Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus 3 'deki Paspas sorunu

Bora A.

Soru

Arkadaşlar,malum focus 3 lerde orjinal paspas yok gibi bişii..Bana Focus 2,5 lardaki kışlık paspasları verdiler ama onlarda da boşluklar oluşuyor..Bende o boşukları Koçtaştan aldığım halıflekslerle doldurdum ama daha iyi bir çözüm düşünüyorum..İşte geçici çözüm olarak yaptıklarım....

img0292a.th.jpg

img0296q.th.jpg

img0295td.th.jpg

img0290fa.th.jpg

YkP CgTy tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Arkadaşlar hepinize çok teşekkür ederim. Sağolun, şuan iyi, tabi grip mikrobunun eserleri bulunsada azıcık iyi yani, bünyesi sağlam demiştim. :yeah:

Bir de grip aşısı hakkında düşündüklerimi yazayım, yetişkinler için bişey diyemem belki ama küçük çocuklar için karşıyım. Sebebi ise gribe karşı koruyucu olabiliyor ama bence gribi de tanıması lazım o bünyenin. Yani griple savaşmayı, ya da ufak tefek hastalıklarla savaşmayı öğrenmeli, çocuklar her ne kadar çabuk hastalansalar da, çok çabukta iyleşebiliyorlar. Gerçi hastalandığında da doktora yetiştiriyoruz, dayıyor ufacık çocuğa ilacı, hangisi daha iyi bilmiyorum ama, aşıyı tercih etmiyorum şimdilik.

Hatta bir keresinde eski (bilgili, deneyimli) doktorlarımızdan birisine götürdüm, hastalanmıştı, "doktor bey" iki poşet dolusu ilaç vermişti. Hiçbirini kullanmadan doğru başka doktora gittim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

paspas konusu olunca, sohbetinizi okudum. ayrıca çocuğumuz artık iyidir inşallah..

yeni focus 2012 sahibiyim.. hatchback.. 4 gün aldı alalı.. paspasla ilgili diyaloglar burada yaşandığı için buraya yazıyorum:)..

1- sürücü tarafındaki paspas, evet biraz küçük.. aracım otomatik vites.. sol ayağım sürekli boşta olduğu için, ayağımı dayadığım yerde ne yazık ki orjinal döşemesi.. kirleniyor.. kalıcı leke olacak. keşke plastik ayak tabanı dayama yeri yapsalardı

2- yine sürücü tarafındaki paspasın altında, iki adet yuvarlak bir çıkıntı var, bunlar nedir acaba? çıkıntılar da plastikten yapılmış.. anlayamadım..bilen yanıtlarsa sevinirim..

3- arka taraftaki iki paspas yeterli fakat, şaftın üstü, iki koltuk arasındaki yükseltinin de ek paspası yok.. sadece onu bulabilir miyiz bir yerlerden? saygılar..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

1- Gerek varmı emin değilim. Açıkcası orjinal halısı yıpransa ne olurki?

2- Orjinal paspasların sabitleme mandalları onlar

3- O şaft tünelinin tamamına gıcığım aslında ama bence gerek yok.

Bırakın arabanın kendi halısı eskisin yahu. Ben bugüne kadar halısı eskiyipte değiştiren duymadım..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Halı paspası tavsiye etmiyorum,zira çok toz tutuyor ayrıca halı paspaslarda bolca akar oluşuyor,alerjik sorunlar yaratıyor,plastik paspas kullanın yaz-kış...İlk fotolara bakarsanız ben Focus 2 paspaslarını kullanıyorum,hemen hemen uyuyor,arka orta için ve ön sürücü ayak dayama için alın halıfleks kesip koyun,gayette güzel oluyor...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Halı paspası tavsiye etmiyorum,zira çok toz tutuyor ayrıca halı paspaslarda bolca akar oluşuyor,alerjik sorunlar yaratıyor,plastik paspas kullanın yaz-kış...İlk fotolara bakarsanız ben Focus 2 paspaslarını kullanıyorum,hemen hemen uyuyor,arka orta için ve ön sürücü ayak dayama için alın halıfleks kesip koyun,gayette güzel oluyor...

Abi ben taban döşemesini komple naylonla kaplayıp bantladım, üstüne oijinal paspaslar onun üstünede kauçukları koydum tavsiye ederım
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Abi ben taban döşemesini komple naylonla kaplayıp bantladım, üstüne oijinal paspaslar onun üstünede kauçukları koydum tavsiye ederım

Ne gerk varki o kadar şeye emre?Hem zamanla çürüme falan yapabilir hacvasız kalınca o taban halısı...Orjinal halısının üzerine koy lastik paspası yeter...O kadar da kat kat şeye gerek yok....Dediğim gibi focus 2 paspasları idare ediyor şimdilik,sadece sürücü altındaki 2 paspas tutma yerine denk gelmiyor onunda birini uydurmak için deldim paspasta oldu bitti...Focus 3 paspasları da yakında gelicek zaten..Beklemedeyim..Otokoçtan beleş verecekler,sözünü aldım..Bu arada bende bir sürü ilkyardım seti oluştu...3 tan ilkyardım setim var yahu....:())

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ne gerk varki o kadar şeye emre?Hem zamanla çürüme falan yapabilir hacvasız kalınca o taban halısı...Orjinal halısının üzerine koy lastik paspası yeter...O kadar da kat kat şeye gerek yok....Dediğim gibi focus 2 paspasları idare ediyor şimdilik,sadece sürücü altındaki 2 paspas tutma yerine denk gelmiyor onunda birini uydurmak için deldim paspasta oldu bitti...Focus 3 paspasları da yakında gelicek zaten..Beklemedeyim..Otokoçtan beleş verecekler,sözünü aldım..Bu arada bende bir sürü ilkyardım seti oluştu...3 tan ilkyardım setim var yahu.... :)))

Ya bende bir tane bile ilk yardım çantası yok. Lanet olsun. Vermediler ilkyardım çantası falan. İnanın o kadar soğudum ki bayiden, yüzlerini göresim gelmiyor bazen. Her neyse, paspas konusunda benim çok sıkıntım var, o paspası tutan tabanda sabit iki tane plastik parçanın tekini gerizekalı yıkamacı kopartmış, ne denebilir ki, yapabilecek bir şey yok. diğerine de ben takmıyorum artık, başka bir gerizekalı gelip onu da kopartmasın diye, bu arada o plastik parça için yapabileceğim bir şey var mı, yani yenisini taktırmak falan mümkün mü?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ya bende bir tane bile ilk yardım çantası yok. Lanet olsun. Vermediler ilkyardım çantası falan. İnanın o kadar soğudum ki bayiden, yÜzlerini göresim gelmiyor bazen. Her neyse, paspas konusunda benim çok sıkıntım var, o paspası tutan tabanda sabit iki tane plastik parçanın tekini gerizekalı yıkamacı kopartmış, ne denebilir ki, yapabilecek bir şey yok. diğerine de ben takmıyorum artık, başka bir gerizekalı gelip onu da kopartmasın diye, bu arada o plastik parça için yapabileceğim bir şey var mı, yani yenisini taktırmak falan mÜmkÜn mÜ?

Benimkileri de yıkamacı koparmıştı en nefret ettiğim şeyde pedallara basarken ayağımın ya da topuğumun kaymasıdır. Sonradan ortadaki bardaklığın orada buldum da 10 gÜnlÜk paspassızlığım bitti. BugÜn yıkamaya vermeden kendim çıkardım onları yine koparır kaybeder diye.

Standart bir parçadır diye tahmin ediyorum o yÜzden bulması zor olmasa gerek.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Paspas falan konuşunca aklıma geldi, benim arabanın içerisi baya bir kirliydi, bir başlayım bakalım şunun içerisini temizleyim dedim. Nerden dedim diyecem ama değdi yani Focus'um için, 2:30 saat sürdü yaaa. çok yoruldum gerçekten. Yok tozlu yerleri sil, yok kum tanesi kalmış zemin halısının içerisinde, onu tekrardan süpür, camlar kirliydi, (malum, yıkamacıların kullandıkları iğrenç bezler yüzünden) camları temizledim, umarım temiz olmuşlardır, gece görünmüyor pek, şaka maka derken baya uğraştım ben yaaa, parmaklarım falan oynatamıyorum desem yeridir yani.

Tabi eve gelip oğlum Barış'ın bütün ısrarlara rağmen Becicsştasş demesi ayrı bir zevk. Tüm yorgunluğumu aldı, Teşekkür ederim Barış. :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Paspas falan konuşunca aklıma geldi, benim arabanın içerisi baya bir kirliydi, bir başlayım bakalım şunun içerisini temizleyim dedim. Nerden dedim diyecem ama değdi yani Focus'um için, 2:30 saat sürdü yaaa. çok yoruldum gerçekten. Yok tozlu yerleri sil, yok kum tanesi kalmış zemin halısının içerisinde, onu tekrardan süpür, camlar kirliydi, (malum, yıkamacıların kullandıkları iğrenç bezler yüzünden) camları temizledim, umarım temiz olmuşlardır, gece görünmüyor pek, şaka maka derken baya uğraştım ben yaaa, parmaklarım falan oynatamıyorum desem yeridir yani.

Tabi eve gelip oğlum Barış'ın bütün ısrarlara rağmen Becicsştasş demesi ayrı bir zevk. Tüm yorgunluğumu aldı, Teşekkür ederim Barış. :kızgın:

Bende yıkadım ama o kadar özenmedim,camları sadece dışardan sildim...Araba parladı..Ben alışığım araba yıkamaya zaten..Ümit yaşlanmışssın sen heme n yorulması öyle yahu :kızgın:))

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Benim tam 5 saat araba yıkamışlığım var sen ne diyosun Ümit...Ama artık o kadar uğraşmıyorum,araba yıkamayı zevk olarak yapmak lazım,işkenceye çevirmemeli..Bende Saat 4 te başladım 5 buçukta bitirdim,akşam olmuştu zaten..Artık ne kadar olduysa..Üzerine çamur yağmasa yıkamazdım da resmen çamur akmıştı üzerine havadan...Ben arabanın iç temizliğine dışından çok daha önem veririm..Dışı pis olsa da hiç takmam ama içi çok temiz olmalı..Küçücük alanda pisliğin içinde bir sürü mikrop ürer,soluruz falan diye...Arabanın içinde sigara içenlere o kadar gıcığım ki mesela..K..ç kadar alanda fosu fosur sigara içiyor millet..Birde içindeki o koku asla geçmiyor arabanın bidaha...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ben sadece içine uğraştım o kadar, dışı da olsa 5 saati bulurdu galiba, bir de jantları temizlemesi çok zor yaa, jant temizyelici flan mı alsam, Sonax gibi maguar mı ne tam ismini bilmiyorum az bi araştırdım da, bunlar kaldı aklımda, tavsiye edermisnizi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.