Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Cat Off

Naci özkan

Önerilen Mesajlar

Egsoz muaynesinden kalmasanız dahi! TÜV'de genel muaynede katalizör yerine downpipe olursa işini doğru yapan kontrolör aracınıza geçer not vermeyecektir.

Yani sadece egsoz muaynesi değil olay.

Not: Egsozcunuz veya yazılımcınız muhtemelen çok farklı bir şey söylemiştir ;)

Egsozcum veya yazilimcim bana muayene ile ilgili herhangi bir taahütte bulunmadi[emoji6]

Ama muayeneden tek defada ve sorunsuz gececegim icin işin o boyutlarini dusunmuyorum

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bugun sabah tam 1 depoyu bitirdim. Yakitim ayni!

hey maşallah. Bari Mustang falan alın en azından içiniz acımaz dicem de artık mustangler'de de ecoboost motor seçeneği var.

Ben bilmediğim konu hakkında ahkam kesemem sadece bu işin "uzmanları" tarafından  bana söyleneni söyledim. Doğrudan etkisini bilemiyorum. Ayrıca bu parça yanmamış hidrokarbonların tekrar yanmasını sağlıyor. Eski aracım Ranger son model diye yeni bi teknoloji mi bilemem ancak bu parçada oluşan basınçla beyine gönderilen bilgiden motorda yeni hava-yakıt karışımı oluşturuluyor. Yakıt tüketiminize mutlaka etkisi olacak. Akabinde aracınızda duman atımı olcak ve çok kötü kokucak. Zararlı olduğunu o kokudan çok iyi anlıycaksınız. Ve ben bi bebek arabasının yanından geçerken bu kokuyu aldım o gün pişman olup söktürdüm "bunu yapmaya hakkım yok" diye. Yani işin aslı tek görevi çevreye zararlı gaz atımını önlemek değil. Hem bu basınç olmadığı takdirde aracınız daha geç ısınacak.

@Tolga Başaran, abinin de dediği gibi koskoca mühendisler bu parçaları arabaya sekte vurduğunu düşünse koymazlardı herhalde.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yalnız kendini düşünen adam, yumurtasını pişirmek için komşusunun evini yakar.

(Bacon)

@Naci özkan,

yanından böyle bir araç,ağzını burnunu zehirli gazla doldursaydı ne derdin? 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

hey maşallah. Bari Mustang falan alın en azından içiniz acımaz dicem de artık mustangler'de de ecoboost motor seçeneği var.

Ben bilmediğim konu hakkında ahkam kesemem sadece bu işin "uzmanları" tarafından bana söyleneni söyledim. Doğrudan etkisini bilemiyorum. Ayrıca bu parça yanmamış hidrokarbonların tekrar yanmasını sağlıyor. Eski aracım Ranger son model diye yeni bi teknoloji mi bilemem ancak bu parçada oluşan basınçla beyine gönderilen bilgiden motorda yeni hava-yakıt karışımı oluşturuluyor. Yakıt tüketiminize mutlaka etkisi olacak. Akabinde aracınızda duman atımı olcak ve çok kötü kokucak. Zararlı olduğunu o kokudan çok iyi anlıycaksınız. Ve ben bi bebek arabasının yanından geçerken bu kokuyu aldım o gün pişman olup söktürdüm "bunu yapmaya hakkım yok" diye. Yani işin aslı tek görevi çevreye zararlı gaz atımını önlemek değil. Hem bu basınç olmadığı takdirde aracınız daha geç ısınacak.

@Tolga Başaran, abinin de dediği gibi koskoca mühendisler bu parçaları arabaya sekte vurduğunu düşünse koymazlardı herhalde.

Depoyu yaptirdigim gunden bugune kadar bitirdim. Ayni gun degil [emoji4]

Yalnız kendini düşünen adam, yumurtasını pişirmek için komşusunun evini yakar.

(Bacon)

@Naci özkan,

yanından böyle bir araç,ağzını burnunu zehirli gazla doldursaydı ne derdin?

Eksozdan deli gibi siyah duman attigi hayaline kapilmissiniz sanirsam.sizi utopyadan cikip gercek dunyaya davet ediyorum [emoji106]
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

@Naci özkan,  "Bugün sabah tam bir depoyu bitirdim" dediniz. O yüzden o algıya kapıldım. Dumanın rengi hakkında herhangi bir detay vermedim. Ben yaşadığım şeyi söylüyorum. Kendi aracıma aynı şeyi yaptım. Yanlış anlamayın benim amacım fikrimi paylaşmak sadece. Forum kuralları çerçevesinde. Benim bu işten bi karım zararım yok. Sizi ve çevrenizdekileri düşünerek söyledim. Forumun bir sloganı var "Trafikte her an sorumlu davran" Siz tabii ki istediğinizi yapmakta özgürsünüz. :yeah:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

@Naci özkan, "Bugün sabah tam bir depoyu bitirdim" dediniz. O yüzden o algıya kapıldım. Dumanın rengi hakkında herhangi bir detay vermedim. Ben yaşadığım şeyi söylüyorum. Kendi aracıma aynı şeyi yaptım. Yanlış anlamayın benim amacım fikrimi paylaşmak sadece. Forum kuralları çerçevesinde. Benim bu işten bi karım zararım yok. Sizi ve çevrenizdekileri düşünerek söyledim. Forumun bir sloganı var "Trafikte her an sorumlu davran" Siz tabii ki istediğinizi yapmakta özgürsünüz. :yeah:

Yaptirdigimdan bugun sabaha kadar tam 1 depo bitti demek istedim. Yanlis anlasilma olmasin diye duzeltmek istedim [emoji5]️
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arkadasinizdi sanirsam? Basiniz sagolsun...

K.Monoksit ile ölümü hissetmeden yaşarsınız. Tatlı bir ölüm olur. Bir intihar çeşitidir [emoji3]

Not: Okuyup, unutun.

Eksoz ucuna dogru basimi yaklastirip yavas yavas uyumam lazim.böylesi cok ugrastirir ya hem egilince belim agrir [emoji14]
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Cat off:kat iptali demek [emoji106]

Cut off olabilir mi?

-aslında kullanım şartları,pazar rekabeti ve araç ömrüne katkı sağlaması açısından önlem amaçlı kısıtlamalar. araçlarımız böle düşük hpli olarak sunulmasına sebep oluyor.

Emisyon kısıtlamları, yakıt tüketimi hesapları ve motor ömrü dikkate alınarak motor performansımız yani hp'lerimiz ve torklarımız limtileniyor. Sonuçta bilgisayarda yaptığımız overclocklar gibi bir şey bu, doğru yaparsanız, zararı olmaz, keyfini sürersiniz :) Ama ikinci el bilgisayar parçası satarken belirtilirdi hiç overclock yapılmamıştır diye (sahi hala overclock yapılıyor mu, biz sektörden çok uzak kaldık artık ). Alıcı gözüyle bakarsak, ben chiplenmiş arabayı almak istemem...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.