha giremedim, bu nedenlede kısa yazmak zorunda kaldım. aracın arka rezistansı bana göre buğu veya sabah oluşan buz kütlesi deyim, tam 20 dk kadar bir sürede camı tamamen açıyor. yan aynalarda aynı şekilde olunca, bakıma gidince bir baktırayım dedim. eski aracım clio 4 tü. hemen çözdüğünü biliyorum. hem yan aynalar hemde arka cam. bu nedenle servis normal olduğunu söyleyince tatmin olmadım, sizlerde aynı şekildemi oluyor sormak istedim. ona göre servis görevlisine çözüm için yüklenecektim. servisteki usta, ısrarla normal olduğunu, hava şartlarına göre bu işlemin uzayabileceğini söyledi. hb arabanın camı ufak ısı çabuk yayılır, sedan arabanın camı büyük ısı dağılımı geç olabilir dedi. elimle dokununca ısınması da tatmin edince, dediklerine güvenerek servisten ayrıldım. tekrar kusura bakmayın. teşekkürler bilgiler içinde.

resimdeki görüntü  düğmeye bastıktan tam 15 dk. sonrasına ait. bana normal değil gibi geliyor. sizlerde böyle bir camda kaç dk. sürüyor, işlem. 

n2bYAV.jpg

Bende de bu sürede bu şekilde yani normal.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

iç havalandırmayıda açıyor musunuz.  o resimdeki sadece dış buz mu, içerdeki oluşan buğununda etkisi var mı acaba..

20 dak çok.. karı zaten eritemez, ama sabah buzunu eritip açması lazım..  birde dışarısı iyi ise sistem çok ısınınca kendini kapatıyor, bende oldu bir kaç kere.

@Ömür ERDİÇ

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

iç havalandırmayıda açıyor musunuz.  o resimdeki sadece dış buz mu, içerdeki oluşan buğununda etkisi var mı acaba..

20 dak çok.. karı zaten eritemez, ama sabah buzunu eritip açması lazım..  birde dışarısı iyi ise sistem çok ısınınca kendini kapatıyor, bende oldu bir kaç kere.

@Ömür ERDİÇ

iç havalandırmayı da açıyorum ama o resimdeki sadece sabahları oluşan dıs buzlanma. 20 dk sonra tamamen açmış oluyor. zaten ilk tuşa basınca sistem tam 15 dk. sonra kapanıyor. tekrar basıyorum 5-6 dk sonra kalanı açmış oluyor. önceki araçlarıma göre kıyaslarsam, bana pek normal gelmedi

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
On 31.10.2015 16:19:20, Bilgehan K. said:

Ankaralılar arka cam buğu çözücüsünden muzdarip anlaşılan tavsiyem buz çözücü sprey alın

On 29.10.2015 16:21:49, Doğan Kurban said:

Ben buğu dışında açmıyorum. Buzlanma olduğunda buz çözücü sprey 10 sn de imdadıma yetişiyor

Önerdiğiniz bir marka / site var mı hocam ? 

Aslında asıl ihtiyacım olan, üzerine kar yağdığında nasıl bir yol izlediğinizi öğrenmek? Karın kabasını aracın üzerinden fırça ile atıp , üzerine birşey dökerek/sıkarak kar ve buz tabakasını temizleyebiliyor musunuz? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Şimdi, Okan Y. said:

Aslında asıl ihtiyacım olan, üzerine kar yağdığında nasıl bir yol izlediğinizi öğrenmek? Karın kabasını aracın üzerinden fırça ile atıp , üzerine birşey dökerek/sıkarak kar ve buz tabakasını temizleyebiliyor musunuz? 

Tabiki karları arabanın tamamından temizlemek gerekli.Yola çıktığınızda uçan kar parçalarını engellemek gerek.Kar kütlesinin altı buz değilse zaten sorun yok.Ama buz varsa buz çözücü yeterli.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Şimdi, Doğan Kurban said:

Tabiki karları arabanın tamamından temizlemek gerekli.Yola çıktığınızda uçan kar parçalarını engellemek gerek.Kar kütlesinin altı buz değilse zaten sorun yok.Ama buz varsa buz çözücü yeterli.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.