Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus II Hız Sabitleme Montajı

Mete Yılmaz

Önerilen Mesajlar

tamam hocam hız sabitleyici ile haftasonu 900 km yol yaptım her denenebilecek herşeyi denedim sıkıntısız çalışıyor.şuana kadar aktif ettiklerim;

hız sabitleyici

vites yükseltme uyarısı

focus eco mode

yol bilgisayarında radyo bilgileri

120km de sesli uyarı

7km ye ulaşınca otomatik kitlenen kapılar

esp yi yol bilgisayarına ekledim ama donanım olarak yok sanırım:)

biraz daha kurcalayacağım :)

Mehmet Çayır tarafından düzenlendi
yazım hatası
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Ankarada aracima cc baglayabilecek biri varmi yada baglanan yerler nerelerbilen varmi cok acil lutfen

--2 dakika sonra eklendi--

Birde aliex.. De cruisecontrol tusu olarak aracin teyp kolunun aynisi olarak var satin alsak direksiyon delmeye gerek kalmaz heralde kullanip deneyen varmi acaba

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

05.10.2016 - 23:17 tarihinde, Nuri Özacar yazdı:

düğmeleri takıp resmi servise gitsem, aktif etmek için kaç tl alıyorlar...

yetkili servis yapmayabilir ama özel servislerde halledebilirsin forumdan bi arkadaş yollamıştı bana ben kendim yaptım kullanıyorum gayet güzel

15.10.2016 - 04:24 tarihinde, Caglar Cimen yazdı:

Ankarada aracima cc baglayabilecek biri varmi yada baglanan yerler nerelerbilen varmi cok acil lutfen

--2 dakika sonra eklendi--

Birde aliex.. De cruisecontrol tusu olarak aracin teyp kolunun aynisi olarak var satin alsak direksiyon delmeye gerek kalmaz heralde kullanip deneyen varmi acaba

teyp kolu olarak varsa da alma diğer türlü orjinal gibi zaten kullanımı vs çok rahat kablo uygulaması çok rahat forumda anlatımı da var zaten, istanbulda olsanız yardımcı olabilirim ama ankarada da yapan arkadaşlar var mesajı görürlerse yardımcı olacaklardır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hazır switchli kablo aldım çinden, 60 tl...  bu cuma gelecek inşallah...

düğmeyi kendim taktım, kolaymış...

Bu arada, arkadaşımda 2006 gia var. Direksiyonunu inceledim, hız sabitleme düğmelerinin arkasında çıkıntı var. O çıkıntı bizim araçlarda yok, o nedenle düğmeye basınca tuş takımı geri esniyor... 

Nuri Özacar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hata kodu meselesini hallettim... kontağı açmak gerekiyormuş :D

GEM PCM ve HEC bölümlerinde hız sabitleme sekmesine tıklayıp yazdırdım... elm yi kapa aç yaptım. tekrar okutunca bu bölümlerde hız sabitleme aktif görünüyor...

Arabaya binip denedim ama çalışmadı :(

Benim araba 2008 model makyajlı dizel trend...

forumlarda bu modelde direksiyon ile gem modül arasında kablo var dendiği için çok detaylı bakmadım... Ali bey 2008 sonrasında kablosuzuna denk gelmedim yazmış...

Kablo olmadığı için olabilir mi? Direksiyonu sökünce kahverengi beyaz kablonun olduğu soketi aradım ama bulamadım. sanırım alt kapağı sökmek gerekiyor...

(Bu arada bu işle uğraşırken güzel bir şey oldu. Benim immobolizer lambası sürekli yanıyordu, ustalar bir türlü bulamıyordu niye yandığını, biri senin immobolizer devre dışı bırakılmış ondandır demişti.  bu işlemden sonra o lamba söndü :D )

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Tesisat eksik olabilir direksiyonun alt kapağında 2 vida var onları sök yalnız bir yer daha var radyo kontrol kolu çıkmadan o kapak çıkmaz kontrol kolunun arkasında klips var onu içeri iterek kolu dışarı doğru çıkarabilirsin kablosuna dikkat et sonrasında alt kapak çıkıyor kontak kabloları karşına geliyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 4 hafta sonra...

Direksiyonun alt kapağını söktüm, benim kahverengi beyaz kablo yoktu...

Kutudan çıkan kabloyu, kontak anahtarının oradaki sokete bağladım, diğer ucunu da gem modülünün 2. ve 7. gözlerine taktım...

(5.aşamada (Kahverenkli ve beyaz kablo yoksa) soldan 4. pine yani kahverenkli olan pine siyah kabloyu 5.pine kırmızı kabloyu takıp gem modülüne çekiyoruz.)

programı açıp gerekli işlemleri yaptım, hepsinde işlem başarılı oldu....

tüm talimatlara uydum renklere ve pin sıralamasına dikkat ettim ama ama yinede çalışmadı :(

nerede yanlış yapmış olabilirim ya da sorun ne olabilir...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Hatırladığım kadarıyla soketleri takarken iyice içeri sokmak gerekiyor ben de dışarda bırakmışım biraz çalışmamıştır tırnağınızla soketin ucundaki metal görünmeyecek şekilde içeri doğru itin sistemde başarılı olduysanız tek sıkıntı budur bence 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.