Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Beyaz Far Ve Park Ampülü

Önerilen Mesajlar

Abi hadi ben almıycam zaten cahilin tekiyim de :D 5w Park ampülü yazıyor linkte :D

Konu başlığına bakma len kutunun üstüne bak bende farkettim yanlış yazmışlar.5w ampülmü olur bea

Konu başlığına bakma len kutunun üstüne bak bende farkettim yanlış yazmışlar.5w ampülmü olur bea

5w lık olan altta 5w5 diye geçiyo o hediyesi olması lazım satıcıya sormak lazım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sis farı, bizim daha iyi görmemiz için değil, karşıdakinin bizi daha kolay görmesi için... 

Bu hem doğru hem yanlış.

Doğru kısmı arka sis lambası için, yanlış kısmı ise önler için.

Ön sis lambaları yere ve kenara doğru güçlü ışık veren çok kısa hüzmeli farlardır.

Amacı da şiddetli yağmur, tipi veya sis gibi normal farların yansıma yaparak görüşü kötüleştireceği ortamlarda "yavaş" seyir halindeyken alttan ve yandan aydınlatarak yol çizgilerini ve yol kenarlarını daha kolay görmenizi sağlamaktır. Yani sis farı olumsuz görüş şartlarında ana farlar kapatılarak kullanılır. Yavaş sürüş durumunu bir kez daha vurgulamak isterim, zaten kısa görüş mesafesi hıza izin vermeyecektir.

Sarı, sarı-beyaz ton görüşü olumlu etkiler, xenon ve mavi ışık ise olumsuz.

Performans ampullerine gelince, gerçek bir xenon farla değiştirmediğiniz sürece elde edeceğiniz kazanç harcadığınız emek, para ve zamana değer mi emin değilim...

Halojenlerin tonu özellikle olumsuz hava koşullarında çok gerekli ve önemli.

Xenon parlaklığı ile bunu telafi ediyor kısmen.

Geçmiş deneyimlerime dayanarak asla beyaz ışık veya daha fazla performans için ampul değiştirmeye uğraşmazdım. 

Cem Boneval tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Amacı da şiddetli yağmur, tipi veya ksis gibi normal farların yansıma yaparak görüşü kötüleştireceği ortamlarda "yavaş" seyir halindeyken alttan ve yandan aydınlatarak yol çizgilerini  ve yol kenarlarını daha kolay görmenizi sağlamaktır. 

Anladım, ben de bu sis farlarının ışığı herhalde farklı ki, bize daha çok görüş sağlamıyor fakat karşıdan gelenin dikkatini çekiyor diyordum. Demek ki yokmuş öyle bir şey. Bir şey daha öğrendik. Teşekkürler. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yoksa benimkide mi yapmıyor :D

Yarım saate işten çıkarım, o zaman dikkat ederim ama yapıyor diye biliyorum.

benim hatırladığım, voltaj düşmesinden kaynaklı biraz kısılıyordu :)

Evet benimki de yanmıyor muş. :D Aynen dediğin gibi belli belirsiz hafiften kısıyor o kadar. F2lerde yok anlıycanız :D

Kısa içinde bakıyım sana yollarım linki. BeyazDa çok yakışıyor bea

Kısa için şunlar var; http://www.tekzen.com.tr/osramcoolbluehyperh72li5000kbeyazisik_/803821,

http://urun.gittigidiyor.com/otomobil-motor-aksesuar/osram-h7-4200k-cool-blue-intense-beyaz-isik-2-l-125547991,

http://urun.gittigidiyor.com/otomobil-motor-aksesuar/osram-cool-blue-intense-12v-h7-55w-ampul-2-adet-125241610

Uzunları ellemeyin yahu.

Bende uzunlara ellemeyi düşünmüyorum şincilik :D

Osram Cool Blue Intense + span Halojen Ampul 2 li Set, ÜCRETSİZ KARGO

yukarıdaki cümledeki span halojen ampül ne oluyo onu anlamadım.

Ramço kısalar için link aşağıda

http://www.sanalpazar.com/Osram-Cool-Blue-Intense-12v-5w-Park-Ampul-2adet__isp23839582

Kısa için önerdiğin bu linkteki ürün, Ramço gibi beni de kıllandırdı. Hem başlıkta park ampulü yazıyor, hem fiyat çok uygun, hemde resimde park ampül resmi var. üste sadece far ampül kutusu koymuş. Park ampülü hediyesi felan da yazmamış yada ben göremedim. Bence en iyisi satıcıya sormak.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Cumartesi'yi bekliyorum, gündüz gözüne yapmaya çalışacağım. :D

Ben bugün takar sana atarım sonucu.Beyaz ampüllerin karşımdakini rahatsız ettiğini düşünürsem sökerim hemen.Sonuçta bilinçli olmak bizlere daha güzel yakışır abim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.