Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Kaza Yaptim Acil Cevaplarsaniz Sevinirim

Önerilen Mesajlar

Benzer bir kazayi arkadasimin arabasinda yasamistim.fikir vermesi acisindan Olay soyleydi:

Sehir ici cevre yolu 3 seritli yolun orta seridinde seyrederken arkadas sagdaki tali yola girmek icin ( bu arada dumduz yoldan bahsediyorum isik gobek falan yok yani) arkadas direk orta seritten sagdaki tali yola donmeye basladi. Sinyal da yakmamisti. Tam bu sirada sag seritte arkadan gelen arac uzun bir fren yapmasina ragmen sag arkadan bize vurdu. Ben sucu % 100 bize verirler diye beklerken arkadan vurdugu icin sucun tamamini onlara verdi eksper.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sanırım dosya, tutanak izleme ve itiraz işlemleri buradan takip ediliyordu.

http://www.sbm.org.tr/tr/OnlineIslemler/Sayfalar/KazaTespitTutanagiSorgula.aspx

Hakan Saraylı tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

anladığım kadarıyla , önündeki araçlar durdu ve sen fren takip mesafesinde olmadığın için frene basmış olsan bile aracın durmayacağından , kaçmak için hatalı şerit ihlali yaparak kazaya sebebiyet verdiğin için kusur tamamen sende bulabilirler ...

Tolga Başaran tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

TAM ARKADAN DEĞİL RESİM PAYLAŞAYIM DAHA NET OLABİLİR BELKİ

q2VJ7R.jpg

Benzer bir kazayi arkadasimin arabasinda yasamistim.fikir vermesi acisindan Olay soyleydi:
Sehir ici cevre yolu 3 seritli yolun orta seridinde seyrederken arkadas sagdaki tali yola girmek icin ( bu arada dumduz yoldan bahsediyorum isik gobek falan yok yani) arkadas direk orta seritten sagdaki tali yola donmeye basladi. Sinyal da yakmamisti. Tam bu sirada sag seritte arkadan gelen arac uzun bir fren yapmasina ragmen sag arkadan bize vurdu. Ben sucu % 100 bize verirler diye beklerken arkadan vurdugu icin sucun tamamini onlara verdi eksper.

Geçmiş olsun.

Açıklık getirmek adına:

1. Sinyal vermek başkasının şeridini işgal etme hakkı vermez, sadece yön değiştirme eyleminin habercisidir, eyleme geçmenin ön şartı sol şeridin güvenli geçişe izin verecek şekilde BOŞ olması durumudur. 

2. Arkadan gelen araç yoldaki engellerle baş edebilecek hızda seyir halinde olmalıdır.

Sonuçta arkadan gelen araç size yandan çarpsa idi hata tümüyle sizde olur ve gerçek anlamda bir şerit tecavüzünden bahsedilebilirdi. Ancak önüne girmenize müsait bir durum olduğuna göre güvenli hızın üzerinde seyir halinde olduğu düşünülebilir ve kusurun bir kısmı ona yüklenebilir, ben 3/6 - 5/8 derdim, kendi kendime gelin güvey olarak. 

tam arkadan sayılmaz sol arka lastik üstüne vurdu resim paylaştım dediğinize göre suc bende olacak.

buda bana çarpan araç

785y9Y.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Geçmiş olsun.

Açıklık getirmek adına:

1. Sinyal vermek başkasının şeridini işgal etme hakkı vermez, sadece yön değiştirme eyleminin habercisidir, eyleme geçmenin ön şartı sol şeridin güvenli geçişe izin verecek şekilde BOŞ olması durumudur. 

2. Arkadan gelen araç yoldaki engellerle baş edebilecek hızda seyir halinde olmalıdır.

Sonuçta arkadan gelen araç size yandan çarpsa idi hata tümüyle sizde olur ve gerçek anlamda bir şerit tecavüzünden bahsedilebilirdi. Ancak önüne girmenize müsait bir durum olduğuna göre güvenli hızın üzerinde seyir halinde olduğu düşünülebilir ve kusurun bir kısmı ona yüklenebilir, ben 3/6 - 5/8 derdim, kendi kendime gelin güvey olarak. 

Cem abinin yorumlarına katılıyorum fakat anladığım kadarıyla arkadaki araç fren yapmış yavaşlamış fakat siz sol şeride ani çıkmışsınız ki sol arkaya anca yetişebilmiş yani siz birden çıkmasaydınız ve gelip arkadan çarpsaydı hata tamamen onda olurdu ..

aynı durumu geçen hafta yeni aldığım araçla az kalsın yaşıyordum size çarpan araç konumudaydım ve santimetrelik bi mesafeyle kurtarabildim ... geçmiş olsun Allah daha kötülerinden esirgesin

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

tercih yapmam gerekiyodu ya önümde aniden duran iki BMW ye çarpıp 3 araç birbirine gircekti  anahtarları bırakıp gitcektim yada sola kaçıcaktım. BENDE SOLA KAÇMAYI SEÇTİM :) fazla zamanım yoktu

Korhan Balcı tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

geçmiş olsun kardeşim, size vuran araçta aynı sizin pozisyonda olduğunu düşünüyorum, onunda size çarpmaması için takip mesafesi kuralına uyması gerekiyor, aslında siz nekadar suçluysanız oda okadar suçlu.   tekrardan geçmiş olsun.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 5 ay sonra...

geçmiş olsun kardeşim, size vuran araçta aynı sizin pozisyonda olduğunu düşünüyorum, onunda size çarpmaması için takip mesafesi kuralına uyması gerekiyor, aslında siz nekadar suçluysanız oda okadar suçlu.   tekrardan geçmiş olsun.

takip mesafesi yapması gerekir ama sola sinyal veripte hemen geçeceksin diye de bir kural yok adamın önü boş sol şeritte seyir ediyor orta şeritten aniden sinyal verdin çıkarım diye bir kural yok valla kardeşim ben merak ettim trameri paylaşırsan seviniriz

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

BMW nin hiç mi sucu yok ?

Geçmiş olsun. Takip mesafenizi korumamak in faturasını sol şeritten gelen araca kesilmesi mantıklı değil. Sonuçta aniden yola çıkmışsınız vuran araç sahibi yerine koyunca kendini insan sinirleniyor. [emoji35]

Takip meselesi önemli...[emoji4]

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.