Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3'e En Çok Yakışan Jant Modelleri

Önerilen Mesajlar

aynen şans valla, araba ve bu tür işlerde nazar değmesin çok şanslıyım  ,evet görmüştüm sanırım o ilanı 1000tl ye verir belki..volvo v 40 R design jantlarıda yakışıyor focusa replikası var piyasada ..aslında ben v40 replıka alacaktım fakar 17 inç kalmadığı için alamamıştım daha sonra 2-3 gün sonra bu jant ilan verildi bende hemen kapmıştım :)

evet r-design de çok güzel olur gibime geliyor... benim araç birde beyaz, güzel olabilir. ama önceliğimiz her zaman oem, o yüzden kovalıyorum :) aslında elimdekilerden (16'lar) kurtulabilsem hemen alıcam da o işi beceremedim...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bizim koca bir lastik konumuz vardı, ne oldu ona? Arattım bulamadım.

Neyse, burada da lastiği çok konuştuk düşüncesiyle, dip not olarak ekleyeyim.

Zaten o başlık duruyorsa, Yakup uyarır..

Aracımda yapılan işlemleri yazdığım konu başlığımda;

Lastik:

215/50/ZR17

Falken ZIEX ZE914

920TL

yazmıştım.

Bu lastikleri ortalama 14 ayda 50.000km,

patlamadan, yarılmadan, balon yapmadan, yeri geldi bozuk, yeri geldi asfalt yollarda hız limitlerini,

viraj kabiliyetlerini (lastik: "artık bırak beni!" diye bas bas bağırana kadar) zorlayacak şekilde kullandım.

Söktüğümde arka lastiklerde 4 mm, ön lastiklerde 3 mm diş vardı. Yanaklarda en ufak bir deforme yoktu.

Lastik ile tek sıkıntım ıslak zeminde ani kalkışlarda çok fazla patinaja düşmesiydi.

Ancak ne frenlemede, ne de tutunmada en ufak problem yaşamadım.

Yine aynı lastiklerin şuan takım fiyatı: 760TL.

Ancak belki kaşıntımdan belki de markanın bu seride kendini kanıtlamasından, bu sefer paraya kıyıp,

takımı 1600TL'ye yine aynı ölçülerde Bridgestone Turanza ER300 lastik aldım.

Lanet ettim.

Aracıma binenler ıslak yada kuru zeminde önceki Falken lastiklerim ile, aracın nasıl bir viraj ve fren kabiliyeti olduğunu iyi bilirler.

Şuan araçta bundan eser yok.

Resmen viraja giremiyorum.

Virajda (otoyol viyadüğü, ada, kavşak vb.) biraz yüklendiğim zaman 4 tekerlekten kaymaya başlıyor. Hemen ESP devreye giriyor.

Çıldırmak üzereyim. Geri iade edip, Falken'e dönmeyi düşünüyorum.

Bu da kulağıma küpe olsun.

Yekta ER300 tarih oldu, o lastikler muhtemelen sertleşmiş çöp olmuştur. Yoksa er300 çok güzel lastikti.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

evet r-design de çok güzel olur gibime geliyor... benim araç birde beyaz, güzel olabilir. ama önceliğimiz her zaman oem, o yüzden kovalıyorum :) aslında elimdekilerden (16'lar) kurtulabilsem hemen alıcam da o işi beceremedim...

aslında 16 inc titanyumlar çok çabuk satılıyor ben hemen satmistim.lastiklerle sattım yerine 17"+lastik aldım ekstra para vermeden..sizin araç HB ,volvo r desing ve sport jantlar on numara olur :)
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Üretim 2014 başı ozan, eski lastik değil ki

Tanesi 400e ben Goodyear Eagle F1 Asym 2 aldım 

235 40 18e hemde 1 aylıktı ben aldığımda 

Daha ufak boyut ve 1 buçuk sene önce üretilmiş daha alt model bir lastik nasıl oluyor 400 lira ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Üretim 2014 başı ozan, eski lastik değil ki

hmm 2 sene önce filandı heralde, puntonunkileri yenilerken hiç bi yerde yoktu üretimden kalktı demişlerdi araştırınca bende bulamamıştım T001 aldırmıştım. Tekrar başlamışlar demekki.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Tanesi 400e ben Goodyear Eagle F1 Asym 2 aldım 

235 40 18e hemde 1 aylıktı ben aldığımda 

Daha ufak boyut ve 1 buçuk sene önce üretilmiş daha alt model bir lastik nasıl oluyor 400 lira ?

sabri sen yazlık kışlık işine girmiyorsun dimi? sürekli 18'ler var üzerinde ?

balansta bir sıkıntı yok dimi? 26 nisanda bir tura atıcam senin fıstıkla haberin olsun, konforuna bakmam lazım, hazır takılmışı varken, chipli chipli...  ohhh miss :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

sabri sen yazlık kışlık işine girmiyorsun dimi? sürekli 18'ler var üzerinde ?

balansta bir sıkıntı yok dimi? 26 nisanda bir tura atıcam senin fıstıkla haberin olsun, konforuna bakmam lazım, hazır takılmışı varken, chipli chipli... ohhh miss :)

Hayırlısı :D

Bu kış bunlarla idare ettim zaten annemin arabayi aldim karda.

Balansta bir sıkıntı yok kaymak gibi gidiyor :D unutuyorum bazen janti. Yay orjinal olduğundan

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Jant ayrı bir güzel, vinly desen daha da güzel :) ama konu jant olunca seçenek çok mantıklı geliyor tr'de bulunursa ve renkte balata tozundan bıkanlardan biri olarak gun metal olursa 10 numero.

f3b10c4s-960.jpg

3710c4s-960.jpg

Alttaki jantın modelini bilen varmı? Renk Gun Metal alttakinin aynısı, 18" en kötü ihtimalle 17" olarak araştırıyorum.. 6 kollusu bile olur :)

11144976_832355770151176_874612465961734

Murat Akd tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Jant ayrı bir güzel, vinly desen daha da güzel :) ama konu jant olunca seçenek çok mantıklı geliyor tr'de bulunursa ve renkte balata tozundan bıkanlardan biri olarak gun metal olursa 10 numero.

f3b10c4s-960.jpg

3710c4s-960.jpg

Alttaki jantın modelini bilen varmı? Renk Gun Metal alttakinin aynısı, 18" en kötü ihtimalle 17" olarak araştırıyorum.. 6 kollusu bile olur :)

Sanırım vossen ama tam emin değilim
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

f3b10c4s-960.jpg

3710c4s-960.jpg

Fotoğraftaki araç üzerindeki jantlar Replica FD22 18, maalesef araç uzun zaman önce geçirdiği kaza sonucu perte çıktı.

Alttaki jant ise Nicheroadwheels firmasına ait.Site bağlantısı http://www.nicheroadwheels.com

Jantın model adı Verona M150, spor jantlar kategorisinde.

Bu da focus üzerinde

http://nicheroadwheels.com/cms_images/gallery/verona_focus_O.gif

Hakan Saraç tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Fotoğraftaki araç üzerindeki jantlar Replica FD22 18, maalesef araç uzun zaman önce geçirdiği kaza sonucu perte çıktı. Alttaki jant ise Nicheroadwheels firmasına ait.Site bağlantısı http://nicheroadwhee...ona_focus_O.gif

mertin değidiği gibi, linkli görüntülü bu kadar bilgi x2 helal :) çok teşekkürler.... :yeah:

Gunmetal balata tozunu engelleyemiyor ya. Balata tozunun gücüne hicbirsey karşı gelemez

yav en azından klasik silver jant modellerinde olduğu gibi o bıraktığı lekeler felan gibi görünmüyor.. abi silver olunca uğraşsan bir uğraşmasan ayrı bir sikinti :) birde görüntü bakımından aracın rengi ile biraz uyumlu olabilir diye düşünüyorum :)

Murat Akd tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.