Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Türkiye'de 4.5g ve 5g dönemi resmen başlıyor

Önerilen Mesajlar

• 6 ay sonra...

Evet :) Geldi cicim ayı.

UYARI: SpeedTest ile test yaparken bir an durun ve düşünün :)  Bu uygulama test sürecinde yak. 350 mb (10 sn'de) veri çekebilecek. 

Kotanız problemli ise bunu yapmayınız :) Eğer vodafone kullanmıyorsanız tabi. Hatırladığım kadarıyla onlarda belirli bir süre bunu ücretsiz veriyoruz demişlerdi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu arada 4.5G'nin var olduğunu (teknik olarak) telefonlarınızdan göreceksiniz :D Bazı telefonlar hat kısmında 4.5g olarak yazabiliyor.Kimisi direkt LTE.

Yani yutturma/iteleme vb şeyler yok (teknik olarak)

40 dakika önce, Onur Sezgin said:

Ben merak ederim yaparım test :) 

Her türlü :D Kota sorunumuz yok nasılsa :P 4 gb bitmiyor

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 saat önce, Yakup Çağatay said:

Bu arada 4.5G'nin var olduğunu (teknik olarak) telefonlarınızdan göreceksiniz :D Bazı telefonlar hat kısmında 4.5g olarak yazabiliyor.Kimisi direkt LTE.

Yani yutturma/iteleme vb şeyler yok (teknik olarak)

Her türlü :D Kota sorunumuz yok nasılsa :P 4 gb bitmiyor

Kota değil de bataryalar nasıl etkilenecek? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

41 dakika önce, Onur Sezgin said:

Kota değil de bataryalar nasıl etkilenecek? 

Hareket halinde ise cihazlar zorlanır tüketim artar.  Telefon sürekli LTE olarak çekebilirse çok fark etmez. 2g-3g-4g arasında geçişler oluyorsa ayarlardan direkt 3g'ye vs geçmek mantıklı olur.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3g gibi herhangi bir ücret ödenmeyeceği, sadece mevcut paketimizi kullanmaya devam edeceğimiz söylendi ama bi taraftan da kuşkulanıyorum, bizim bağlantı şirketlerimiz halka dönüp madem 4.5 g kullanacaksınız uçlanım paraları diyebilirler her an :wacko:

Bu arada benim evde 2g çekiyor sadece, onda da pek veri gelmiyor, whatsapp dan bile zor yazıyorsun (bu arada 70-80 bin kişilik bi ilçede oturuyorum), bağlantı operatörüne şikayet attım hattınız evde çekmiyor diye, farkındayız biliyoruz gibi bişey yazmışlar :) 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.