Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus Yerine Ne Alınır ?

Volkan Ö.

Önerilen Mesajlar

1) Focus dizel otomatik 90
2) Focus benzinli otomatik 73
3) Hyundai i30 dizel otomatik 80
En ucuz olan 2. seçenek ama benzin masrafı çok olacak bu durumda da, siz olsanız ne yapardınız? Çok sık araba değiştiren biri değilim, uzun vadeli kullanacağım. O nedenle sizden yardım rica ediyorum. teşekkürler

Öncelikle kolay gelsin Ayşe Hanım... Otomobil seçimi hele ki pek meraklı değilseniz kolay değil.

Arkadaşlar pek çok konuya değinmişler, tekrarlamakta sakınca görmüyorum:

Focus sürüş zevki ve dinamizmi ile öne çıkan bir otomobil, Hyundai ise daha düşük fiyata daha fazla donanım ve daha uzun garanti sağlayan bir model. 
İkinci elleri de yakındır, Özellikle 8-10 sene sonrası düşünülürse. 
Yakıt hesabını Mehmet Bey yapmış, dizel araç ile yılda 2000-2500 TL arası daha az yakarsınız. Başta yaptığınız ekstra yatrımın da 5000-7000 TL'sini ileride satarken geri alırsınız. Bu kaba hesapla dizel araç kendini 5.yılda amorti eder, sonraki yıllar kârınız olur. 
Bu şartlarda dizeli tercih etmek mantıklı olabilir.

Fiyatları da güncellemekte yarar var...
95.670 TL Focus 5K Titanium 1.5 Tdci Otomatik 
78.825 TL Focus 5K Titanium 1.6 Powershift
82.000 TL Hyundai i30 CRDi 7 ileri DCT Syle Design Pack (Focus'a hemen hemen eş değer donanım)
86.500 TL Hyundai i30 CRDi 7 İleri DCT Elite (Focus'tan üstün donanım)
En azından güncel liste fiyatları böyle. Tabii metalik boya farkı da eklenebilir hepsine.
Tabii siz fiyat aldıysanız ve daha ucuza bulduysanız bilemem.

Açıkcası bu koşullarda 13.000 TL (veya daha donanımlı modeli seçerseniz 9.000 TL) fark verirmiydim emin değilim.

Tabii bence en az bunlar kadar önemli olan bir diğer faktör sizin hangi aracı daha sempatik bulacağınız.
Bence hem Focus hem Hyundai dizel araçlarla farkı iyice anlayacak düzeyde bir test sürüşü yapın ve sonra aklınız kadar gönlünüzün de sesini dinleyin.
Not: İki markanın da dizel araçları Euro 6'yı karşılıyor. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

teşekkür ederim yorumlar için, sanırım dizel otomatik sedan focus yönünde olacak tercihim. 

Neden sedan? Yanlis anlasilmasin amacim elestirmek degil de sedan arac bana garip geliyor. Yani bagaja ihtiyaci olan station wagon alir, olmayan ya hatcback ya da ufak arac alir. Ama sedan ne kus ne deve.. Gerci bagaji oldukca buyuk sedanlar da var ama focus bu kategoride degil..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

açıkçası ben de hatchbackleri daha şık buluyorum ama türkiyede sedana karşı bir yönelim var. 

Hiç ilgisi yok :) 

bir kere başkası birşeylere yöneliyor diye neredeyse 100.000 TL aslında özünde beğenmediğiniz bir şeye bağlanır mı?

gönlünüzden geçeni alın :)

Gerçek Focus hatcback'tir :claps:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

açıkçası ben de hatchbackleri daha şık buluyorum ama türkiyede sedana karşı bir yönelim var. 

Bu kullanırken değil de satarken gözetilmesi gerekebilecek bir durum. Focus sedan ile sınıfında satışta ilk beş içinde yer alırken, HB ilk ona giremiyor.
Ancak uzun süreli kullanılacaksa her aracın müşterisi bulunur iyimserliği ile beğendiğiniz karoseriyi seçmelisiniz bence de. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.