Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Ötv'ye Yeni Düzenleme

Önerilen Mesajlar

abi o zaman eldeki para ile araba yerine dolar alsak daha iyi değil mi ?

Dolarları mı gazlıyacaksın Cengom? ...sonuçta Dolar / Euro artınca araçların (ne marka olursa olsun) millileşme maliyetleri de artacaktır ama beraberinde banka kredi oranları ve vergi + rüsum'lar da artacağı için araç sahipliği maliyeti dövüzdeki artışın üzerinde konumlanır.

Onu bunu bilmem, hazır parası olan araba alsın.

Cem üstad hazırda parası olsan araba alsın derken -ihtiyacınızı ertelemeyin- mesajı veriyor.  Araç ihtiyacın yoktur, likitte kalırsın vs. o tamamen ayrı bir hesap tabi. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Cem üstad hazırda parası olsan araba alsın derken -ihtiyacınızı ertelemeyin- mesajı veriyor.  Araç ihtiyacın yoktur, likitte kalırsın vs. o tamamen ayrı bir hesap tabi. 

Sevgili Kaan işleriniz canlsansın diye elimden geleni esirgemiyorum gördüğün gibi, top sizde :kıhkıh:  

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Onu bunu bilmem, hazır parası olan araba alsın.

2015 bizim yılımız olmayacak.

İlkbahara kalmadan şu anki ekonomik tabloda FED'in faizleri yukarı çekmesi çok olası.

Bu da dolar kurunda yükselme demek.

Ucuz doları iç piyasaya kredi olarak pompalayan bankalar ciddi anlamda zora girecek.

Dolar yurt dışına akmaya başlayacak.

Haliyle para çıkışı olmasın ve taze para gelsin diye faizler yükselmeye başlayacak.

İnşaat sektöründe kriz başlayacak.

Rusya’nın ekonomik sıkıntıları Türkiye’yi de etkileyecek. İhracatta azalma, Rus turizminde daralma olası sonuçlar,

Dolar borcu olan özel sektör zora girecek, işten çıkarmalar, iflaslar olası.

Yıllardır kriz gelecek deniliyor ya, işte o yıl bence bu yıl.

Felaket tellallığı yapmak istemem, bu yazdıklarım kafamdaki oldukça iyimser ve zararsız bir senaryo.

Korku filmi bile üretebilirim.

Hep beraber seyredeceğiz nasıl olsa!

Zaten milletçe hep seyretmedik mi?

Seçime kadar bireysel yansımaları beklenenin altında olabilir.

Seçimden sonra.....????

Hocam araba almaya niyetlendim ama aracımı satamadığım için 2015 de alırım demiştim. Şimdi bu yazınızdan sonra epey tırstım. Sizce yeni arabayı şimdi alıp eldeki arabayı 2015 de satmak mantıklı mı? Yoksa 2015 de ikinci el piyasası dibe vurur mu ? iki arabayla devlete vergi bayılmak da baya zorlar beni.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben eylülde eski evi sattım. Zaten kooperatifti sorunlu idi, tapu çıkma ihtimali yoktu. Üste bir şey ekler kredi alır  başka ev alırız dedik ama yanlış yapmışık ev fiyatları uçmuş. sattığımız rakamı peşinat yapıp başka ev almak da mümkün değil. Eşim illa alalım diyor ama emlak balon olmuş. 1+1 ler 300bin üzerinde her yerde. Bir tek Kurtköy uygun. Maltepe sahilde daire sorduk 1milyon 400 bin TL dediler. Maltepe sahilde 1400 ise dragosta 5 kalamışta 10 milyon normal daire fiyatları için.. Kaldı ki bu ev dolgu alanında yani ilk depremde burgaz adayla birleşme ihtimalin var.

O parayı dolara mı çevirsem yavv. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İstanbul dışında bir ev al, bu şehir yıkıldığında gidecek stepne adresin olur (...dalga geçmiyorum, ciddiyim.)

AKUT'un eski genel sekreteri öz be öz yeğenimdir ... bana hep söylediğini sana tekrar edeyim. "Kaan deprem olduğunda ölmemişsen hemen İstanbul'dan kaç ve en az iki yıl geri dönmeyi dahi aklından geçirme." 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Depreme böyle aralık vermeleri gerçekten boş. Yanlış hatırlamıyorsam bizim proflar son Marmara depreminden sonra 3 ay ila 30 yıl arasında olacak dedi ve büyük ada açıklarında. Yani her an olabilir :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben eylülde eski evi sattım. Zaten kooperatifti sorunlu idi, tapu çıkma ihtimali yoktu. Üste bir şey ekler kredi alır  başka ev alırız dedik ama yanlış yapmışık ev fiyatları uçmuş. sattığımız rakamı peşinat yapıp başka ev almak da mümkün değil. Eşim illa alalım diyor ama emlak balon olmuş. 1+1 ler 300bin üzerinde her yerde. Bir tek Kurtköy uygun. Maltepe sahilde daire sorduk 1milyon 400 bin TL dediler. Maltepe sahilde 1400 ise dragosta 5 kalamışta 10 milyon normal daire fiyatları için.. Kaldı ki bu ev dolgu alanında yani ilk depremde burgaz adayla birleşme ihtimalin var.

1.5 yıldır çevreme, tam da .@Cem Boneval Bey'in yazdıkları üzerinden "sakın ola ev almayın" diye fikir belirtip, basınç yapıyorum; her üç ayda bir azar yiyorum "sen alma dedikçe fiyatlar uçtu, şöyle kaybettim, böyle kaybettim" diye! Şu da bir gerçek ki kiralık/satılık fiyatları arasında %20'lik bir oran farkı var; yani olası bir kriz durumunda satılık konutlar o oranda ucuzlayacak; ucuzlayacak derken istatistik bağlamında söylüyorum ama günlük müdahaleler ile balonu parça parça söndürmeye uğraşıyorlar; onun da dönüşü hesaplananın yarısı kadar büyüme.

2015 gerçekten çok zor olacak... ( 2014 de harika geçti anlamı çıkmasın )

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Wayyy burası fena ekonomi kokmuş Allahdan param yok yaw:)

FED fazileri ne yapacak (parası olanlar belli oluyor  :kıhkıh:) , dolar ne olacak, ötv yükselirse "0" araç fiyatları ne olur, Rus ekonomisi ne olur, arabaya mı yatırsak, ev mi alsak bir sürü sıkıntı sonuç para = problem. Para yoksa tüm bu dertler yok oh ne rahat.  

birde şöyle bir formül vardı :)

paraavrat.jpg

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Dolar dansöz olmuş , Fed faizin 'F' sini gösterirse 2,5 çıtasına yükselecek ama aynı notu verirse dolar yine 2,25 - 2,15 arası gidip gelir,Ben bir inşaatcı olarak tavsiyem 'toprak kaybettirmez' yatırım yapmak istiyorsanız toprak alın derim

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Dolar dansöz olmuş , Fed faizin 'F' sini gösterirse 2,5 çıtasına yükselecek ama aynı notu verirse dolar yine 2,25 - 2,15 arası gidip gelir,Ben bir inşaatcı olarak tavsiyem 'toprak kaybettirmez' yatırım yapmak istiyorsanız toprak alın derim

Toprakta ucuz değil ki artık. Herkes uyandı maşallah. Millet parası olan gelsin modunda. Üç kat imarlı yere 2 daire parası isteyen mi ararsınız, uygun fiyat diye yazıp yol geçecek yerleri satmaya çalışıyorlar. Toprak piyasasının ikinci el araba piyasasından aşağıya kalır yanı yok açıkcası.

Ancak bende bir öneride bulunmak istiyorum. Aslında çok fazla etik olmamakla birlikte sonuçta biz almasak başkaları alacak. Bankaların alacağa mahsuben aldıkları yerler var. Hemen hemen tüm bankaların var. İnternette satılık gayrimenkul diye sorgularsanız geliyor zaten. O sitelerdeki fiyatlar muammen bedel ancak siz bunların altını teklif edebiliyorsunuz. Bankada eğer karlı bulursa bu alışverişi kabul ediyor. Ben arada bakıyorum gerçekten işe yarayan yerler oluyor.

ÖTV konusuna gelirsek, bazı arkadaşlar gelmez falan demişler. Gelir hemde bal gibi gelir. Zaten toplum psikolojisini oluşturdular. Şimdi yarın ÖTV zammı yaptık diyince bakan, zaten belliydi diyip önümüze bakacağız. ÖTV zammı olmazsa sitem edeceğimiz bir hale geldik şu aşamada. Yapsınlar rahatlasınlar. Ben çok fazla siyaset ile ilgili değilim. Ama dikkat edin, zamlar ne kadar artarsa iktadarın oylarıda o düzeyde artıyor, demek ki herkes memnun ;)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 yıl sonra...

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.