Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

İlk Kazamı Yaptım, Tutanak Tutulmadı. Şimdiki Süreç Nedir?

Önerilen Mesajlar

Geçmiş olsun hasar küçük gibi görünüyor , kaza tutanağını mutlaka orada halletmen gerekirdi, İnşallah arkadan vuran sonradan sorun çıkarmaz. Tekrar geçmiş olsun.

Sağol abi evet hasar çok büyük değil,fakat durum nede olsa can sıkıcı. O an inanın aklıma bile gelmedi,tecrübesizlik,bilgisizlik,heyecan,stres ne derseniz artık. Bakalım yarın arayıp iş yerine çağıracağım,tutanak tutmak için. Umarım kaza sonrasındaki kabullenici hali devam eder.

geçmiş olsun arabada birşey yok gibi ama kaza anında siz hasarı çok büyük gibi hissetmişsinizdir 

tamponun en sağlam yerine denk gelmiş zira altında şasiye bağlı epeyce sağlam bir demir var tamponu ve aracı kurtarmış bir noktada

Çok sağolun,evet o an dedim ''tamponu bıraktık,bagaj kapağını düşünmek bile istemiyorum'' fakat araçtan inince içime su serpildi desem yeridir.

bu tofaşların frenleri hiç mi tutmaz ya

Kendilerini ve araçlarını bilmeden kullananların elinde ne yazık ki tutmuyor abi. Hayır anlamadığım benim arkamda geçitten geçmeden önce beyaz H100 kamyonet vardı ne ara onu geçtinde geldin dibime.. Geçitten geçtik,öndeki durdu ben durdum arkadan bir fren sesi ve sonrası malum.. 

Yani dikiz aynasından kamyoneti görüp sonrasında olayın yaşanması arasında 10 saniye yoktur.

*Bir de şu var,olay şehrin en işlek ve yoğun caddelerinden birinde oldu. Caddeyide tren yolu bölüyor,çevredede bir sürü dükkan,tam önünde taksi durağı biraz ileride de karakol vardı. En kötü ihtimalle anlaşmazlık olursa kamera kaydıyla sanırım tespit edilebilir durum değil mi?

Semih G. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Öndeki ile olayın be alakası var, herhangi bir sebepten Durmuş olabilir, zerre suçu yada kusuru yok.

Yapılacak tek şey ikna edip tutanak tutmak, geçmiş olsun.

Sağol abi evet hasar çok büyük değil,fakat durum nede olsa can sıkıcı. O an inanın aklıma bile gelmedi,tecrübesizlik,bilgisizlik,heyecan,stres ne derseniz artık. Bakalım yarın arayıp iş yerine çağıracağım,tutanak tutmak için. Umarım kaza sonrasındaki kabullenici hali devam eder.

Çok sağolun,evet o an dedim ''tamponu bıraktık,bagaj kapağını düşünmek bile istemiyorum'' fakat araçtan inince içime su serpildi desem yeridir.

Kendilerini ve araçlarını bilmeden kullananların elinde ne yazık ki tutmuyor abi. Hayır anlamadığım benim arkamda geçitten geçmeden önce beyaz H100 kamyonet vardı ne ara onu geçtinde geldin dibime.. Geçitten geçtik,öndeki durdu ben durdum arkadan bir fren sesi ve sonrası malum..

Yani dikiz aynasından kamyoneti görüp sonrasında olayın yaşanması arasında 10 saniye yoktur.

*Bir de şu var,olay şehrin en işlek ve yoğun caddelerinden birinde oldu. Caddeyide tren yolu bölüyor,çevredede bir sürü dükkan,tam önünde taksi durağı biraz ileride de karakol vardı. En kötü ihtimalle anlaşmazlık olursa kamera kaydıyla sanırım tespit edilebilir durum değil mi?

Tespit etmek sorun değil ama dava açmanız gerekir.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Öndeki ile olayın be alakası var, herhangi bir sebepten Durmuş olabilir, zerre suçu yada kusuru yok.

Yapılacak tek şey ikna edip tutanak tutmak, geçmiş olsun.

Tespit etmek sorun değil ama dava açmanız gerekir.

Yolda araç,yaya,kedi-köpek hiç bir şey yoktu. Aniden fren yaptı,durdum 1-2 sn geçmeden arkadaki duramadı ve sonuç bu. %100 suçlu demiyorum ama en azından dikiz aynasından baktıktan sonra gaza basmak yerine,durup ''geçmiş olsun'' diyebilirdi.

Umarım uzamadan biter bu iş,gerçekten can sıkıcıymış. Gerekli işlemleri zamanında yapsaydık böyle olmazdı tabi ama işte.. Teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yolda araç,yaya,kedi-köpek hiç bir şey yoktu. Aniden fren yaptı,durdum 1-2 sn geçmeden arkadaki duramadı ve sonuç bu. %100 suçlu demiyorum ama en azından dikiz aynasından baktıktan sonra gaza basmak yerine,durup ''geçmiş olsun'' diyebilirdi.

Umarım uzamadan biter bu iş,gerçekten can sıkıcıymış. Gerekli işlemleri zamanında yapsaydık böyle olmazdı tabi ama işte.. Teşekkür ederim.

Sırf canı istediği için dursa, siz çarpsanız yine siz suçlusunuz.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Geçmiş olsun. İlk Focus'uma arkadan süratli geldiğinden duramayan bir Şahin çarpmıştı. Kaputu falan kaldırmış, ön tarafı dağılmıştı. Benim aracımda da sizinki gibi ciddi bir problem yoktu. Bence kendiniz yaptırın. Kaza etiketi vurdurmayın aracınıza.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

geçmş olsun.

bu gibi durumlarda hemen kaskocunuzu arasaydınız size izleyeceğiniz yol konusunda bilgi verirdi. kaza tutanağı önemli olsa gerek, yoksa masrafları kim ödeyecek. vuran vatandaşa güvensek ve tüm masrafı karşılayacağını bilsek elbette gerek olmaz tutanağa..

benim arabayada motorsiklet vurmuştu. 5-7cm lik yırtık, plastik kaynağı ile hallolduktan sonra, alttaki siyah uzatma denen parça değişti(200 tl) sonra tampon boyandı..

eğer kaskodan yaptıracaksanız kaskonuzun delinmemesi için mutlaka tutanağı tutun. arkadan vurma gibi 100 de 100 karşı taraf hatalı ise kasko bozulmuyor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arka tampon koruma demiri değişir 250 TL. Alt difüzör değişir 125 TL. Boya ile birlikte tahmini 600 TL. bence. Eğer karşılarım derse kasko' ya bulaşmadan yaptır, mini onarım Eskişehir AutoKing'e de danışabilirsin. 

Arkada vurduğu için Kasko'dan yaptırabilirsin kasko bozulmaz ama hasar kaydı görünür.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bugün çarpan arkadaş aradı,kasko-sigorta v.s uğraşmadan cebinden karşılayacak sanırım hasarı. Çok fazla bir şey yok bizim araçta deyince tamam abi,müsait zamanda arayın gösterelim tutar neyse anlaşalım dendi,kapadık.

Şimdi durum böyle olunca sanıyorum ki evrak v.s uğraşmak gerekmeyecek,kaskoda herhangi bir kaza durumuda olmayacak değil mi?

Birde şöyle bir durum var,babam aracı servis yerine sanayide tanıdık bir ustaya yaptırma düşüncesinde,neymiş daha ucuza çıkar zaten kendi aracı iyice dağıldı bizimkinide serviste yaptırırsak karşılayamaz diyor.

Bense serviste yaptırma taraftarıyım,hem ilerisi için kaydı kuydu olur,hemde daha sağlıklı bir iş çıkar ortaya diyerek. Sizce mantıklı ve doğru yol hangisi olur?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bugün çarpan arkadaş aradı,kasko-sigorta v.s uğraşmadan cebinden karşılayacak sanırım hasarı. Çok fazla bir şey yok bizim araçta deyince tamam abi,müsait zamanda arayın gösterelim tutar neyse anlaşalım dendi,kapadık.

Şimdi durum böyle olunca sanıyorum ki evrak v.s uğraşmak gerekmeyecek,kaskoda herhangi bir kaza durumuda olmayacak değil mi?

Birde şöyle bir durum var,babam aracı servis yerine sanayide tanıdık bir ustaya yaptırma düşüncesinde,neymiş daha ucuza çıkar zaten kendi aracı iyice dağıldı bizimkinide serviste yaptırırsak karşılayamaz diyor.

Bense serviste yaptırma taraftarıyım,hem ilerisi için kaydı kuydu olur,hemde daha sağlıklı bir iş çıkar ortaya diyerek. Sizce mantıklı ve doğru yol hangisi olur?

Güvendiğiniz usta varsa, servis'e gerek yok. Bence tabi :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Tampon hasarı önemli değil, önemli olan güzel yapılması. Usta tanıdıksa, yaptığı iş belliyse servisten iyidir.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.