Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Benzin Bitmiş Ve Yolda Kaldım

Türker Taş

Soru

Hayırlı akşamlar 

Sağ olsun focusum bugün beni yolda  bıraktı. Seyir halinde iken araç  stop etti.Emniyet şeridine geçip Kontağı kapadım açtım debriyaja  basıp çalıştırdım marş sesi geliyor ve araç çalışmadı.Servisi aradım durumu bildirdim. Şüphelendikleri ilk sorun da yakıtın bitmesi oldu. Dedim yol bilgisayarı 60 km gösteriyor  nasıl nasıl benzin biter. Yolda yapmadım 100tl 140 km yol  yapmış bir daha deneyeyim diye  bastığımda yol bilgisayarı km göstergesi 0 yazıyordu.Servise  benzin alayım tekrar deneyeyim olmassa artık çekici çağırırım dedim. E6 da kaldık. Taksi çeviriyorum boş geçmiyor  baktım. duran olmayacak çağırayım çekici derken Autoking  servis aracı koştu yardımıma dedim sorun bu attı beni benzinliğe aldım benzini 3-4  km yol yürümemde çilesi oldu.10lt benzin koydum araca  yol bilgisayarına  baktım gene  0 yazıyor. Çektim besmeleyi bastım powere motor çalıştı.Km göstergesi km yazmıyor .Benzinlikte gene 100 tl Benzin alıp koyuldum yola yol Bilgisayarı kalan km 350 km gösteriyor   eve geldim ve aracı park ettim. Tekrar  Bakayım dedim km arıza yaptığı giBi aynı kalan yakıt  mesafesi 350 km gösteriyor stop ettim. 30 dakika sonra  indim Bir  Bakayım dedim. Km göstergesi 12  km ilerlemiş iş yerimle evimin arasıda 10 km zaten normal  yakıt göstergesi 170 km gösteriyordu. Herşey normale  dönmüş oldu.yol Bilgisayarı ile ilgili Bu durumla ilgili sıkıntı çeken oldu mu acaBa   Cuma  günü aracı kullandığımda  Bakacam artık sorun sıkıntı varmı diye inş sorun kendiliğinden oluştuğu giBi düzelmiştir. Geniş ekran almayı düşünüyordum. Fırsat  Bu fırsat diyip yaptırıp ekranıda takarım. :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Benzini de  opetten evimin ordan alıyordum.Gene aynı Benzin istasyonundan saBah alacaktım ki kaldık yolda normalde  zaten  0 indiğinde de  10 lt felan  depoda  Benzin kalıyordu. Depoyu fullediğimde  hep 36   38 litre alıyor. Sıfıra indiğimde de  yolda kalsa  anlarımda   100tl 140 km yol  yapıp Bitmesi enteresan  2 gün oldu yakıt alalı km göstergesi takıldı gene desem ilerliyordu.

Aracı ilk aldığımda  Benim 0 km gösteriyordu.Benzin istasyonu yakındı çektim hemen  doldurtum 50 lt  yakın yakıt  almıştım. Sonradan ne  kadar  fulllersem fulleyeyim 50 lt almadı . 0 yazdığında aldım hep 38   40 kaldı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Sizin yol bilgisayarında bir hata var sanırım.şöyleki bizim araçta F3 benzinli genelde benzin ışığı yandığında ve 50-70 km arası kaldığında alırız. Bu doldurmalarda hep 40 litre aldı yani sizin 0 gösterdiğinde 40 litre alması bana garip geldi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Abi deponun dibini görmeye ne merakli milletiz. Hicbir aracimda yakit isiginin yandigini hatirlamam. Ceyrek depo altina indigi zaman bitmis sayarak yakit alirim. Sonucta icinde dursun kimseye zarari olmaz. Acil bir yere yetismeniz gerekirse hastanizi acil hastaneye götürmeniz gerekse yolda durup yakit mi alacaksiniz?

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Tamam benzin ışığı yanmadan alınsın, menzile güvenilmesin ama arkadaşın aracının yol bilgisayarında bir sıkıntı olduğu belli. Ben de kredi kartının hesap kesmesini bekliyorum benzin almak için ne var bunda :) Şimdiye kadar 2 sefer menzil 0 km gösterirken 40 km kadar yol yaptım. Ama ben depoda ne kadar benzin kaldığını artık tahmin edebiliyorum. ışık yandığında (menzil 80-85 km gösterirken) depoyu doldurduğumda 47 litre civarı benzin alıyor. Hesabı buna göre yapmak lazım. Sizin aracınızda bir düzensizlik var gibi. 100 tl ye 300-350 km arası menzil göstermesi bence normal, anormal olan onun bir anda 170 km ye düşmesi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bir kere yolda kalma pahasına, yol bilgisayarına güvenerek kalan menzili 10 km gösterene kadar kullandım aracı.

Ben 0 km menzil yazdıktan sonra benzinli focus 1.6 EB ile 25 km yol yaptım daha sonra depoyu doldurduğumda araç 52 litre benzin almıştı .Gösterge hala dibi görmemişti 0 km menzil yazdığında bile

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ben depoyu dolduracağım zaman menzilde yazana göre kalan litreyi hesaplayıp, deponun kapasitesinden çıkarttığım zaman alacağı lt yi tahmin ediyorum ve hiç şaşmıyor. En fazla 1-2 lt oynuyor. Bu focus 2 ve fiesta 5 içinde geçerli.

Serdar Eryürekli tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

normalde de ceyreğe indirmem gözümün önünde sürekli ışığın durması dikkatimi dağıtıyor  kolay kolay indirmem. Ama opetten alıyorum ister istemes  her noktada Bulunmuyor  Benzinide sadece evimin ordaki yerden alıyorum. Şimdi aracımı sıkıntılı yere  park etmiştim. Evimin orada  Boşalan yere alayım dedim. Marş Bastı çalıştı stop etti.Çalıştırdım vitese aldım Bu sefer gene  stop etti. Sövdüm saydım çalıştırdım aracı istediğim yere  park edeBildim. sanırsam yakıt  göstergesinden  Başka sıkıntıda  görünüyor  hiçBir  uyarı ışığı  yanmıyor servisin yolu görünmeye  Başladı...

Sizin yol bilgisayarında bir hata var sanırım.şöyleki bizim araçta F3 benzinli genelde benzin ışığı yandığında ve 50-70 km arası kaldığında alırız. Bu doldurmalarda hep 40 litre aldı yani sizin 0 gösterdiğinde 40 litre alması bana garip geldi.

Sadece aracımı ilk aldığımda 50 lt  yakın aldım. Hep 10lt  8 lt  eksik alıyor. TaBanca attığında  Bir  kere  daha  Bas diyorum. Yakıt almıyor zaten mandal atıyor. Alışltım Bu durumuna  misal yakıt göstergesi 150 göstersin. Yaptığım km 10 km olsun yakıt göstergesinin düşüşü anormal geliyor  Bana  115  110 kadar düşüyor.Düz zeminde olsam fark etmiyor  yaptığım km 3  katı daha  çok düşüş yapıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Sadece aracımı ilk aldığımda 50 lt  yakın aldım. Hep 10lt  8 lt  eksik alıyor. TaBanca attığında  Bir  kere  daha  Bas diyorum. Yakıt almıyor zaten mandal atıyor. Alışltım Bu durumuna  misal yakıt göstergesi 150 göstersin. Yaptığım km 10 km olsun yakıt göstergesinin düşüşü anormal geliyor  Bana  115  110 kadar düşüyor.Düz zeminde olsam fark etmiyor  yaptığım km 3  katı daha  çok düşüş yapıyor.

Aynı durumu çok kez yaşadım,ilk depoda 52litre aldı daha sonra hiç 40+ litreyi görmedim maksimum pompanın atmasından sonra doldurulanla 41 oldu. Yakıt göstergesi ilk yarım depoda hızlı iner sonra yavaşlar nedendir bilmiyorum elbet vardır bir nedeni kullandığım her araçta böyleydi. Ancak yol bilgisayarındaki düzensizlik daha doğrusu aslında normal olan fakat bize garip gelen olay tamda sizin ve benimde sık sık yaşadığım. Terimsel olarak açıklaması nedir bilmiyorum ama yol bilgisayarı o anlık verileri işler ve anlık bir durum rapor eder,ben çok kez yaşadım bu durumu. Fullerim depoyu 600km yazar 5-10 km giderim stop etmeden önce 570'lere kadar iner neredeyse sonra stop ederim 1-2 saat sonra geldiğimde 590'ları hatta tekar 600 leri gördüğüm çok oldu. Bazende atıyorum benzin ışığı yanmıştır 90km yazar yol bilgisayarı kırmızı ışıkta durduktan sonra 100lere 110'lara çıkar. Kısacası yol bilgisayarı kesinlik içermeyen tahmini bilgiler veren bir cihaz olduğundan her zaman temkinli olunması ve ona göre uyulması gerekilen bir icat. En basitinden ortalama tüketim pompa hesabına göre her zaman 0,3 ile 0,6 arası oynamakta bende, yani asıl olana göre az gösteriyor yol bilgisayarı. Bundan dolayı benzin alımını analog göstergeye ve benzin ışığına, tüketimide her zaman pompaya göre yaparım. Yol bilgisayarını sadece durumu özetleyen ayrıntısız bir rapor gibi görürüm

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Işık yandığında mazot aldığım zaman yaklaşık 41 lt alıyor... Yani 53 - 41, depoda daha 12lt mazot var demek oluyor... Bununla da ortalama 200 km yol gider anlamına geliyor... 41 lt ile 720 km yol gitmişim şehir içi... bence gayet iyi...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

ilk aldığım gün aradada 8 km gösteriyordu. 2 km ilerdeki benzinlikten depoyu fullledim. bende hep depoyu boşaltma huyu vardır. 20 km gösterdiği zmn alırım hep. aynı yollarda kullandığım için benzinliğin nerede olduğunu  bildiğimde yolda kalacağımı düşünmeden kullanırım. ama hiç yolda kalmadım. umarım bir arıza yoktur araçta yada şamandırada.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Yahu ne enteresan huylarınız varmış. Ölesiye acıkınca mı yemek yiyorsunuz siz normal hayatta. Arabanızın karnı hep aç gezdiriyomuşsunuz buradan anlaşılan. Arkadaş düşünce Çeyrek depoya veya benzin ışığı yandığında alın doldurun. Kaç km gitti nereye gitti daha kaç gider gibi "hesaplayan adamlar" triplerine girmeye gerek yok.

:kıhkıh: :kıhkıh: :kıhkıh: :kıhkıh:

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.