Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Önerilen Mesajlar

Sorma arkadaş !!

Benim gibi senede 40 bin yapsa neyse ama çoğu kullanıcı 10-15 bin km/yıl için dizel alıyor.Neymiş efendim satarken para ediyormuş! Alırken bedava veriyorlar sanki :yeah:

Önemli olan senede kaç kilometre yaptığın değil ne kadar yoğunluklu trafikte kullandığındır. Çok yoğun trafikte,sürekli dur kalklı parkurlarda ya da dik rampalı yolları olan bölgelerde kullan bakalım benzini su gibi nasıl içiyor Focus...Ayrıca dizelin torkunun yüksek olması da etken...Hatta klimanın açık olması halinde benzinli focus baygınlık geçirirken dizel focus neredeyse hiç etkilenmiyorsa performans açısından ve dahi klima yüzünden yükselen benzin sarfiyatına karşın dizellerde klimanın daha az dizel yakması da sözkonusuysa senelik kaç km yaptığından değil bu saydıklarım yüzünden insanlar dizele yöneliyor Hataylı Doktorum Bret Pitim.... :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Öyle ama dizele daha çok rağbet olucak. Ecoboost u anlayan adam alır zaten :) Atmosferik alacağına ecoboost al tüketimde fark yok hatta daha az diye biliyorum.

Atmosforik motor çok güzel buarada..125 ps motor 180'lik den ekonomik.. 0.8-1.0 lt kadar.

Ecoboost un az gözükmektesinde ki sebep;Oto start-Stop'dur..Herkes her koşulda verimli kullanamayacağından..Pratikde 125'lik daha az tüketen araç olacaktır :yeah:

Dizele daha çok rağmet olması ayrı bir konu..Tartışılır..En önemli etken yakıt fiyat farkı..Diğerleri ufak detaylar

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Siz Renoyu Falan bırakın da yeni fiyatlara ne diyorsunuz onu diyin...Adamlar zam üstüne zammı basıyor valla...Bu gidişle ekimde avrupadaki birçok donanıma sahip olarak satılacak f3 70 den aşağı olmaz derim ben....Bu gidişle gidip dacia dusterı alır benim el,sonra da yanımdan geçen f3 lere bakaraktan iç çekerim boool booool.... :yeah:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

60'ı geçmez ..

Şimdi geçti felan demeyin.Elde araba yok daha doğru düzgün..Adamlar ne kaparsa kar'dır.Kim ne derse desin..Araç bu fiyata da satıyor elde olduğu sürece..

Stok doyunca ve yeni alma hevesi geçince tıpış tıpış 3-4 inecekler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kağıt üzerinde tabi bunlar...

Bu Renault un 1.6 130 bg lik motoru Fransa'da Scenic ve Megane de satılıyor....Hatta scenic'de 10.3 sn hızlanma verisi var.Megane de daha yeni satışa sunulda test verileri gelmedi fakat onun 10 sn altına ineceği kesin... :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Yeni Ford Focus Fiyat Yorumlarımız olarak değiştirdi
  • Yakup Ç. A., konu sabitlemesini kaldırdı

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.