Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Motosiklet, Scooter, 2 Tekerlikli Araçlar

Mertcan Çelik

Önerilen Mesajlar

Geçmiş olsun Mertcanım ama yarın tatil olması lazım....

Birde sana dedik bu kadar yük çekmez bu diye:) :):)): :):)

Arka amortisör olsa anlarım yük çekmesin de önde çoğunlukla motorun kendi yükü var abi benle alakası olma ihtimalleri düşük diye tahmin ediyorum :)

Bir de azami yükün altındayık hala teorik olarak bendne olmamalı :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sağ ön amortisörüm kaçırıyor. Yarın keçesi ile beraber sıvısı değişecek. Ne kadar akıttığı ettiği belirli olmadığından ve tam olarak ne kadar konması gerektiğinin bilindiğinden pek şüpheliyim de yapacak bir şey yok.

Biraz araştır modelle değişen miktarlar oluyor. Mililitre ölçeğinde konuyormuş. Hepsini boşaltıp yenilemeleri lazım. Zaten keçe değişince yeniden doldururlar.  

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Biraz araştır modelle değişen miktarlar oluyor. Mililitre ölçeğinde konuyormuş. Hepsini boşaltıp yenilemeleri lazım. Zaten keçe değişince yeniden doldururlar.  

İngilizce service manual bulmuştum da bilgisayarda nereye koyduğumu da bulursam oradan bakıcam.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arka amortisör olsa anlarım yük çekmesin de önde çoğunlukla motorun kendi yükü var abi benle alakası olma ihtimalleri düşük diye tahmin ediyorum :)

Bir de azami yükün altındayık hala teorik olarak bendne olmamalı :D

Hehhhheh dur biraz daha ekmek çıkaralım bu konudan:):):):)

Tamam bende onu diyorum ya Mertcanım yük arkaya bindiği için ön de haddinden fazla havaya kalktığı için sıvı kaybı yaşanıyor:):):):):):)):

Yaw sanki motor keyfine limon sıkıyoruz Mertcanımın:):)):):)::):)))

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

Xmax 250 de 400 de çok övülüyor ve öneriliyor. Şehir içinde birebir diyorlar. 

500cc alma diyorsun yani. :)  Honda serviste çalışan biri 250 olan iyidir direkt al dedi,  ama 400 olan için eski Majesty  motoru kullanıyor, sorunlu dediler. Yoksa iyi bir alternatifti. Burgman'da var ama az bulunuyor ve pahalı. 

Hiç almaya da bilirim ama alırsam, planım doğrudan  Gis Akademiye çekip orada antreman yapmak, bir adım sonra da yanında hoca ile trafiğe çıkıyorsun.  2-3 aylık bir süreç ama al sat vs işime gelmiyor pek. Al sat ile kaybedeceğim para ve zamanı eğitimde harcarım.  

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

500cc alma diyorsun yani. :)  Honda serviste çalışan biri 250 olan iyidir direkt al dedi,  ama 400 olan için eski Majesty  motoru kullanıyor, sorunlu dediler. Yoksa iyi bir alternatifti. Burgman'da var ama az bulunuyor ve pahalı. 

Hiç almaya da bilirim ama alırsam, planım doğrudan  Gis Akademiye çekip orada antreman yapmak, bir adım sonra da yanında hoca ile trafiğe çıkıyorsun.  2-3 aylık bir süreç ama al sat vs işime gelmiyor pek. Al sat ile kaybedeceğim para ve zamanı eğitimde harcarım.  

500 cc olarak değil de skuter olarak düşündüm açıkçası abi. Tembel biri olarak öğrenme sürecinde vitesli tercih edilmesi mantıklı olsa da dur kalkı bol istanbul trafiğinde motosiklet ne kadar gerekli/zorunlu tartışmalı bence :)

Zevki tabi farklı olduğundan tamamen tercih meselesine kalıyor. Ben bunu sattıktan sonra direkt cbr500r peşine düşeceğim için de 500'lük alma demem mantıklı olmaz :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

500 cc olarak değil de skuter olarak düşündüm açıkçası abi. Tembel biri olarak öğrenme sürecinde vitesli tercih edilmesi mantıklı olsa da dur kalkı bol istanbul trafiğinde motosiklet ne kadar gerekli/zorunlu tartışmalı bence Zevki tabi farklı olduğundan tamamen tercih meselesine kalıyor. Ben bunu sattıktan sonra direkt cbr500r peşine düşeceğim için de 500'lük alma demem mantıklı olmaz

Bu Gis akademide paran ve zamanın çoksa, yaşında deli çağları geçtiyse önerdikleri sistem motoru al, buraya park et. Belli bir eğitim ve antreman sonrası seni yeni motora kapalı alanda çalıştırıp, alıştıralım. (bu haftada 2-3 gün 1-2 saat demek) daha sonrada motorunla seni trafiğe çıkartıp güvenli sürüş teknikleri öğretelim. Buraya gelenlerin hemen hepsi Harley veya GS motor alarak işe başlayan, bir sezon sonra organize edilen yurt dışı gezilere katılan  kişiler. Ayrıca günübirlik, hafta sonluk eğitimlerde almak mümkün elbette. Zaman ve para bulabilirsem :) böyle birşey yapacağım orta yollu bahsettiğim motorlarla. Olmazsa xmax 250 ve daha kısa eğitimler.  

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Okulun tekrar uzaması ile motosikleti geçen çarşamba okuldan bir arkadaşıma sattım. Benzin fişlerinden yaptığım bir hesapla 1000 km üzerinde yol yapmışım da bana göre başlamadan bittinin belki bir tık üzerinde oldu bu iş bana göre.

Gereksizce minimalist olduğunu iddaa edip durduğum Ozan'cığımın mantığında olaydım azıcık şimdi kenardaki 3-5 kuruşla gariban spek günlük bir şey alınabilirdi belki. Neyse artık işe güce girene kadar kıyafet parası birikir, sonrasında kredili kredisiz 500'lük bir şey fena olmaz gibin ^_^

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Gereksizce minimalist olduğunu iddaa edip durduğum Ozan'cığımın mantığında olaydım azıcık şimdi kenardaki 3-5 kuruşla gariban spek günlük bir şey alınabilirdi belki. Neyse artık işe güce girene kadar kıyafet parası birikir, sonrasında kredili kredisiz 500'lük bir şey fena olmaz gibin

Hayırlı olsun. CBR ları bırak, aşırı hızlı hızlanmayan keyiflik birşey al :) En kötüsü bile yeterince çabuk hızlanıyor zaten. Racing popo havada motoru. :)  

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hayırlı olsun. CBR ları bırak, aşırı hızlı hızlanmayan keyiflik birşey al :) En kötüsü bile yeterince çabuk hızlanıyor zaten. Racing popo havada motoru. :)

CBR şart değil canım. CBR 500 pek hoşuma gitti, motosiklet motosiklettir. Yolda bırakmadığı ve son hızı 80-90 civarı veya daha yüksek olduğu sürece işgörür bence :) 

Elinde sonunda 600RR  benim olacak vurucam kırbacı :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

@Engin Uzunoğlu,  GİS hakkında. Gerçekce pek ilginç:

https://eksisozluk.com/entry/43905487?utm_source=facebook&utm_medium=wall&utm_campaign=social&utm_content=gis+akademi&utm_term=0

Riders of Bilkent'in Facebook grubunda denk geldim ben de, yorumlar da olumlu değil pek malesef.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

Bu aralar bende bir tane Scooter almak istiyorum. Mondial in 125 ZNU modeli nasıldır acaba bilgisi olan varmı ? Markete felan götürsün yeter beni o kadar büyük bir şey istemiyorum birde 2 kişi binebilir mi ona :D Bilgisi olan yardımcı olursa sevinirim.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.