Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus Yerine Ne Alınır ?

Volkan Ö.

Önerilen Mesajlar

@Bekir B. ekonominin iyiye gideceği ve belki de dövizin düşeceği konusundaki iyimserliğine hayran olmamak elde değil. Şu kadarını söyleyeyim büyük olasılıkla çoğumuz eimizdeki arabaları aynı sonoftakilerle yenilemekte bile bir hayli zorlanacağız.

@Alperen G. Fransız arabalarına ön yargılı bakmayan küçük grupta olan biri olarak Picasso'nun amacına çok iyi hizmet ettiğini söyleyebilirm. İlk çıktığı günden beri Picasso kullanan iki arkadaşım var, birisi yeniledi kısa bir süre önce ben de haliyle merakımdan inceledim. İç mekan genişliği  ve ferahlık hissi açısından başarılı, motor ve şanzıman zaten bildik üniteler değişik modellerde kullanılıyor ve fazlası ile yeterli preformans sunuyor, şanzımanı zaten Peugeot'da anlatmıştım, istisna değil, kulakçıklardan kullanılabilmesi de bu tür bir araçta güzel bir detay. Sürüşü rahat, direksiyon azıcık hissiz ama kullanışlı yine de, tabii kasa spor kullanıma pek özendirmiyor. Yine de aşırı yatmıyor ve keyifli sürüşe izin veriyor. Süspansiyon biraz sert tarafta, özellikle arka aks tümseklerden geçerken ben buradayım mesajı veriyor. Aile arabası için biraz daha yumuşak dilerdim ama olasıdır ki o zaman sürüşü de muhallebi kıvamında olacaktı. Biraz rüzgar sesi alması dışında oldukça sessiz sayılır. Malzeme ve işçilik kalitesi "bir Fransız için" iyi. Göstergelerin oratada olmasından pek hoşlanmam ama bunda çok hoş bir gösterge tasarımı ve değişkenliği var. Ayrıca hemen her şeyi kontrol eden dokunmalı ekran kullanışlı bir menü yapısına sahip. Dikkat dağıtıcı bulmama ve düğmeleri tercih etmeme rağmen ilk kez bir otomobilde bu kadar akıcı kullanabildim. Tüketim için akşam aradım sordum arkadaşa, Antalya şehiriçi 6,5-7L/100 km arasında dedi, oldukça sakin kullanır ama ekonomiyi de hedeflemez. Bu arada araç 1300 kg ağrılığında. Çok da hoş görünümlü. 
Focusta sonra... yorumlarına pek katılamayacağım, her araç değişikliği farklılık yaratır, Picasso kullanıcısı da Focus'a binmeyi hacim olarak tabuta girmekle eşdeğer buluyor. 
Yani neden olmasın, deneme sürüşü yap mutlaka.  
Hem aile hem sürücü arabası olacaksa http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-turkiye-deki-en-dolu-mondeo-2000-motor-240ps-234815195/detay :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

@Bekir B. ekonominin iyiye gideceği ve belki de dövizin düşeceği konusundaki iyimserliğine hayran olmamak elde değil. Şu kadarını söyleyeyim büyük olasılıkla çoğumuz eimizdeki arabaları aynı sonoftakilerle yenilemekte bile bir hayli zorlanacağız.

@Alperen G. Fransız arabalarına ön yargılı bakmayan küçük grupta olan biri olarak Picasso'nun amacına çok iyi hizmet ettiğini söyleyebilirm. İlk çıktığı günden beri Picasso kullanan iki arkadaşım var, birisi yeniledi kısa bir süre önce ben de haliyle merakımdan inceledim. İç mekan genişliği  ve ferahlık hissi açısından başarılı, motor ve şanzıman zaten bildik üniteler değişik modellerde kullanılıyor ve fazlası ile yeterli preformans sunuyor, şanzımanı zaten Peugeot'da anlatmıştım, istisna değil, kulakçıklardan kullanılabilmesi de bu tür bir araçta güzel bir detay. Sürüşü rahat, direksiyon azıcık hissiz ama kullanışlı yine de, tabii kasa spor kullanıma pek özendirmiyor. Yine de aşırı yatmıyor ve keyifli sürüşe izin veriyor. Süspansiyon biraz sert tarafta, özellikle arka aks tümseklerden geçerken ben buradayım mesajı veriyor. Aile arabası için biraz daha yumuşak dilerdim ama olasıdır ki o zaman sürüşü de muhallebi kıvamında olacaktı. Biraz rüzgar sesi alması dışında oldukça sessiz sayılır. Malzeme ve işçilik kalitesi "bir Fransız için" iyi. Göstergelerin oratada olmasından pek hoşlanmam ama bunda çok hoş bir gösterge tasarımı ve değişkenliği var. Ayrıca hemen her şeyi kontrol eden dokunmalı ekran kullanışlı bir menü yapısına sahip. Dikkat dağıtıcı bulmama ve düğmeleri tercih etmeme rağmen ilk kez bir otomobilde bu kadar akıcı kullanabildim. Tüketim için akşam aradım sordum arkadaşa, Antalya şehiriçi 6,5-7L/100 km arasında dedi, oldukça sakin kullanır ama ekonomiyi de hedeflemez. Bu arada araç 1300 kg ağrılığında. Çok da hoş görünümlü. 

Focusta sonra... yorumlarına pek katılamayacağım, her araç değişikliği farklılık yaratır, Picasso kullanıcısı da Focus'a binmeyi hacim olarak tabuta girmekle eşdeğer buluyor. 

Yani neden olmasın, deneme sürüşü yap mutlaka.  

Hem aile hem sürücü arabası olacaksa http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-turkiye-deki-en-dolu-mondeo-2000-motor-240ps-234815195/detay :)

Abi yorumlarin icin tesekkur ederim. Tuketim benim icin oldukca onemli. Yani mevcut aracimi degistiriyorsam ondaki eksileri artiya cevirecek hamleler yapmam lazim. Eger degisen birsey olmayacaksa 2 kat para vermenin de manasi yok. Test surusu mutlaka yapacagim.. Ben acikcasi marka fanatigi degilim. Suan ford focus kullaniyor olmak bana birsey ifade etmiyor. Gunumuzde ayni siniftaki her arac birbiriyle rekabet edebiliyor. Hepsinin kendine ore arti ve eksileri var. O yuzden "focustan sonra" ifadeleri beni etkileyecek ifadeler degil.

Basta soyledigim gibi benim gonlumde yatan aslan Bmw 3.20d GranTurismo ama maddi acidan gereksiz sekilde zorlar beni. Picasso'ya da asik olmus degilim ama genel itibariyle hos gorunuyor. Amaca yonelik olarak alinabilecegi izlenimi yaratti.

Bu arada oneri icin tesekkurler abi ama tekrar Ford kullanmak istemiyorum. Degisiklik istiyorum. Yoksa Ford ile bir sorunum yok.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bugun araca gittim baktim.. Oldukca ferah, genis bir arac.. Her yeri cam. Gorus acisi cok iyi.. Ici cok teknolojik ve havali gorunuyor. Tus kalabaligi yok. Ama nedense aracin onden gorunusu icime sinmedi. Umdugum kadar indirim de alamayinca simdilik rafa kalkti proje..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aile aracı sayar mısınız bilmem ama yeni Hyundai Tucson çok hoşuma gitti. Aracın iç ve dış tasarımı mükemmel. Kağıt üzerinde oldukça heyecan verici. Donanım gırtlak seviyede. Tek sıkıntısı(bence) yakıt görünüyor.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu arada baldızla araba bakıyoruz. Yaris'e kafayı takti. Bugün Şahsuvar'a gönderdim fiesta denemeye yorum su

Direksiyonu Yaris gibi değil. Kağıda deli sorular. Fiesta yarıs'e gire daha mi hantal. Tepkileri zayif mi? Yarış kullandım ama fiesta kullanmadim. İkisini kullanan birinden yorum alabilirim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Muhtemelen çok yumuşak direksiyon seviyor abla [emoji4] 

İstediği arabayı alın bence fazla düşünmeyin Yaris'in de yine düşük motorunu almayın ama onlar da problem vardı. 

Alacağız da uygun temiz yaris yok. 2007 modelerine 30k ile 33k arasında istiyorlar. Kazalarında çabası. Bekle 0 alalım diyorumda sakalım yok.

:)

Edit: Ne yazmisim ben [emoji20]

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

sıfır focus 3 titanium otomatik almayı uzun zamandır düşünüyordum, yakıt masrafını düşünerek dizel otomatiği bekleme kararı almıştım. Yılda 15.000 km yapıyorum. Arada 15.000 TLlik bir fark var, bu farka değer mi sizce? Bir de dizel otomatiklerde hiç hatchback yok, hepsi sedan. Ben hatchback istiyorum. 

Bir de dizelde i30 dizel otomatik tavsiye etti bir arkadaşım. Sizce i30 focus yerine düşünülebilecek bir araç mıdır? Güvenlikten ödün vermiş olur muyum? 

Bir de euro5 motorların artık satılmayacağı söyleniyor. Focus euro5,  i30 ise uro6. Bu Hyundai adına bir tercih sebebi olmalı mı?

Kısacası 3 seçenek var önümde;

1) Focus dizel otomatik 90

2) Focus benzinli otomatik 73

3) Hyundai i30 dizel otomatik 80

En ucuz olan 2. seçenek ama benzin masrafı çok olacak bu durumda da, siz olsanız ne yapardınız? Çok sık araba değiştiren biri değilim, uzun vadeli kullanacağım. O nedenle sizden yardım rica ediyorum. teşekkürler

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ayşe hanım yine başka sitelere bakıyorsunuz sanırım :)

Focus eu6 motora sahip.

değer mi konusu artık ülkemizde farklı açı bakış açısıyla değişir olmuş. Sizin ekonomik durumunuz iyiyse düşünmeyin dizel otomatik alın.

i30 ile güvenlikten zaafiyet vermezseniz ama bu motor ve şanzıman ikilisiyle Ford daha tecrübeli i30 hala fazla tüketiyor.

Ayrıca hb dizel otomatik de var, bulmanız veya sipariş geçmeniz gerekiyor, satıcının yorumlarını fazla umursamayın :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

profilinizde ki gibi bir 14 sene daha binecekseniz focus dizel otomatik alabilirsiniz.. bu sizin maddi durumunuza bağlı.. benim maddi durumum ve yılda bindiğim km ye bakarsak, ve 6-8 yılda arabayı değişeceksem i30 alırdım.. i30 dizel otomatik dct şanzıman mı? o da daha çok yeni, nereye gidecek belli değil..

focus dan gidersek yılda 15.000 km:  yıllık benzinlide 9 lt ile yılda 6000 tl, dizel 6 lt den, 3700 tl yakıt yakar: fark 2300 tl.. 17 bin fazlayı çıkarmak için dizeli elinizde en az 7 sene tutmalısınız..

i30 un bagajı 370-80 hatırlıyorum, hb focus 316 lt.. ciddi küçük..

Mehmet Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

sıfır focus 3 titanium otomatik almayı uzun zamandır düşünüyordum, yakıt masrafını düşünerek dizel otomatiği bekleme kararı almıştım. Yılda 15.000 km yapıyorum. Arada 15.000 TLlik bir fark var, bu farka değer mi sizce? Bir de dizel otomatiklerde hiç hatchback yok, hepsi sedan. Ben hatchback istiyorum. 

Bir de dizelde i30 dizel otomatik tavsiye etti bir arkadaşım. Sizce i30 focus yerine düşünülebilecek bir araç mıdır? Güvenlikten ödün vermiş olur muyum? 

Bir de euro5 motorların artık satılmayacağı söyleniyor. Focus euro5,  i30 ise uro6. Bu Hyundai adına bir tercih sebebi olmalı mı?

Kısacası 3 seçenek var önümde;

En ucuz olan 2. seçenek ama benzin masrafı çok olacak bu durumda da, siz olsanız ne yapardınız? Çok sık araba değiştiren biri değilim, uzun vadeli kullanacağım. O nedenle sizden yardım rica ediyorum. teşekkürler

Üçünüde kullanın öyle karar verin uzun parkur isteyin şehir içide kullanın kağıt üzerinde iyi gelenler kullanımda sizi memnun etmeye bilir. Focus dizel otomatik alacak olsam hb isterdim. İ30 için ikinci eline bakardım çok hizli değer kaybediyor. Benzinli otomatik 15000 için ortalama 8lt yakar. 15000 im masrafınızı hesaplayın. 15000 im dizel yakıt masrafınızı hesaplayın. Farkı araçlar arasındaki 15000 tl bolun kaç yıllık yakıtınıza denk geliyor bakin. Arabayı elinizde tutacağınız sureye gore fizibilite yapın.

Ama no olursa olsun deneyin zevk aldığınız aracı alin.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.