Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Motosiklet, Scooter, 2 Tekerlikli Araçlar

Mertcan Çelik

Önerilen Mesajlar

@Servet Özkan,  Bir bu var, 150 kaat gittigidiyorda:

Bir de bu var işte 3000 Euro 

http://www.mototas.com.tr/urunlistele.aspx?id=7363&m=45&g=598&o=82&s=1505

Ben muhtemelen bunu yada benzerini alacağım:

http://www.motoplus.com.tr/urun/9907012632339/BELL-M3R-1MC-MANIC-WHITE-BLACK

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Shark speed r

Shoei gt air

Arai rebel

Schubert s2

Bell m3

Bell m4

M3 iyi ama güneş vizoru bence gerekli.

Shark speed r iyi bir kask, iyi hava alıyormuş. Fakat haliyle fazla ses alıyor kulak tıkacı gerekli. Benim hocalardan biri kullanıyor. Aslında Schubert hariç hepsine kulak tıkacı şart. Yoksa uzun yıllar binersen yaşlandığında duyma kaybı ciddi boyutlarda oluyormuş.

Bu arada Schubert kaski bmw kullanıyor. Fiyatı tahmin edersin. Dün İstinye Borusan da ikinci el motosiklet pazarına gittim. Süper bir yer bu arada. Fakat bmw hariç hemen hiç bir şey yoktu. F700gs süpermiş :) ikinci eli 10 bin Euro idi ve fakat. Sıfır 13 binmiş. :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Turuncu kulak tıkaçlarından yeni aldım 10 çift normal 5 çift ipli var. Kask ve kıyafet işi çok kafa karıştırıyor çok seçenek var, bütçe aralığı da çok geniş, bulup karar versem bir de Ankara'da bulmak var. Bu hafta biraz yoğun geçecek de sonra detayına ineceğim yavaş yavaş.  Güvenliği çok elden bırakmadan yazlık düzgün bir set almak istiyorum da sadece yaz için alırsam 3-4 ay sonra yağmurlar başladığında tekrar almam gerekecek falan filan. 

Neyse en az 2 hafta var zaten almama da 800 euro'ya full set, motosiklete çanta, yağ+yağ filtresi ve balaklava gibi bir sürü ıvır zıvır gelir inşallah.

Bakalım ne olacak :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bende motor alsam kimle nerede ne zaman binerım. Günlük İstanbul içi binmek araba varken keyif mi olur eziyet mi, sadece hafta sonları binmek için para bağlamaya değer mi gibi sorularla devam ediyorum. :) motora binmek keyifli ama ortam videolardaki dağ yolları gibi keyifli değil. Ayrıca Japon motorlarında genelde pek kaliteli gruplaşma görmüyorum. Harley için veya uzun yol için düzgün arkadaşlarla tanıştım. Ama Harley başka bir alem, uzun yol motorları başka bir bütçe ve zaman istiyor. Kafam karışık, ayrıca küçük hacimli motorların kendiside küçük. Elim ayağım sığmıyor motora, büyük motor için eğitim sürecini uzatmak, motoru alıp yollara düşmeden hocaya kapalı açık trafik eğitimlerine devam etmek gerekiyor. Vs vs.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Denemek için kısa süreli Vespa filan kiralayabilirsin abi şehir içi testleri için.  Euro saçma arttığından artık mantıklı değil gerçi kiralama 1 haftalığı 130 euro, 400 tl neredeyse: http://www.fercomotor.com.tr/web/9-42-1-1/ferco/almost_my_scooter/almost_my_scooter/almost_my_scooter

Motorlarda markalar üzerine olan gruplaşmalar biraz ilginç ve zayıf. Detayına bakmadım gerçi de  şu anlık gözlemlediğim tüm motosiklet camiasında baya ilginçlikler var sürücülerin çoğunluğu farklı olduklarından. Kafa dengi adam bulmada tereddüt yaşamamayı ben d eumuyorum.

Ben benim hocanın grubuyla gezilere katılmayı planlıyorum ilk aşamada. Sonra riders of bilkent'e de takılırım arada bir muhtemelen.

Harley cidden farklı bir alem.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bugün sigortasını yaptırdım. Güneş 1200, farklı bir firma 600 çıkarttı. Sonra HDI ile 201 tl'ye hallettik neyseki. Yarın ehliyet için gitmişken ruhsatı da alacağım emniyetten belge işlemlerimiz tamamlanmış olacak :)

Kasko işinin detayına inmedim henüz de bakacağız artık ne olacak.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Geçici belgemi de aldım bugün. Öğleden sonra emniyete gidip belgeleri verip ehliyeti alacağım. Gitmişken ruhsatı da halledeyim diyorum çok zahmetli değilse.

Bu da Türk kedisi  ^_^

10262201_10202026273518368_3926606487914

O değil de ehliyet sırası bitecek inşallah.
Neyseki yanlışlıkla önce sırayı alıp arcı sonra yatırdım da biraz zaman geçti. Arada ruhsatı da çıkarttım o da halloldu. Teorik olarak yola çıkmamda legal hiç bir engel yok ^^
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Neyseki yanlışlıkla önce sırayı alıp arcı sonra yatırdım da biraz zaman geçti. Arada ruhsatı da çıkarttım o da halloldu. Teorik olarak yola çıkmamda legal hiç bir engel yok ^^

Geçen gazetede sınav sonucu kazananlara ehliyeti evlerine gönderilecek yazıyordu. Hala eski sistem devam mı ediyor? Ruhsatta aynı şekilde olmuyor mu?  

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

resimler gözlüklü, sağlık raporu gözlüğe göre yazılmadığı için patladık ya la

Geçen gazetede sınav sonucu kazananlara ehliyeti evlerine gönderilecek yazıyordu. Hala eski sistem devam mı ediyor? Ruhsatta aynı şekilde olmuyor mu?

Ruhsat sigorta yaptırılınca bastırılıyor emniyette. Gidip almazdanız PTT aps ile eve gönderiliyor.

Ehliyeti bilmiyorum.

Dikkatimi çeken diğer şey aşırı uzun parmak izi sırası oldu. Pasaportu yeniletirken parmak izimi almışlardı diye hatırlıyorum ama bakıcaz artık.

Yarın 8'de burada olurum büyük ihtimalle.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

resimler gözlüklü, sağlık raporu gözlüğe göre yazılmadığı için patladık ya la

Ruhsat sigorta yaptırılınca bastırılıyor emniyette. Gidip almazdanız PTT aps ile eve gönderiliyor.

Ehliyeti bilmiyorum.

Dikkatimi çeken diğer şey aşırı uzun parmak izi sırası oldu. Pasaportu yeniletirken parmak izimi almışlardı diye hatırlıyorum ama bakıcaz artık.

Yarın 8'de burada olurum büyük ihtimalle.

Parmak izi ayrı bir sıkıntı gecen hafta özel rica ile araya girdik yoksa başvuruyu kaçırıyorduk. Sanırım bu donem için parmak izi verme süresi uzatılmış. Pasaport için verdiysen ilgili kağıda sistemde parmak izi mevcut gibi birşeyler yazıyorlar. Yine de alıyorsun ama.

Bu arada direksiyon sınavında ne yaptırdılar. Heryerde ayrı uygulama varmış.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.