Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

F3 Için Simit Mi Silindir Tank Mı ?

Tayyar Arslan

Önerilen Mesajlar

Arkadaşlar merhaba.F3 me BRC marka lpg taktırmak üzereyim yalnız tank konusunda simit mi silindir tank mı karar veremedim.Bu konuda tecrübesi veya fikri olan arkadaşlardan yardımlarını bekliyorum.Teşekkürler.

Tayyar hocam, daha taktırmadın mı yahu?

Ben eski aracımda simit taktırmıştım, pimpirikli olduğum için tüm uzun yollarda stepneyi de almak zorunda kalıyordum ve bagajın yarısı stepne oluyordu.

Bu defa uzun sosis taktırdım, stepne yerine duruyor ama bagajın 25% lik kısmı iptal oldu.

Bagaj kullanma alışkanlığına göre sen karar ver bence.

Çok uzun yol yapıyorsan simit işine yaramaz çünkü F3'ün stepne yeri çok küçük;

doğal olarak simidin de hacmi küçük olur ve uzun yolda çok kısa aralıklarla durmak zorunda kalırsın.

Bu da psikolojik olarak seni rahatsız eden bir durum ortaya çıkaracaktır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Tayyar hocam, daha taktırmadın mı yahu?

Yok hocam bu cumartesi taktıracağım benim lpg ci şehir dışında olduğu için ancak vakit bulabildim.Aslında çok uzun yol yapıyorum silindir benim için daha mantıklı ama gönlüm simit tanktan yana lpg ci stepne boşluğunu görsün oraya şöyle 45-50 lt lik simit tank sığarsa onu taktırırım.Yoksa silindire devam. :)

Tayyar Arslan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yok hocam bu cumartesi taktıracağım benim lpg ci şehir dışında olduğu için ancak vakit bulabildim.Aslında çok uzun yol yapıyorum silindir benim için daha mantıklı ama gönlüm simit tanktan yana lpg ci stepne boşluğunu görsün oraya şöyle 45-50 lt lik simit tank sığarsa onu taktırırım.Yoksa silindire devam. :)

Tayyar kardeş benim Focus 1 de silindir tüp vardı.Çocuklu bir aile olarak tatile giderken her seferinde keşke simit olsaydı dedim.Simit tip depo taktırınca uzun yola giderken durup gazı doldurmak bence sorun değil.Hem biraz hava almış dinlenmiş ve dikkatinizide toplamış oluyorsunuz.Allah korusun ufacık dalgınlıkların sonu kötü bitebiliyor.Hemde bagajınız size kalıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Tayyar kardeş benim Focus 1 de silindir tüp vardı.Çocuklu bir aile olarak tatile giderken her seferinde keşke simit olsaydı dedim.Simit tip depo taktırınca uzun yola giderken durup gazı doldurmak bence sorun değil.Hem biraz hava almış dinlenmiş ve dikkatinizide toplamış oluyorsunuz.Allah korusun ufacık dalgınlıkların sonu kötü bitebiliyor.Hemde bagajınız size kalıyor.

Evet abi bende bu bagajın daralması yüzünden simit taktıracağım kararımı verdim aynı düşüncelere sahibiz :)

Arkadaşlar bu arada lpg dolum ağzını benzin deposu dolum ağzının yanına yaptırmayı düşünüyordum lpg ciyle görüştüm, biz yaparız ama makina mühendislerinden geçermi orasını bilmem dedi.Sizce bir sorun olurmu bu şekilde dolum ağızı yaptıran var mı aramızda ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Evet abi bende bu bagajın daralması yüzünden simit taktıracağım kararımı verdim aynı düşüncelere sahibiz :)

Arkadaşlar bu arada lpg dolum ağzını benzin deposu dolum ağzının yanına yaptırmayı düşünüyordum lpg ciyle görüştüm, biz yaparız ama makina mühendislerinden geçermi orasını bilmem dedi.Sizce bir sorun olurmu bu şekilde dolum ağızı yaptıran var mı aramızda ?

muayeneden geçmiyor bildiğim kadarıyla

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

Arkadaşlar ben de yakın zamanda LPG taktırmayı düşünüyorum.Ama simit mi tank mı karar veremedim.Taktıran arkadaşlar + ve - lerini paylaşabilir mi?

Kullanımda yaşadıkları önemli noktaları açıklarlarsa sevinirim.

2 ay önce simit tank taktırdım araç sedan gayet kullanışlı tavsiye edilir ama lastik tamir kiti şart.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.