Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Kar Lastiği Çorabı Kullanan Var Mı?

Guest Orcun Bayer

Önerilen Mesajlar

edirneye gidecem 3 hafta sonra

Havaya bakın, şansımız varsa bir şeye gerek kalmadan yaz lastikleri ile gider gelirsiniz.

Bu tür sert plastik zincir muadili ürünleri kar lastiği ile beraber kullanmanın pek bir anlamı yok, ancak cam gibi buz yokuş olacak ki çiviler biraz işe yarasın.

Normal lastiğe kısa süreli takviye olarak karda buzda faydalı olabilir ama normal asfalta çıkar çıkmaz sökmek lazım, yoksa kısa sürede parçalanır, ya da o kadar düşük hızla gitmek zorunda kalırsınız ki o yol bitmez.

Zaten bu tür malzemeler normal asfaltta aracı kullanılmaz hale getirir. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Havaya bakın, şansımız varsa bir şeye gerek kalmadan yaz lastikleri ile gider gelirsiniz.

Bu tür sert plastik zincir muadili ürünleri kar lastiği ile beraber kullanmanın pek bir anlamı yok, ancak cam gibi buz yokuş olacak ki çiviler biraz işe yarasın.

Normal lastiğe kısa süreli takviye olarak karda buzda faydalı olabilir ama normal asfalta çıkar çıkmaz sökmek lazım, yoksa kısa sürede parçalanır, ya da o kadar düşük hızla gitmek zorunda kalırsınız ki o yol bitmez.

Zaten bu tür malzemeler normal asfaltta aracı kullanılmaz hale getirir. 

zaten afyon falan kötü olduğu için düşümdüm zincir var ama bu daha kolay gibi geldi

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu tür ürünler bir yerde saplanıp kaldığınızda kurtulmak için gerekli olabilir.

Normal asfalta çıktığınızda, ki ülkemiz şartlarında bu çok kısa bir süre gerçekleşecektir, sadece rahatsızlık nedeni olurlar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Dün istanbulda böyle bir şeye ihtiyacım oldu. 

Aracımda kış lastiği var. Karda sludge da falan iyi ama bir rampa inişi var.özellikle iki yerde çok dikleşiyor 50 veya 100er metrelik iki kısım. Diğer taraflar o kadar dik değil. Belediye gece tuz solüsyon neyse dökmüş asfalt görünüyordu. Fakat 1 saat içinde bir kar bastırdı ve anında orası cam gibi olmuş. Hiç bir kış lastiği orada tutmadı. Böyle pratik hemen sök tak yapılabilecek bir şey olsaydı bu kısımlara çok işimize yarardı. Bu evde 3. kışım ilk kez buna cidden ihtiyaç duydum. Peki ne yaptık. O kısımda kontrolsüz indik o kısmın bitiminde asfalt iyiydi araçlar tuttu. Lunaparktaki oyuncakların belli aralıklarla bırakılması gibi, millet önündeki ile arayı yarım bir dakika açıyor sonra arabasını o cam gibi kısma yavaşça bırakıyor artık iyice hızlanıldığı kısımda tutuş sağlanıp normal yoluna devanm ediyordu. Ben adamın biri beni uyarmasına rağmen hem frene dokundum hem de direksiyon çevirdim yine de yol dışına temas edeceğim alana 3-4 metre kala buzun bitip yolun açık olmasıyla ani bir tutuş sağlandı bu ara benim direksiyon dönük ve hızım yüksek araba daha fazla kıç attı ama kontra ile toparlayıp indim. Bayağı heyeca oldu benim için.. 

Seneye ya çivili ya da autosock diyorum :) 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Dün istanbulda böyle bir şeye ihtiyacım oldu. 

Aracımda kış lastiği var. Karda sludge da falan iyi ama bir rampa inişi var.özellikle iki yerde çok dikleşiyor 50 veya 100er metrelik iki kısım. Diğer taraflar o kadar dik değil. Belediye gece tuz solüsyon neyse dökmüş asfalt görünüyordu. Fakat 1 saat içinde bir kar bastırdı ve anında orası cam gibi olmuş. Hiç bir kış lastiği orada tutmadı. Böyle pratik hemen sök tak yapılabilecek bir şey olsaydı bu kısımlara çok işimize yarardı. Bu evde 3. kışım ilk kez buna cidden ihtiyaç duydum. Peki ne yaptık. O kısımda kontrolsüz indik o kısmın bitiminde asfalt iyiydi araçlar tuttu. Lunaparktaki oyuncakların belli aralıklarla bırakılması gibi, millet önündeki ile arayı yarım bir dakika açıyor sonra arabasını o cam gibi kısma yavaşça bırakıyor artık iyice hızlanıldığı kısımda tutuş sağlanıp normal yoluna devanm ediyordu. Ben adamın biri beni uyarmasına rağmen hem frene dokundum hem de direksiyon çevirdim yine de yol dışına temas edeceğim alana 3-4 metre kala buzun bitip yolun açık olmasıyla ani bir tutuş sağlandı bu ara benim direksiyon dönük ve hızım yüksek araba daha fazla kıç attı ama kontra ile toparlayıp indim. Bayağı heyeca oldu benim için.. 

Seneye ya çivili ya da autosock diyorum :)

Bu tip heyecan ararsanız Ankaranın Dikmeninde bekleriz sizi :) Bizde bunlar rutin şeyler :)

Bu tür ürünler bir yerde saplanıp kaldığınızda kurtulmak için gerekli olabilir.

Normal asfalta çıktığınızda, ki ülkemiz şartlarında bu çok kısa bir süre gerçekleşecektir, sadece rahatsızlık nedeni olurlar.

Birde hemen parçalara ayrılıyor bu tip ürünler. İlk patinajda nanay.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.