Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Powershift Şanzıman Yazılım Güncelleme

Aydın Genç

Soru

2013 Tit. Pow. Sht şanzıman aracım düşük devirlerde garip sesler çıkartmaya başladı sesi tarif etmek gerekirse manuel viteslerde debriyaja basılı tutup sürekli şanzıman ile vites değiştirirken gelen sesler aracın kalkış anında ( geri vitese takıntca daha fazla) sürekli geliyor 1. vitesten 2. vitese attıktan sonra ve 2 viteste düşük devirlerde sürmeye devam edince ses hiç gitmiyor ne zamanki devri yükselttiyorsunuz ve 3 vitese geçiyor burada ses kesiliyor bu sorun için servise servisine müraacat ettim usta ilk etapta yeni bir güncelleme geldi bunu yüklemem lazım sorun olup olmadığını anlamak için dedi ancak aracı sisteme bağladıktan sonra araçta araç microfon sorunu ( sonradan takılan  multimedianın mic. girişinden dolayı) araç saat sorunu ( Göstergenin büyük ekran takılmasından dolayı ) verdi bundan dolayı yarın için randevu verildi ve aracın tüm yazılımı yeniden yüklenecek şimdi arkadaşlar benim burada sormak istediğim

1-  Böyle bir yazılım yükleten varmı,

2-Aracın göstergesinin değiştiğini söylemedim acaba yazılım yüklenemeyebilir ve sorunu bunun üzerine atabilirlermi

3-Şanzımandan gelen sesler yazılım yüklense dahi sorun çözümlenemeyebilir bu durumda ne yapmam lazım

4-Şanzımanda bu tür sorunlar nornalmi yoksa otomatik şanzıman zaten böylemi çalışıyor.

5 -Performanslı araç almak için illa da manuelemi bineceğiz :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 13 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

1- Bilmiyorum, bilen olacağını da sanmam :)

2- Ne alaka?

3- Sesin ne olduğuna bakmak lazım her ses sorun değil olamaz.

4- 3 ile aynı

5- Performans beklentisini tatmin edecek şansımanlı markalar terchi edilebilir. 

Ekran yazılımını değiştirtmeyin.Ben yalnız konu başlığı ile ustanın yazılım olayının farklı olduğunu anlıyorum. Pow.'e özel bişey okuyamadım.

Tavsiye, eski göstergeyi yakın ve gidin sonra yine değişirsiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

1- Bilmiyorum, bilen olacağını da sanmam :)

2- Ne alaka?

3- Sesin ne olduğuna bakmak lazım her ses sorun değil olamaz.

4- 3 ile aynı

5- Performans beklentisini tatmin edecek şansımanlı markalar terchi edilebilir. 

Ekran yazılımını değiştirtmeyin.Ben yalnız konu başlığı ile ustanın yazılım olayının farklı olduğunu anlıyorum. Pow.'e özel bişey okuyamadım.

Tavsiye, eski göstergeyi yakın ve gidin sonra yine değişirsiniz.

diyelimki eski göstergeyi taktık km. 2500 de idi yeni si ise 9890 serviste bakıma da yeni göstergeyle girmiştik,  yazılımdan sonra taktığımızda üzerinde kayıtlı km. ile başlarmı bunu bilmiyorum birde zaten orjinal göstergeyi takıp servise gittiğimizde '' bakıma girdiğiniz km daha düşük bir km ile gelmişsiniz sizi gidi sahtekar''  derlerse ne diyeceğiz Yakup bey sorun burada yoksa değiştirmek hiç problem değil

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

diyelimki eski göstergeyi taktık km. 2500 de idi yeni si ise 9890 serviste bakıma da yeni göstergeyle girmiştik,  yazılımdan sonra taktığımızda üzerinde kayıtlı km. ile başlarmı bunu bilmiyorum birde zaten orjinal göstergeyi takıp servise gittiğimizde '' bakıma girdiğiniz km daha düşük bir km ile gelmişsiniz sizi gidi sahtekar''  derlerse ne diyeceğiz Yakup bey sorun burada yoksa değiştirmek hiç problem değil

Böyle böyle göstergeyi değiştirmiştim mümkünse bunun km'sine de arttırın dersiniz :)  2dk da onu da yükseltirler

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Öncelikle bence ustanın dünyadan haberi yok. Motor Kontrol Ünitesi(PCM) yada Şanzıman Kontrol Ünitesini(TCM) güncellemek için, mikrofon ve saat ile ilgili hatalardan dolayı yarına salladı?

Servislerin genelde yazılımdan anladığı sadece PCM güncellemek, size lazım olan TCM güncellenmesi. Diğer modulleri ellemezse(gösterge gibi) sorun çıkmaz, eğer onuda güncellemeye kalkarsa ve gelen uyarıları okumadan yanlış bir işlem yaparsa gösterge çöker.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Öncelikle bence ustanın dünyadan haberi yok. Motor Kontrol Ünitesi(PCM) yada Şanzıman Kontrol Ünitesini(TCM) güncellemek için, mikrofon ve saat ile ilgili hatalardan dolayı yarına salladı?

Servislerin genelde yazılımdan anladığı sadece PCM güncellemek, size lazım olan TCM güncellenmesi. Diğer modulleri ellemezse(gösterge gibi) sorun çıkmaz, eğer onuda güncellemeye kalkarsa ve gelen uyarıları okumadan yanlış bir işlem yaparsa gösterge çöker.

Olayı anladım ancak bir sorum olacak PCM ve TCM arasındaki fark mekanik le elektronik arasındaki farkmı yoksa ben yanlışmı anladım

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Olayı anladım ancak bir sorum olacak PCM ve TCM arasındaki fark mekanik le elektronik arasındaki farkmı yoksa ben yanlışmı anladım

Kabaca PCM motoru tcm sanzimani kontrol ediyor. Yani ikiside bir bilgisayar gibi düşünülebilir. Tabiki birbirleriyle haberlesip koordineli çalışıyorlar.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Dün sabah servise gittim ve yazılım güncellemem yapıldı ilk gittiğimde hata veren sonradan takılan büyük gösterge takımı bu sefer tekrar hata verdi ancak gösterge takımı dahil tüm donanımı yeniden yükledi ve tcm ve pcm dahil tüm güncellemeler atıldı sorun yok tekrar güncelleme atılmaya çalışıldığı zaman gösterge uyarısı vermiyor artık yani sizin anlayacağınız göstergeyi orjinal haline getirdik sanırım, şanjımana gelince dün ve bugün dikkat ettim gözle görülür bir değişiklik var en azından düşük devirlerde vitesi arayıpta bulamayan şanzıman yerinde kararlar veriyor gelen sesler ise yine baya azaldı tavsiye ederim 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Dün sabah servise gittim ve yazılım güncellemem yapıldı ilk gittiğimde hata veren sonradan takılan büyük gösterge takımı bu sefer tekrar hata verdi ancak gösterge takımı dahil tüm donanımı yeniden yükledi ve tcm ve pcm dahil tüm güncellemeler atıldı sorun yok tekrar güncelleme atılmaya çalışıldığı zaman gösterge uyarısı vermiyor artık yani sizin anlayacağınız göstergeyi orjinal haline getirdik sanırım, şanjımana gelince dün ve bugün dikkat ettim gözle görülür bir değişiklik var en azından düşük devirlerde vitesi arayıpta bulamayan şanzıman yerinde kararlar veriyor gelen sesler ise yine baya azaldı tavsiye ederim

Bildigim kadariyla araca gore guncelleme yapilirsa sonradan takilan gosterge bozuluyor..

Ama o parcaya gore guncelleme yapilirsa sikinti olmuyor..

Gecmis olsun diyelim..

Daha onemlisi powershift guncellediniz, sikayetlerinizde azalma var mi? Konumuz bu :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bildigim kadariyla araca gore guncelleme yapilirsa sonradan takilan gosterge bozuluyor..

Ama o parcaya gore guncelleme yapilirsa sikinti olmuyor..

Gecmis olsun diyelim..

Daha onemlisi powershift guncellediniz, sikayetlerinizde azalma var mi? Konumuz bu :)

Alperen hocam bence siz benim bir yazımın tamamını :smiley2k:  okuyun şanzımanı yazdığımı göreceksiniz 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.