Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

2014 Sıfır Km Focus Araçta Fan Motoru Devreye Giriyor.

Hüseyin Sezgi

Soru

2014 sıfır km focus araçta fan motoru devreye griyor.

kısa mesafede hararet yükselmeden 3-10 km aracı sürdükten sonra aracı stop ediyorum.stop ettikten sonra  5 dakika fan çalışmaya devam ediyor. bu normal bir durum mu arkadaşlar.

servise götürdüğümde bu model araçta normal olduğunu söylediler. 

diğer kullandığım araçlarda aracım yazın bile fan motoru devreye girmiyordu.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

2014 focus ııı  dizel 2000 km aracımın fan motoru  kısa mesafede  2 veya 3 viteste  4 km civarı  hareket edip  stop ettikten sonra çalışmaya başlıyor,  belli bir süre çalıştıktan sonra  kapanıyor. Bu günlerde sürekli olmasada çalışıyor Erzurum gibi bir yerde … forumda aynı sorunları yaşayan focus kullanıcıları olsada soğukta çalışması sorun gibi geliyor :(

Fan çalışması neden sorun olsun, keyfini sürün aracın birşeyi yok :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

cee553fb0f2afc3e0abfbe64574cccff.jpg

Soğuk sayılabilecek bir havada 5km kadar açık trafikte ve rahat kullanımdan sonra fan 7dk çalıştı. Motor sıcaklığının da normal hatta normalin altında görülüyor.

e61aaa171e4859b7dc495e8afa4cb0c2.jpg

Fan durduğunda sıcaklık sadece 1 derece düşmüştü.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Fan çalışmasını neyin tetiklediği bir bilinmez gerçekten, yüksek ısı bunlardan sadece biri...

Zaman zaman gıcıklığına bile çalıştığını düşünmüyor değilim. 

Neyse ki çalışmasında bir sakınca yok, dert etmeye de gerek yok.

Yağınız suyunuz yeterli ise boş verin...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Dizel partikül filitresi olan araçlarda, dpf devreye girdiğinde çok yüksek sıcaklık altında kurum yanma işlemi (regeneration) gerçekleştiğinden dolayı fan çalışmaktadır. Yani araç ısı harareti belirli sıcaklığa gelmese bile dpf devre girdiği zaman fan çalışıyor. Benim araçım da durum böyle

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

2014 focus   2000 km 'de bende arabayı biraz sıkıştırdım ,durduktan sonra fan çalışmaya başladı baya şaşırdım ilk başta ne oluyor diye ama 1-2 haftadır kontrol ediyorum tekrarlamadı şimdilik.

Barış D. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Dizel partikül filitresi olan araçlarda, dpf devreye girdiğinde çok yüksek sıcaklık altında kurum yanma işlemi (regeneration) gerçekleştiğinden dolayı fan çalışmaktadır. Yani araç ısı harareti belirli sıcaklığa gelmese bile dpf devre girdiği zaman fan çalışıyor. Benim araçım da durum böyle

Bak bu çok doğru, dizel kullanıcısı olmayınca unutmuşum...

Daha önce de sözünü etmiştik.

Ancak ben benzinli kullanıyorum, ve kış gününde arada çalışmasını gerçekten beni gıcık etmek için yaptğını düşünüyorum zaman zaman. :)

Cem Boneval tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ancak ben benzinli kullanıyorum, ve kış gününde arada çalışmasını gerçekten beni gıcık etmek için yaptğını düşünüyorum zaman zaman. :)

Ben bugünki kullanımımla (kar, kış, patinaj, olmadı bi daha) fan açtıramadıysam muhtemelen sana gıcık gidiyordur hakkaten.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Merhaba bugün servise gitmiştim. Bununla ilgili başka bir konuda bahsettim. Bakım masrafları hakkında. 1,5 aydır hiç fan sesi duymamıştım. Bugün servisten sonra 3 kez üst üste duydum. Yapılan işlemler içinde MOTOR suyuna çok az ilave yapıldı ve dayanıklılığı ölçüldü. Sorun yok. Ama artık Motor durduktan sonra fan 3-4 dakika çalışıyor. Nedense keyfim kaçtı bu durumda. Neden daha önce çalışmadı da şimdi çalışıyor. Müşürle ilgili olabilir mi.

Mehmet oktay tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.