Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus II Hız Sabitleme Montajı

Mete Yılmaz

Önerilen Mesajlar

tuş takımını bulabilcegimiz aliexpres dişinda yer varmıdır getirmiş kullanmaiş elinde kalmiş felan 

ben modifiyeli elm aliiexpresten getirtmişdir elimde mevcur ama tüş takımım yok 

anlık yakıt hız uyari mesajları feam aracımda aktif ettim. yaklaşık 70 tl maliyeti oldu.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...

aliexpresten tuş takımı, elm ve 6 pinli switch aldım.... toplam maliyet  120 tl falan... 

2 haftaya sonra gelecek...

bir ara direksiyon hava yastığını sökmeye çalıştım yapamadım, biraz zor galiba...  

Nuri Özacar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Link varsa verebilir misiniz elm ftdi çipli olacak çalışanların çoğu ondan switch de sanırım on on du 6lıların hepsi aynı değil sanırım on of on fln da var 6lı olarak. 

--4 dakika sonra eklendi--

Hava yastığı için de video var 

Orta uzunlukta bir düz tornavida iyi iş görür 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

tuşlarla switci aynı yerden aldım.... switch on on da ... elm "ftdi"  konusunu bilmiyordum... 

bunu aldım:

https://www.aliexpress.com/item/2014-High-Quality-3-Years-Warranty-OBD-OBDII-Scanner-ELM-327-Car-Diagnostic-Scanner-ELM327-USB/560975266.html?spm=2114.13010608.0.52.ZFhY5m

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

26.07.2016 - 23:03 tarihinde, Hasan YAPICI yazdı:

Bünyamin kardeşim yeni üyeyim dolayısı ile mesaj gönderemiyorum sen bana telefonunu mesaj olarak atsan olurmu bana modifiyeli yani anahtar takılmış elm327 lazım. Moderatörlerden de özür diliyorum.

malesef bende vardı ama bi arkadaşa göndermiştim. şu anda yok elm cihazı bende

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

24.08.2016 - 16:13 tarihinde, Nuri Özacar yazdı:

tuşlarla switci aynı yerden aldım.... switch on on da ... elm "ftdi"  konusunu bilmiyordum... 

bunu aldım:

https://www.aliexpress.com/item/2014-High-Quality-3-Years-Warranty-OBD-OBDII-Scanner-ELM-327-Car-Diagnostic-Scanner-ELM327-USB/560975266.html?spm=2114.13010608.0.52.ZFhY5m

Hava yastığı için de video var 

Pek emin değilim ama sanırım bu elm modifiye olmaz gibi büyük ihtimalle içinde kablo yoktur yani entegrelidir. Çünkü ftdi olanlarda özellikle ftdi diye altını çiziyorlar. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

merhaba arkadaşlar bende 2010 model focus aracıma cc takmaya karar verdim elm cihazı ve hız sabitleyici tuşlarını tedarik etmek istiyorum forumda elinde olan var mı yoksa dışarıdan bulucam ama kullanılmış test edilmiş ürünler daha iyidir diye düşünüyorum yardımlarınızı bekliyorum 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

10 saat önce, Mehmet Çayır yazdı:

merhaba arkadaşlar bende 2010 model focus aracıma cc takmaya karar verdim elm cihazı ve hız sabitleyici tuşlarını tedarik etmek istiyorum forumda elinde olan var mı yoksa dışarıdan bulucam ama kullanılmış test edilmiş ürünler daha iyidir diye düşünüyorum yardımlarınızı bekliyorum 

İsterseniz tuşları tedarik edin elm bulamazsanız bende çalışan modifiyeli elm var ama satılık değil size gönderirim sadece gidiş dönüş kargolarını ödersiniz herhangi bir ücret talep etmiyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

06.09.2016 - 18:20 tarihinde, Fatih Süleyman Özdemir yazdı:

İsterseniz tuşları tedarik edin elm bulamazsanız bende çalışan modifiyeli elm var ama satılık değil size gönderirim sadece gidiş dönüş kargolarını ödersiniz herhangi bir ücret talep etmiyorum.

Fatih bey merhaba özelden adres bilgilerini atayım size bana driver larnı da gönderebilir misiniz çok minnettar olurum size

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Read deyince hata veriyorsa yani okumada sıkıntı varsa yukarda size uygun aracı seçmemişsiniz demektir ilk açılışta genelde 115lik benzinli motor seçeneğiyle geliyor aşağıdaki mavi işaretli yeri aracınıza uygunu bulana kadar deneyebilirsiniz ben ablamın dizel 110luk aracını öyle bulmuştum

559e40e269925_ELM_CONFG_LE_ARETLENECEK_3_BLM.png.9521d027297a2774f4822720e0c91ed1.png

--2 dakika sonra eklendi--

Ama hatanız pcm modülünü read dedikten sonra integrated seed control tikini işaretleyip write to pcm dediğinizde block lu fln bir hata veriyorsa onun çözümü ayrı az önceki gönderdiğim yöntem dediğim gibi read from pcm'ye tıklayınca direk hiçbirşey yapamadan hata vermesinin çözümü.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.