Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Kablo Tv + Kablo internet ?

Önerilen Mesajlar

Şu an SOL fiber kullanıyorum. 25 Mbps hız 75 GB AKK ile sınırsız 59,90 TL. Ayın 10u 15i arasında AKK doluyor maalesef(bizim küçük sürekli oyun videoları seyrediyor maalesef, büyük de steam de yapıştırıyor savaş oyunlarını)  Neyse Turksat kablo tv kampanyalar sayfasında kablotv+internet kampanyaları var. Bunlar hakkında bilgisi olan var mı ? 

Kablotv kurulum ücretsiz, uydunet aktivasyon ücretsiz.. 

https://www.turksatkablo.com.tr/int-kampanyalar-detay.aspx?ID=356

Mesela orada 25 Mbps 75 GB ekosınırsız internet + kablotv 44,99 TL. Aylık 12 TL de modem ücreti var. 57 TL ye geliyor hala SOLden ucuz.

Bana çok mantıklı geldi. Bunu kullanan var mı ? 

Bir de bir şey soracağım bizdeki smart tv bile DNS ayarlı. Bu safe internet falan diyor.

DNS ayarı yapamıyor muyuz ? Yasaklı sitelere giremiyor muyuz ? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Kerem Bozdoğan said:

@H. Cenk elle ip adresi vermek şart olur mu emin değilim ama gerekirse elle ip adresi ataması yaparak DNS ayarı yapılabilir. ne marka tv? Samsung?

Yok yok nasıl yapıldığını biliyorum. smart tv samsung, DNS ayarı  yapmakta sorun yok . 

Geçen bir eve gittik orada kablonet vardı. Passwordü verdiler girdim , sonra DNS ayarı yaptım. Hayır internet kesildi. DNS ayarını kaldırdım internet gene geldi. 

Malum Turksat Kablonet mutaassıp firma , 3 ayda bir filminde iki üstsüz görünen alman kanallarını bile kapattılar. Acaba DNS ayarı yapmayı engellemiş olabilirler mi diye soruyorum.. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

@H. Cenk abi ben geçen aralıkta ttnet ve superonline enkazının ardından kabloya geçeyim dedim artık sitede fiber yok daha. 

ve geçtiğim ilk günden beri neden daha önce geçmemişim dedim.

ttnet ve superonline 16mb deselerde en çok 12-14 görüyordu ve siteler bariz ağırdı 

şimdi kabloda her test te 22-25 arası alıyor tabi bağlı cihaz ve kullanılan trafik düşüş sağlıyor. daha önce her nasılsa 50gb AKN dolar hız yavaşlar ay sonunda 70gb ile bitirirdik şimdi kabloda 75GB AKN hiç dolmadı 

bunda şu etken olabilir kablonet Uploadı hesaba katmıyor :D

modem olarak netmaster veriyorlar ki kalitesi ve wifi gücü gayet iyi.

bu arada tv olarak beni memnun etmedi hala digiturk kullanıyorum hd+sinema+dizi+bla+bla = 25TL

memnun etmemesindeki en büyük neden durdur geri al sonra izle, ileri tarihli kayıt gibi fonksiyonların sadece bazı kanallarda çalışması

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Uydu net kullandım bir kaç sene. Tv olarak güzel ama modemi çok kötü. Kapsama alanı 6m2 imiş, yandaki odaya geçince yarıya düşüyor, biraz daha gidince wifi dan eser yok :) Onun için superonline aldım, her yerde full.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 dakika önce, Serdar Eryürekli said:

Uydu net kullandım bir kaç sene. Tv olarak güzel ama modemi çok kötü. Kapsama alanı 6m2 imiş, yandaki odaya geçince yarıya düşüyor, biraz daha gidince wifi dan eser yok :) Onun için superonline aldım, her yerde full.

şundan mıydı? superonline wifi hiç çekmemişti bende de :)

2a476077e1b0dddfc1314284d23157b5.JPG

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

12 dakika önce, H. Cenk said:

şimdi sanıyorum netmaster docsis 3.0 diye br şey veri,yorlar 

http://www.netmaster.com.tr/urun/9

Bilgisayar_1336201.jpg

Ben arayıp bu modemi de sormuştum faydası olur mu diye, pek bir şey değişmez demişlerdi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

45 dakika önce, Serdar Eryürekli said:

Bizim smart tv nin kablosuz aparatı 200 dolar o yüzden kablolu bağlamalıyız. O da en arka odada modemi oraya koymalıyız. Fakat biz salonda oturuyoruz. Modem muhtemelen oraya ulaşmayacaktır.

Firma sanırım  komşular ortak internet almasın diye modemi özellikle dandik veriyor.  

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 dakika önce, H. Cenk said:

Firma sanırım  komşular ortak internet almasın diye modemi özellikle dandik veriyor.  

Bana daha az radyasyon yayması için yaptıklarını söylemişti. Sanane benim radyasyonumdan demiştim :) Alan benim sonuçta

Serdar Eryürekli tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, H. Cenk said:

şimdi sanıyorum netmaster docsis 3.0 diye br şey veri,yorlar 

http://www.netmaster.com.tr/urun/9

Bendeki modem bundan ama sıkıntılı, masaüstüne 20mbps hızı verirken wifi ile dibindeki laptopa 10-11mbps gönderebiliyordu. 3 kere şikayet ettim, 2 kere modemi değiştirdiler çözülmedi. En sonunda router alıp işi kökten çözdüm,modemle aradaki 2 odaya rağmen 3 dişin altına nadiren düşüyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

33 dakika önce, Semih G. said:

Bendeki modem bundan ama sıkıntılı, masaüstüne 20mbps hızı verirken wifi ile dibindeki laptopa 10-11mbps gönderebiliyordu. 3 kere şikayet ettim, 2 kere modemi değiştirdiler çözülmedi. En sonunda router alıp işi kökten çözdüm,modemle aradaki 2 odaya rağmen 3 dişin altına nadiren düşüyor.

Modemin size gonderdigi sinyal kadar sizin kullandiginiz laptopun ona gonderebildigi sinyal kapasiteside onemli.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.