Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus 3 Konforunu Nasıl Buluyorsunuz?

Osman Mollaoğlu

Soru

Geçen gün yolu kazmislar ve taş doldurmuşlar. Arabamla üzerinden geçtiğimde sanki arabada hiç amortisör yokmuş gibi sarstı. Simdiya kadar hiç öyle olmamıştı. Genel olarak focusun konforundan memnunum. Sizlerin görüşleriniz nedir?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Bu araç sınıfı için beklentileri fazlası ile karşılar. 

Kötü yola düşünce her marka model sevimsizleşir...

Lastik havaları düzgünse süspansiyon konforu yeterlidir.

Rüzgar sesi alır, lastik ve yol sesi de kullanılan lastiğe göre değişmekle beraber sınıf ortalamasındadır.

Koltuklar gayet rahattır. Sürüş pozisyonu da öyle. İçini ferah bulmayanlar var.

Sonuç: İyidir, iyi...

• Beğen 11
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

1.86 cm boyuma göre içini ferah bulmadığımın, binip inerken bacaklarımın direksiyon ya da far kontrol ünitesine çarmamın dışında;

önceki aracım focus 2.5 a göre konforu (ses yalıtımı, direksiyon yumuşaklığı vs.) daha iyi ama; ses sistemi f2.5 tit.dan daha kötü diyebilirim!..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

1,87 Boyunda 94 kg ağırlığındayım.Koltuğumu ayarlayıp arka geçtiğimde koltuğa çok rahat sığıyorum.Rahatlık açısından 4 saatlik yola gittiğimde bile beli rahatsız birisi olarak indiğimde gayet mutlu iniyorum koltuklarımız muhteşem.Arabanın ufacık kasislerde dahi sesi gerçektende rahatsız edici olduğundan bende rahatsızım.Fakat yapacak birşey yok sert amortisörlerin sonucu böyle.120 hıza ulaştığımda yol sesini almaya başlıyor.Durduğumda zaten yandaki arabanın motor sesi kulağımda oluyor.Fakat %99 oranda memnunum %1 oranda değilim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

F3 bir çok C sınıfından bu anlamda iyidir, sert süspansiyon kaynaklı mutlaka bu tarz durumlarda sarsıntı olur. 3 saat uzun yol 1 saat şehir içi kullanmışlığım var durmaksızın,bana mısın demedi yormadı etmedi,seviyorum keratayı.  ^_^

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

İnsanlar bazen unutuyor.

Firmalar en konforlu araç yapmaya mı çalışıyor sizce yoksa farklı şeyler peşinde mi ?

Olay konfor ise sadece Ford'dan uzak durun. Bu demek değil konforsuzlar ama ağlanacak bir durumları yok hele son jenerasyon ile. 

Herkesin kendi görüşü var sonuçta konfor anlamında eğer bana iyi bir sürüş veriyorsa bu sunduğu konfor fevkalededir. Ama öncelik bu ise sıradan da olabilir.

Otoriteler ne diyor: Çok beğeniyor.

Kullanıcının yorumları da kendine kalmış :) Firma önceliklerini unutmamak lazım araba alırken. :yeah: 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

1,87 Boyunda 94 kg ağırlığındayım.Koltuğumu ayarlayıp arka geçtiğimde koltuğa çok rahat sığıyorum.Rahatlık açısından 4 saatlik yola gittiğimde bile beli rahatsız birisi olarak indiğimde gayet mutlu iniyorum koltuklarımız muhteşem.Arabanın ufacık kasislerde dahi sesi gerçektende rahatsız edici olduğundan bende rahatsızım.Fakat yapacak birşey yok sert amortisörlerin sonucu böyle.120 hıza ulaştığımda yol sesini almaya başlıyor.Durduğumda zaten yandaki arabanın motor sesi kulağımda oluyor.Fakat %99 oranda memnunum %1 oranda değilim.

koltuğu ayarladığınızda; arkadaki oturan rahatsa sorun yok o zaman? :yeah:

Selçuk Özmen tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Kesintisiz 1150 km 11 saat yol gittim araçtan indiğimde hiçbir yorgunluk belirtisi yoktu.Koltukları vücudu sarıyor.Ancak ön yolcu tarafının diz mesafe genişliği yetersiz.Sol diziniz orta konsolun genişliği nedeniyle sürekli rahatsız pozisyonda, onun dışında hiç bir problem yok gayet başarılı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Titanyum için konuşuyorum;

koltuklarına bayılıyorum,sony ses düzenine hastayım,vites geçişleri çok güzel..tık tık..Motor çok sessiz bazen çalıyormu diye tereddüt ediyorum,kumanda vs herşey elimin altında ulaşması çok rahat bana oldukça konforlu geliyor..hele hele bu arabama hyundai getz den sonra kavuşunca tadından yenmiyor..

Ama bazı arkadaşlarımın dediğine göre ön koltuklar konsoldan dolayı darmış,dizlerden dolayı rahat edemiyorlarmış,ama bana öyle gelmiyor.

Kendi şahsi görüşüm herşeyiyle konforlu..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Geçen gün yolu kazmislar ve taş doldurmuşlar. Arabamla üzerinden geçtiğimde sanki arabada hiç amortisör yokmuş gibi sarstı. Simdiya kadar hiç öyle olmamıştı. Genel olarak focusun konforundan memnunum. Sizlerin görüşleriniz nedir?

İyi yol tutuşun (hatta sınıfında referans model) getirileri malesef. Süspansiyon konforlu değil ancak diğer özellikleri bunu dikkate aldırmayacak cinsten.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Genelde ford lar sert veya kazık gibi adlandırılırdı. fiesta 2 de en azından ben kazık gibi olduğunu düşünüyordum. f3 e gelince c segmentinde kanaatimce 1 eksiği dışında en konforlu araç diyebilirim. bu araç bence ortalamanın üzerinde.

1- ekstra ses yalıtımı ile sınıfının Premium araçları ile yarışır.

2- atletik yapılı dashboard tasarımı hoş direksiyon kumandaları, direksiyon ve vites ergonomisi ve malzeme hissiyatı çok güzel. vites geçişleri lokum gibi. koltuk destekleri kararında ve insanı kavrıyor.

3- amortisör bence orta sert kıvamda hem tutunmada iyi hem de konforda gayet başarılı. derin çukurlarda biraz sesli ancak 1300 küsür kiloluk araç muhakkak ki ses yapar.

4-  arka koltuk diz mesafesi birkaç cm kısa. ancak sınıf ortalaması gibi diyebiliriz.

sonuç olarak uzun yola çok rahat gidiliyor bu araç ile. kasmadan, yorulmadan, konforlu ve güvenli bir şekilde. çoluk çocuk memnun.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Buarada makyajlı versiyonda yalıtım artı. Hem cam hem döşeme

Bu arada makyajlı olan kasanın bazı özellikleri bizim kasaya uygulanabilirmi acaba.Mesela otomatik park (burundan yada geri geri giriş için) yada kapı yalıtımda kullanılan malzemeler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.