Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Kablo Tv + Kablo internet ?

Önerilen Mesajlar

55 dakika önce, Servet Özkan said:

Modemin size gonderdigi sinyal kadar sizin kullandiginiz laptopun ona gonderebildigi sinyal kapasiteside onemli.

Doğrudur bunu bilmiyordum ama kablosuz bağlantıya sahip tüm cihazlarda bu sıkıntı vardı,laptop örneğini modemin dibinde diye özellikle verdim. Router kurunca sorun çözüldü gerçi şuan vaad edilen hızı yakalıyorum ama boş yere 2 techizat var odada.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

genelde evlerde modem zemine yakın yere konuyor bunun yerine mümkün olduğunca yukarı konulmalı ve merkezi olmalı. bu modem geldiğinde gizleyeyim diye tv ünitesinin arkasına saklamıştım. bazı arkadaşların dediği gibi 2 oda ötete tek diş çekiyordu. sonra kıllanma klavuzundaki gibi dikey ve açık olarak televizyonun üstündeki kitaplığa koydum. yaklaşık 1.80 yükseklikte mutfakta 5 olmasada 3 diş çekmeyi başardı. modem ile mutfak arası 10 metre civarı iki oda var 3 duvar geçiyor ulaşmak için.

neyse @H. Cenk abi 200 lira verme o aparatlara şurdan hangisini alsan kablosuzu kabloluya dönüştürür. benim modem kilerde iken şununla dönüştürmüştüm digiturk dilediğin zaman izlemek için. şimdi uydunet tv nin yanında olunca kablo ile bağladım. 

bide şöyle bişi var hanımda LG G2 var o en fazla 4mb ile bağlanabiliyordu. araya laptopu repeter olarak koyunca 25MB ile bağlanabildi onun neden olduğunu halen anlayabilmiş değilim. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kablonet her yerde aynı kalitede olmuyor maalesef. Ataşehir'de yürüme mesafesiyle 5dk ötedeki arkadaşım Kablonet yüzünden saç baş yolarken ben alternatif tekliflere bakma ihtiyacı bile duymadım şimdiye dek. Birazcık etrafa sorup soruşturmakta fayda var.

Modem son derece kötü, hem çekim gücü hem de ara ara kafasının karışması sorunu var, wifi sıkıntısını çözmek için 40 TL civarına dark marka bir wireless router alıp sorunu çözmüştüm Hepsiburada'dan. 18 ay oldu ilk kurulumdan sonra bir daha hiç ellemedim kuzu kuzu çalışıyor ikisi de.

Teknik destek konusunda telefon kullanırsanız klasik saç baş yoldurma taktikleri ile karşı karşıya kalıyorsunuz, en temizi online işlem merkezinden bir iki satır arıza kaydı bıraktığınızda 3-4 saat içinde kapınızda oluyorlar. Gelen elemanlar çok kaliteli olmasa da sorunu çözmeden ayrılmıyorlar çünkü onların ayrılmalarının hemen ardından "arızanız çözüldü mü? memnun kaldınız mı?" diye telefon patlatıyor müşteri hizmetleri. Taşeron olduğu için saha ekiplerini sıkı kontrol ediyorlar gol yememek adına.

DNS ile ilgili hiçbir sorun yaşamadım, kablonet DNS'lerini hiç kullanmadım bu sürede. Sadece son zamanlarda IP kıtlığı sıkıntısıdan dolayı bazı kullanıcıları Router arkasına aldıklarını ve bu nedenle bazı online oyuncuların ve NAT Type 1 ihtiyacı olan kullanıcıların sıkıntı yaşadığını duydum. Başıma gelmedi fakat böyle bir durumda karşılaştığınızda bu havuzdan çıkmak istediğinizi belirttiğinizde 24 saat içinde normal bağlantı sağladıklarını da yaşayanlar yazıyorlardı.

Televizyon hizmetleri konusunda birçok kişiyi tatmin etmekten uzak olduğunu söyleyebilirim. Biz bir de üst paket kullanıyoruz, yine de kanal kıtlığı mevcut. Gerçi evde televizyon küçük hanımın arada bir izlediği çizgi filmler dışında çok nadir açıldığından bir sorun olmuyor.

Cem Kamil tarafından düzenlendi
Bir de yazabilsem neler anlatıcam :)
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Benim SOL ile hiç bir sıkıntım yok internet anlamında. Daha önce TT fiber vardı. modem aynı noktadaydı. salonu boşver aradaki mutfakta bile çekmezdi. güçlü anten almıştım dx ten ; o zaman mutfak ve salon kapısında biraz çekiyordu. Sonra SOL fiber aldım salonun en uzak köşesinde 12-13 Mbps kablosuz hız görüyordum. 

Şimdi görüyorum ki 3-5 mbps hız benim ihtiyaçlarıma yeterli. AKKyı aşsam bile sorun olmuyor. Mesela şu an AKKyi aşalı çok olmuş fener moskova maçını gayet yüksek kalitede kesintisiz (ingilizce seyrediyorum) . 

Fakat uydunetin müthiş 2 çekiciliği var biri kablo tv. Ben digiturke de tivibuya da dsmarta da kılım. Eurosportta bisiklet tyarışları bile benim için kablotv yi tercih nedeni. İkincisi de daha ucuz oluşu. Ben şu an SOLe 59,90 veriyorken aynı internet+ kabloya 45 TL vereceğim. Modemi ve access pointi sıfır  alsam bile (ikinci el alsam çok daha ucuza malolur) hala SOL den ucuz. Bizim sitenin facebook grubuna sordum kablonetten memnunuz diyorlar ama bizim komşulara pek güvenilmez. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kablonet'i aldığımda 7 gün içinde hiçbir ücret ödemeden iade edebileceğimi belirtip (hatta maddesini gösterip) sözleşmeyi imzalatmışlardı. Aynı uygulama devam ediyordur sanırım. Bence deneyip kararınızı verin en güzeli.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Taşındığımızdan beri kablonet kullanıyorum. Bir kere kesildi, onda da fiber kablo kopmuş. Geçtiğimiz aylarda oldu. 

Modeme çok fazla kablosuz cihaz bağlandığında kafayı yiyor. Onun dışında bir sıkıntısını görmedim. 2 windows arasında 10 mbit'i geçmiyordu da windows ubuntu arasında gbit ile dosya aktarabiliyorum yerel ağ içinde.

Modemin yetişme olayı için hiç denemedim ama powerline olayını araştır bence abi. Ücretlerini tam bilmiyorum da mantığı elektrik üzerinden internet. Prizin birini modeme yakın bir yere diğerini evin içinde nereye istiyorsan oraya bağlıyorsun, kablo çekmiş gibi hız veriyor.

Nitro olayı var. Benim aşırıca kullandığım. Bendeki aralıktan beri çalışmıyor, 2-3 kere aradım, arıza kaydı bıraktım, donanımhaberde birileri yazılımsal arıza olduğunu yazmışlar, o sebepten çalışmadığı söyleniyor, hala giderilmedi.

Nitro olayı 100 mbit download hızı veriyor 24 saatliğine, nitro plus var o da 100 down 10 up yapıyor. Verilen hızlara ulaşılıyor da sabit olarak ben 70 civarında test etmiştim sanırsam.

Bir de şimdi hatırladım 1-2 kere tv gittiğinde sinyal neyim yolluyorlardı da 2-3 yılda 3 kere olmadı o. Ekstra olarak da benim geç keşfettiğim, teledünyaweb var, 5-10 kanalı internetten izleyebiliyorsunuz.

Özetle nitro'nun çalışmaması dışında bir sorun yok. Ben 10/1 ile başlamıştım, 5/5 kullanıyorum şu an sınırsız.

Denememi istediğin bir şey varsa deneyebilirim abi :)

speedtest:

5092246224.png

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

@H. Cenk baya bi belgesel ve spor kanalı var abi. şu durdur gerial kaydet işini yapsalar çok iyi. digiturkte olupta kabloda olmayan bi History bende şu mezatçılara bayılıyorum :D ama kabloda dx turbo var sırf araba kanalı hanımla izlemesek herhalde sadece o açık olur. bu 50 liraya alıyon herşey dahil 58 lira gibi fatura geliyor modem zımbırtısı falan ektra olarak sinema kanalları, belgesel ve spor kanalları açık yani  yeterli. sen kablo ile bağlayacağın sıkıntı yok zaten modemde en dandik modem bile yeter.

25mb/s download 2mb/s yükleme hızı veriyor 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Oncelikle belirtmek lazim hepsi ayni malzemenin laciverti.

SOL onceleri sadece yurtdisi linklerine sahipti, yani yurticine baska isp lerde host edilen servislere ulasmak icin once yurtdisina daha sonra yurticine girip hedefine ulasiyor, daha sonra ayni yoldan cevabi iletiyordu. Bu durum yurt disi sitelerine erisimde hiz saglasada yurt icinde ciddi bir problemdi.

Yenilerde ulkemizdede benimsenin iss bagimsiz veri merkezleri kafasi oturmaya basladi. Bu ne demek buyuk verimerkezleri birden cok iss den hat kullaniyor bu yuzden yurt icindede problem yasamiyorsunuz.

Gel gelelim destek/kostek kismina.

SOL/Uydunet/TTNET uclemesinde en hizli destek verebilen ilginctirki halen TTNET.

TTNET haricinde SOL tam bagimsiz degil, ornegin siz ADSL VDSL kullaniyorsaniz yine TTNET sebekesine bagimlisiniz. Bu nedenle destek talebinize cozum alabilmeniz iki kat uzuyor. Bu yuzden pek tasvip edilmiyor.

Uydunet ise alt yapisini BNC kablo ile kendi icerisinde kapalidevre olarak veriyor. Fakat teknoloji olarak cok kotu bir yerde. Hava durumuna gore degiskenlik gosteren bir hizmet gayet olasi. Duydugum kadariyla adamlarin destek taleplerine cevap verme ve cozum uretme hizi pek iyi degilmis.

SOL tarafinda eger firber kullaniyorsaniz goreceli olarak daha yeni bir teknoloji ve altyapiya sahip oldugunu bilmelisiniz. Kendi icerisinde yine kapalidevre calisan bu sistem calistimi calisir, sorun cikarmaz. Fakat! unutulmamali ki bu sistemde yine uc baglanti sorunu yasarsa eger kopma yasamasaniz bile hizini duser.

Buraya kadar kafanizda bir tablo olusmustur saniyorum.

Simdi modem-router-wifi ap olaylarina deginelim.

Modem-Router-Wifi cihazlarinin icerisinde mikro islemciler bulunur. Bu islemciler %99 ihtimalle sogutulmazlar. Duzgun sogumayan cihaz yavaslar kopar, cileden cikartir.

Bu cihazlarin guc kaynagi (adaptor vs) egerki zamanla eskir tolerans degerleri degisirse (ki bu cok sik yasanir) calisan cihazin davranislarini degistirir. Cunku bu cihazlar kendi icerisinde bir cok kez frekans (de)modulasyonu yapar. Wifi sacmalar yavaslar, internet kopar kafasina gore.

Bir diger mevzu sizin internet kullaniminizda egerki cok fazla paket alisverisi yapan bir aliskanliginiz varsa (Torrent,P2P) eger gecen her paket icin mikro islemcisini kullanan cihaziniz sizi tam hizda calistiramayabilir.

Velhasili siz ekonomik sekilde halletmeye calisirken bir anda kendinizi defalarca modem-router-ap almak durumunda bulabilirsiniz. Aksi durum da olabilir, Sebeke sonlandirmasi yakininizdadir, altyapiniz iyidir, modeminiz isinmaz temiz temiz calisir, sorunsuz bir internet kullanicisida olabilirsiniz. Veya sorun yasadiginizi bile tam anlayamayabilirsiniz.

Piyasadaki modemlerin neredeyse hepsinin yukardaki soyledigim olaylari yaratacagina 96 yilindan beri internet kullanan birisi olarak gayet acik soyleyebilirim. Tabi sunu belirtmektede fayda var, bu sorunlari yasatmayacagina neredeyse emin olabilecegimiz cihazlarda var, fakat bu cihazlarin ucreti internete girdiginize pisman ettirebilir.

Su bendeki sonuc:

5093010521.png

Su da sunucularimdan biri:

5093016573.png

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Konu çöp,  üye ban arkadaşlar :(  

Ben kampanyayı tamamen yanlış anlamışım . 

Kampanyada yazan kırmızı ile işaretli 45 TL sadece internetin fiyatı imiş . Kablo tv ile birlikte fiyat 58e çıkıyormuş . Ben de 58 fiyatı var kampanya indirimi ile 45 e iniyor gibi anladım. İki şeyin birlikte olduğu kampanyada niye birini kırmızı ile gösteresin ki. Ben ödenecek total rakam kırmızıdır gibi saflık etmişim :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...

TURKSAT coşmuş acaip bir kampanya yapmış. 

- Kablo tv 

- teledünya üst paket

- Visioon sinema paketi (6 tane HD sinema kanalı) 

- 25 Mbps hızında 75 GB AKKlı limitsiz internet 

hepsi dahil ayda 50.99 TL. Aktivasyon veya kurulum ücreti yok. Sadece modem 6 set box 3 TL taksitle. Total ödeme 60 TLye geliyor. 2 yıl sabit fiyat garantisi 

https://www.turksatkablo.com.tr/internet-Kampanyalari,362,maksimum-keyif-kampanyasi-2016

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

Cuma günü yukarıda bahsettiğim maksimum keyif kampanyasına dahil şeyleri bağlattım. Maksimum keyif deyince insan erotik bir şeyler çağrıştırıyor değil mi :) geceleri adult kanalları falan açılacak diye. Nerede !!!! Yabancı kanallardan ayda bir de olsa üstsüz görünme ihtimali olan kanalların bile hepsini çıkarmış heyvan herifler. Müzik kanalları bile sansürlü . Maksimum keyif ismi gerçekten çok talihsiz bir seçim olmuş :)  Sinema kanalları da çok dandik. Faşist faşist filmler koymuşlar. En ileri filmleri Barselona Barselona, yüzüklerin efendisi serileri falan... Cumadan beri internette bir sorun yok gibi . İnşallah da olmaz..

SOLe devam etmek isterdim. 1 ay kala aradım herifleri dedim bak benim taahhütüm bitiyor devam etmek istiyorum ama aynı internet +kablo tv 10 TL daha ucuz. Hemen turksata b*k attılar, kötü havalarda çekmez. Size 25 diyorlar ama 25e kadardır. 12-13 alacaksınız falan... En kıl olduğum şey rakip hakkında yalan söylemektir. Dedim 25e zaten ihtiyacım yok zaten beni ayda 15-20 gün kotayı aştın diye 3le süründürüyorsunuz. Ayrıca çevremde 3 kişi var ne yayında internette kesilme yavaşlama olmuyor dediler.Siz mi yalan söylüyorsunuz benim komşularım mı dedim .  Ben fiyata bakarım o fiyata inin ki onlarda hala tv var razıyım sizde tv olmamasına , devam edeyim dedim. Yok kardeşim bizde böyle dediler... Ben de işte  kabloyu bağlattım o gün biri aradı. Özel temsilci imiş size 49a inelim dedi. Geç kalmadın mı dedim.. Ben sizi bunun için 1 ay önce aradım. Yüzüme bakmadınız bana 2 hafta içinde döneydiniz. Sizle devam ederdim,  ben yeni operatöre geçtim siz bana kampanya teklif ediyorsunuz dedim. Kös kös kapadı.. İlk gün cepten hız testi yaptım. Kablo modemin olduğu odadad kablosuz 24 Mbps idi. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.