Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Motosiklet, Scooter, 2 Tekerlikli Araçlar

Mertcan Çelik

Önerilen Mesajlar

Gps bilemiyorum ama benim dikkat ettiğim bir kaç konu var..

Yanımda hep iki kilit taşırım biri disk kilit biride uzun hortum kilit..biryerde parkettiğimde uzun kilitle mutlaka bir ağaca, bir direğe sabitlerim.

Tenha yerlere park etmem..özellikle akşam taksime felan motorla gitmem oralarda motoru park edip bırakmak sakat..

Sonuçta hırsıza kilit dyanmıyor ama önlem almak lazım sonuçta..

Şimdilerde ise yaygın olan motor hırsızlığı var..Adamlar kafasında motor kaskıyla motora yaklaşıyorlar,kilidi kırıp motoru ittirerek götürüyorlar..kafalarda motor kaskı olduğundan dikkat çekmemiş oluyorlar.. :(

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

@Serdar yaman,  Bugün de gittim, fren çalıştım bugün biraz, biraz da dolandım sağda solda, fren işi biraz zaman alacak ve çok önemli,belirli alışkanlıkları ve bakışı da geliştiriyorum, sinyal kullanmaya başladım da kapatmayı unutuyorum sürekli.

Aylardır da ilk defa 95 kilonun altını gördüm bugün, dersin stresini yemekten çıkartmazsam inşallah 1-2 haftaya kıyafet işi de tamam olur.

Şu anki en büyük problem kondisyonum. Çok çabul yoruluyorum, sık mola vermem gerekiyor, spora neyim başlıycam bu gidişle, yoksa abant gezisi filan oluyormuş onlara katılmak çok zahmetli olur :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

MSF, Motorcycle Safety Foundation (https://itun.es/tr/BQPOL)

Mertcan ios cihazın varsa indirip okuyabilirsin. Videolar da var. Ders şeklinde.

İtunes'tan bilgisayara indirdim telefona da yüklerim abi.

Şunu alsam diye düşünüyorum şu an:

http://www.motosikletim.com.tr/bilegi-bukmek-2-keith-code

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Videoyu izlemiştik. Bilemiyorum doğrusu genel doğrular var ama bu ileri sürüş teknikleri hakkında sanki. Bize gereken güvenli sürüş teknikleri. :)

Amaç beklenmedik durumlarda ileri sürüş teknikleri ile güvenliğe ulaşabilmek abi. Motoru hızlı yatırıp kaldıramayan biri ne kadar güvenli sürüş tekniği bilirse bilsin beklenmedik durumlarda çok bir şey yapamayabilir bence.

Ankara'da çok ciddi saçmalıklar olduğunu duydum. Çimenleri sulayan belediye işçisinin motosikletli görünce yolu sulamaya başlaması gibi...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Her yerim ağrıyor bir motor seansından sonra. 5-10 gün kullanamayacağım diye bugün biraz fazlaca sürmeye çalıştım.

Zaten deviriyordum iman gücüyle tuttum resmen iki bacağıma da kramp girdi.
Bir arkadaşın da gopro'sunu aşırdıydım şarjını kasıtla bitirdiyse de az buçuk bişeler çektim, saçma derece titriyor gibi görünüyor da eve gidince bakacağız artık duruma. yuutupa ve dailymotion'a yüklerim belki yıllar sonra bakıp bakıp yaad etmek için.

Zaten motor fren çalışırken stop etti, benim durmamla o da durdu. Baya bir tırstım bir şey mi oldu diye, zaten motosikletçi abilerin ya darlama potansiyeli yüksek ya da bana garip geldi de direkt "4-5 milyar gitti" filan dediler ben de sağlık olsun dedim bunun az çok farkına varmaya başladığım için. Bilemiyorum ilginç camia şimdilik gördüğüm kadarıyla.

Riders of Bilkent ile tanışma yine haftaya kaldı.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu ağrı meselesi rüzgarı yediğin içinde olabilir. Uygun elbise meselesi önemli. Camia dediğin gibi koca adamlar arasında gecen muhabbetler komik. Grubun hızına uymayanlarla dalga geçmeler vs. Eğitim aldığım yere ünlüce bir kaç kasıntı oyuncu geliyor. Harleyci kısmı. Komikler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu ağrı meselesi rüzgarı yediğin içinde olabilir. Uygun elbise meselesi önemli. Camia dediğin gibi koca adamlar arasında gecen muhabbetler komik. Grubun hızına uymayanlarla dalga geçmeler vs. Eğitim aldığım yere ünlüce bir kaç kasıntı oyuncu geliyor. Harleyci kısmı. Komikler.

Harley'ciler ciddi komik diyeceğim olmayacak şimdi. "Hani şekhilsiniz yha" tarzında insanlar başa çıkabilirler onlarla. Gerçi bizim oraya gelen bir abi var ilk motoru Harley ve drag'da racing'lere taş çıkarabileceğini söyledi bizim eğitmen, o çok mütevazi zevkine takılan çoluklu çocuklu bir abimiz de ilginçleri de bolcana.

Çoğunluğu önü açık kask takar, yüzün görünmeyecekse chooper'ın manası ne tabi :kıhkıh:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.