Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Özgür Engin

Soru

Herkese merhaba.

2014 Titanyum smart paket benzinli aracım var. Hava -12 derece ve gösterge panelindeki gizli buzlanma ışığı sarı renkte yanıyor. 2011 focusumda bile 0 dereceden sonra sarı renk kırmızıya dönüyordu. Çok mu mühim, değil tabi. Sorun şu; servisi aradığımda <yaa nolacak , buradaki araçlarda da sarı yanıyor > tarzında cevaplar aldım. Kardeşim kitapçıkta da kırmızıya döner yazıyor diyorum,bu sefer de < tamam döner ama hava güneşli falan> , anlamsız cevaplar verdiler. Yav -12 derece güneşimi kalmış. Böyle şeylere gıcık olurum. Eğer bozuk ise niye bozuk göstergeyi kullanayım ki. Yarında başka bir yer söner bozulur. Zaten aracın göğsü plastik hatasından yeni değişti. Forumlarda da 0 dan sonra kırmızıya döndüğü bilgisi var. Tavsiyelerinizi bekliyorum. Teşekkürler.

Özgür Engin tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Servet'i yalancı çıkarmamak için ben de katkıda bulunayım. 

Belli ki bir arıza hali var, yazılım olabilir, aydınlatma kökenli olabilir, araç gıcığına yapıyor olabilir.

Servise gider şikayeti yazdırır, garantiden giderilmesini talep edersiniz, az veya çok süren bir uğraşıdan sonra elbette bir şekilde hallederler. 

Bu sürece işlevsel bir yanı olmadığı için sabrınız yeter mi ona da bence siz karar verin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Elbette çok önemli değil. O ışık yansa ne yanmasa ne. Ama varsa da doğru çalışsın. Ben gidip sıfır araba almışım. Buraya yazmamın sebebi arıza olup olmadığından emin olmaktı. Asıl sıkıntı şu; belli ki bir arıza var. Ama sanki kafamız basmıyormuş gibi servisin geçiştirmeye çalışmasına kızıyorum. Bu gün o ışık yanmaz yarın tümden gider. Hiç sıfır araba alıp göstergesi bozuk çıkan duymamıştım. Daha önce ki arabamda da daha 7. Ayında aksları değiştirdiler garantiden. Fabrika hatasıymış. Bu arabanında 4. ayında göğsü değişti. Döküm hatası olmuş, göğüs de şişmeler oldu diye. Focus iyi has ama, bu da benim şansım galiba.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Elbette çok önemli değil. O ışık yansa ne yanmasa ne. Ama varsa da doğru çalışsın. Ben gidip sıfır araba almışım. Buraya yazmamın sebebi arıza olup olmadığından emin olmaktı. Asıl sıkıntı şu; belli ki bir arıza var. Ama sanki kafamız basmıyormuş gibi servisin geçiştirmeye çalışmasına kızıyorum. Bu gün o ışık yanmaz yarın tümden gider. Hiç sıfır araba alıp göstergesi bozuk çıkan duymamıştım. Daha önce ki arabamda da daha 7. Ayında aksları değiştirdiler garantiden. Fabrika hatasıymış. Bu arabanında 4. ayında göğsü değişti. Döküm hatası olmuş, göğüs de şişmeler oldu diye. Focus iyi has ama, bu da benim şansım galiba.

Dediğim gibi arıza olmayabilir bunu bilemeyiz, direk otosana yada Ford Avrupa (Amerika farklı) sorabilirsiniz mesela. Hatalıysa farketmemiş olabilirler, değilse karar değiştirdik böyle yaptık diyebilirler. Avrupa sayfalarından güncel kullanım kılavuzuna bakılabilir, bilerek yaptılarsa muhtemelen güncellenmiştir.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ilginiz için teşekkürler. Pazartesi servise yazılı başvuralım bakalım ne olacak. Kitapçıkta da kırmızı yanar diyor. Servis de 0 derecenin altında kırmızı yanması gerekir ama şu an hava güneşli !? gibi anlamsız birşeyler söyledi. O anda hava -12 dereceyi gösteriyordu. Otosanı da aradım yetkili servise sorun diyorlar. Bizde soralım bakalım ne olacak.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ilginiz için teşekkürler. Pazartesi servise yazılı başvuralım bakalım ne olacak. Kitapçıkta da kırmızı yanar diyor. Servis de 0 derecenin altında kırmızı yanması gerekir ama şu an hava güneşli !? gibi anlamsız birşeyler söyledi. O anda hava -12 dereceyi gösteriyordu. Otosanı da aradım yetkili servise sorun diyorlar. Bizde soralım bakalım ne olacak.

Türkiye'deki kitapçık güncellenmemiş olabilir o yüzden Avrupa dedim, orada da mı kırmızı yazıyor?
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Benim araç orijinal gösterge. Büyük ekran yok. Hız göstergesinin içindeki siyah zeminde olan kar resminden bahsediyorum. Ekranda olsa yazılım hatası olabilirdi. Bu direk göstergedeki ışık hatası. Gösterge defolu muhtemelen. O yüzden sıkıntı bastı.

Hız göstergesinde ki turuncu kar resminin kırmızı olması gerekiyor.

Sizin ekranlar güzelmiş yani. Bizde büyük ekran gelecek sandık ama ford biz fordladı.

post-8053-0-22088300-1420910447_thumb.jp

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Benim araç orijinal gösterge. Büyük ekran yok. Hız göstergesinin içindeki siyah zeminde olan kar resminden bahsediyorum. Ekranda olsa yazılım hatası olabilirdi. Bu direk göstergedeki ışık hatası. Gösterge defolu muhtemelen. O yüzden sıkıntı bastı.

Hız göstergesinde ki turuncu kar resminin kırmızı olması gerekiyor.

Sizin ekranlar güzelmiş yani. Bizde büyük ekran gelecek sandık ama ford biz fordladı.

Işık bozuk olsa ve kırmızıyı yaksa, kırmızı yanmayacağından hiç yanmaz. Gauge Test menüsünden LED TEST kısmına gelirseniz kırmızı sarı olarak dönüşümlü yandığını görebilirsiniz.

Kendi adıma durumdan emin oldum, nedenini bilmem ancak Ford Mühendisleri, renk değişimini kaldırmış 4 derecenin altında yanacak duruma getirmiş. Bu durum İngiltere kullanım klavuzunda açıkça belli. Türkiyenin klavuzu henüz güncellenmemiş.

Ama benim ki yanıyor vs diyecek varsa, (servisi ikna edebilirse) göstergesini güncelletirse yanmadığını görecektir. Hala arıza olduğunu düşünen varsa allah kolaylık versin.

Resim İngiltere klavuzundan alıntı, ford.co.uk tan inceleyebilirsiniz.

17Euvcf.png

Açıklama: Dış sıcaklık 4 derece veya altında olduğu zaman yanacaktır yazıyor. 

PS. Konu 4 sayfa olmadan dursada Servet abi şaşırsa :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ama benim ki yanıyor vs diyecek varsa, (servisi ikna edebilirse) göstergesini güncelletirse yanmadığını görecektir. Hala arıza olduğunu düşünen varsa allah kolaylık versin.

Resim İngiltere klavuzundan alıntı, ford.co.uk tan inceleyebilirsiniz.

Ben servisi ikna edip güncelletmiştim ama koyduğum resim geçen yıla ait. Bu sene henüz sıfırın altını görmedim. O zaman ben de kırmızıyı görmüyorum demektir..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ben servisi ikna edip güncelletmiştim ama koyduğum resim geçen yıla ait. Bu sene henüz sıfırın altını görmedim. O zaman ben de kırmızıyı görmüyorum demektir..

Arada başka Sürüm olduğunu sanmıyorum abi, yani %99.99 görmezsin.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ozan Bey, ilginiz için çok teşekkürler. Benim aracım Şubat 2014 üretimi. Faturaya baktım. Söylediğiniz gayet mantıklı. Isıyı doğru gösterdiğine göre led arızası olsa hiç ışık yanmaması lazım. Bunu düşünemedim. Demek ki kırmızı ışık yok. Sadece sarı yanıyor o yüzden. Dört sayfa olmadan :) çözüm bulundu. Başka kimseyi yormayalım daha. Tekrar tekrar teşekkürler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ozan Bey, ilginiz için çok teşekkürler. Benim aracım Şubat 2014 üretimi. Faturaya baktım. Söylediğiniz gayet mantıklı. Isıyı doğru gösterdiğine göre led arızası olsa hiç ışık yanmaması lazım. Bunu düşünemedim. Demek ki kırmızı ışık yok. Sadece sarı yanıyor o yüzden. Dört sayfa olmadan :) çözüm bulundu. Başka kimseyi yormayalım daha. Tekrar tekrar teşekkürler.

Göstergeler değişiklik öncesinden kaldıysa kırmızı led hala duruyor olabilir, yani dediğim şekilde gauge test yaparsanız kırmızı ışığı görmeniz olası.

Belki bir sonraki güncellemede tekrar eskisine çevirirler, kim bilir...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.