Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Aracınızın Bu Haftaki Ortalama Yakıt Tüketimi

saner can

Önerilen Mesajlar

16 dakika önce, Murat Kavuk said:

Yazdan kalma değerler ile 5,5-5,6 dolanıyordum ne güzel. Göstergeyi sök-tak yapınca sıfırlandı, gitti bizim değerler. 6.0 - 6.1 civarlarında şu anda :) 

Güzel psikoloji değil mi :)

Ben de 5,3 ile dolaşırken gösterge sonrası 6,3 konumundayım :)

Şimdi, Mert Yürüyen said:

tek derdin bu olsun murat abi :angry:

Hahahaha Mert...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ankara şehir içi 6,7 yakıyor araç yeni 700 km lerde. bu hafta sonu tekrar sıfırladım bakalım aynı değermi çıkacak.

Bu arada aracı alırken opet life kart verdiler yakıttan nedenli motorda sorun olursa garanti kapsamında olması için hep opetten almamı belirttiler. İkisi de koç grubu olduğu için mantıklı ancak Ankara da damla petrol %7 civarında daha hesaplı şehirler arası yolda da özellikle TP lerde iyi fiyatlar var. sanırım 3-5 bin kilometre sonra başka yerlerden yakıt almaya başlarım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

On 26.01.2016 at 02:26, Fatih Mehmet USLU said:

Dizel 1.6 focusla 8 litreleri ilk defa duydum. Soğuk havalarda dizelin tüketimi artıyor tabi galiba. Ben bu durumda çok şikayetlenmiyeyim.

Dün uzun yolda 110-120km hızlarda kullandım 4.4 lt yaktı aynı yolun dönüşünde performanslı kullandım 130-160km hızlarda, toplam 250km 30km si s.icidir.toplam tüketim 5.4 idi ...kış aylarında araç geç isindigi ve 1-2km lik şehir içi kısa  sürüşler olduğu icin havalarda çok soğuk olduğu için 8lt leri görüyorum...benzinli 1.6 Ecoboost focusumlada aynı şartlarda en fazla 8.9lt tüketimi görmüştüm...soğuk havada ve kısa sürüşlerde dizel-benzinli tuketim farkı daha  da az

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Benim de geçen pazartesi yeni gösterge takıldı ya :) 10-11 gün falan oldu . O günden beri ortalama 5,5 litre görünüyor gene 5,7-5,8 dir o.

Dizel otomatik için iyi mi bilmiyorum mesela 1.5 düz olsa benim araç 5in altına inermiydi  veya 5,2-5,3  falan olurmuydu acaba ? Merak ediyorum gerçekten :) 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

On 29.01.2016 at 13:37, H. Cenk said:

Benim de geçen pazartesi yeni gösterge takıldı ya :) 10-11 gün falan oldu . O günden beri ortalama 5,5 litre görünüyor gene 5,7-5,8 dir o.

Dizel otomatik için iyi mi bilmiyorum mesela 1.5 düz olsa benim araç 5in altına inermiydi  veya 5,2-5,3  falan olurmuydu acaba ? Merak ediyorum gerçekten :) 

5,5 dizel otomatik için iyi bence. Düz vites 1.6 115hp dizelle 5,0 ı gördüm ben bir çok kez. 1.5 ile de görülür çok rahat.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Gidiş 

Petrol Ofisi POgaz Maltepe/IST 

34.68LT * 2.15 = 74.56TL

Güzargah Maltepe-Pendik ido ile yalova -> susurluk -> bandırma -> ç.kale

Mesafe 453KM ort hız 108km/h ort yakıt 7.66lt/100km kilometre maliyeti 0.16TL

Dönüş

Total Lpg

34.53Lt * 2.48 = 85.63TL

Güzargah Ç.kale-Lapseki -> Gelibolu - Tekirdağ - istanbul - maltepe

Mesafe 411km ort hız 115km/h ort yakıt  8.4lt/100km Kilometre Maliyeti 0.20TL

Not: Yıllarca lpg ye geçsem mi diye tereddüt ederken şu rakamları görmek neden daha önceden geçmedim dedirtti. hesaplama yol bilgisayarı hesabı değil depo fulleme ile yapıldı

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sürekli -0 altında ki sıcaklıkların, kısa mesafelerin de etkisiyle genelde şehir içi olan tüketim ortalamam (2.0 dizel) 8.9 lt.

Tüketimi etkileyen en büyük faktör soğuk motor ve ek ısıtıcının neredeyse sürekli aktif çalışması. Normalde (yaz aylarında) 0.81 olan rolanti tüketimi soğuk motor ve ısıtıcının aktif olduğu zamanda 1.41 lere kadar çıkıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

15 dakika önce, Mert Yürüyen said:

tüketim 3.28i, performans 0.28i :) nasıl ama :öp:

Geçen gün araba ilanındaki gibi :)

328i gibi gider demiş 320i için ama yakıtı şehiriçi 6-6,5 lt demiş,

ben de 1,6 Tdci gibi yakıyor benzetmesini yapmıştım :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, Mert Yürüyen said:

10,4 lt/100 km

var mı yan bakan... :smiley2k:

şehiriçi olunca benimkide senden aşağı değil zaten uzun yola gidene kadar 9-10-11 geziyordu 

hah buldum iki hafta önce ctesi pazar 12.24 litre 100 kilometrede

Alıntı

Toplam Mesafe : 224km Ortalama Hız : 18km Harcanan Yakıt : 27.42lt POgaz (2.09TL fiyatı toplam 57.30TL) Ortalama : 12.24lt/100km Ne kadar yaktı : 57.30/224 = 0.25 TL

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Misafir
This topic is now closed to further replies.
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.