Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

2013 C-Max Için Oem Navigasyon Çalışması

Murat Kav.

Önerilen Mesajlar

• 1 ay sonra...
On 06.12.2014 18:16:00, Murat Kavuk said:

Gösterge ekranına bilgi gelmiyordu, ekran bilgisinin araca girilmesi gerekiyormuş. Bugün ELM ile ekranı güncelledim..

vQYrbm.jpg

Murat Bey, bu gösterge ekranından ve navigasyon ekranından ben de taktırdım yalnız benim gösterge ekranına navigasyon bilgileri gelmiyor, nasıl yapabiliriz?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

13 dakika önce, A. Kendel said:

Murat Bey, bu gösterge ekranından ve navigasyon ekranından ben de taktırdım yalnız benim gösterge ekranına navigasyon bilgileri gelmiyor, nasıl yapabiliriz?

Ekranı araca tanıtmalısınız. Bunu serviste yaptırılabilir ya da focccus programı ile kendiniz güncelleyebilirsiniz. Ekran tipinin "06-..MFD5" olarak değiştirilmesi gerekiyor.

navi set.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Murat Bey, Bu sistem bizim Kuga araçlara da uyarlanabilir mi?

Verdiğiniz sitede böyle bir şey var. İlaveten bu siteden sipariş geçilebiliniyor mu yolsa birisi elden mi getirmek durumunda    http://allegro.pl/ford-kuga-ii-mk2-12-16-wyswietlacz-panel-nawigacji-i5757390027.html 

Turhan Onat tarafından düzenlendi
ilave bilgi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

21 saat önce, irfanhasra said:

murat kavuk kardeş yukarda pin gibi birseyden bahsetmişsin nedir ses için ilave mi yapmamız gerekli ve  güncelleme mi yaptırmamız gerekli neye dikkat edecez.

İrfan hocam, sizin araba sync öncesi idi sanırım, muhtemelen sizde bu şekilde bir sorun yok. Ama navigasyondan ses gelmez ise, navigasyonun sesini alabilmek için ekrandan audio ünitesine (cd girişi olan parça) 2x kablo çekmek gerekiyor.

2 saat önce, Turhan Onat said:

Murat Bey, Bu sistem bizim Kuga araçlara da uyarlanabilir mi?

Verdiğiniz sitede böyle bir şey var. İlaveten bu siteden sipariş geçilebiliniyor mu yolsa birisi elden mi getirmek durumunda    http://allegro.pl/ford-kuga-ii-mk2-12-16-wyswietlacz-panel-nawigacji-i5757390027.html 

Kuga ile c-max aynı sistem, sadece çerçevelerin vs renginde fark var. Genelde yurt dışı göndermiyorlar, gönderi kısmına bakmak lazım, bazen de çıkabiliyor, ben o şekilde getirdim. Ama en iyisi oradan alabilmek için, oralarda bir tanıdık lazım.

01 sema.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Satıcıya soru sorayım dedim,aptalca bir uygulama yüzünden siteye üye olamıyorum. Son noktada resim içerisindeki harfleri gir diye bir bölüm var. Resmi göremiyorum ki? DNS değiştirdim nafile.

İlgin için teşekkür ederim Murat bey.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Benim kuZu'nun son hali...

Yolu gösteren @Murat Kavuk arkadaşıma teşekkürler.

Tabi küçük kusurlar olmadan olmaz :) kontak kapalıyken tüm sesler (navi-radyo-cd-sync) çalışıyorken arabayı çalıştırınca hepsi sessizliğe mahkum oluyor. Park sensörü bile artık sessiz :)

Tavsiyeleri alalım @Ozan Kar

20151211_192408.jpg

20151211_192418.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

14 dakika önce, Ozan Kar said:

ilk defa denk geldim böyle bir şeye, ilk deneme akü kutup başını söküp takmak olmalı bence :)

Biraz böyle sürelim düzelir belki dedik :)

Biz iç üniteyide 2014 kuga ile değiştirdik, yarın kendi ünitesini takıp deneyelim diyoruz.

Ama gerçekten ilginç herşey çalışıyor fakat park halinde :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

13 saat önce, Gürkan Çakıroğlu said:

Biraz böyle sürelim düzelir belki dedik :)

Biz iç üniteyide 2014 kuga ile değiştirdik, yarın kendi ünitesini takıp deneyelim diyoruz.

Ama gerçekten ilginç herşey çalışıyor fakat park halinde :)

Hoparlörlere çıkış audi ünitesinden gidiyor. Senin araba için de navigasyon ses bağlantısı yaptık. Acaba diyorum bağlantıyı ters sokete bağlamış olabilir miyiz? Eğer üniteyi de değiştiğinde düzelmez ise; soketlerin 5-12 ve 4-6 şeklinde yapıldığını kontrol edebilir misin?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.