Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Renault 1.6 Dci Twinturbo

Cem Boneval

Önerilen Mesajlar

Hacim küçültmenin son ürünlerinden, Renault'nun F1 teknolojilerinden faydalanarak hazırladığı ve Cenevre'de tanıtacağı 1.6 TwinTurbo dizel motor.

100PS/L güç, yani 160 PS, 380 Nm tork ve %90'ı 1500 dd itibaren kullanılabilir, çift turboyu besleyen ve 1800 Bar basınçla çalışan enjeksiyon sistemi.

2.0 motor gücüne %25 daha düşük yakıt ekonomisi ile kavuşuyorsunuz ve Euro 6 normları karşılanıyor.

Üstelik ilk kullanacakları araç da hiç öyle spor bir model falan da değil, Renault Traffic ticari.

Motor konusunda güzel hareketler bunlar. 

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

160hp dizel bir araç için çok güzel bir değer,motorun çok sorunlu olacağınıda sanmıyorum.Renault'un imajını zedeleyecek işe kalkışması zor ihtimal,heleki F1 ve Mercedes gibi önemli birliktelikler yakalamışken.. Ancak megane,fluence gibi araçlarda kullanılacağını da şuan için düşünmüyorum, gelse dahi ''fluence icon'' 1.5dci 110hp ile 1.6dci 130hp arasında yaklaşık 6bin TL fark var,bu motor içinde en az o kadar fark olacağını düşünürsek kimse 85bin bandında bulunan fluence almaz. Eh birde düşük donanım seviyesinde de satılmayacağını eklersek buna sıkıntılı bir süreç olabilir satış açısından. Mercedes'in faydalanacağına eminim yalnız bu motordan,hatta kaymağını o yer gibime geliyor. 1.6 dizel E serisi...  :yemek:

Farklı bir yerde de Renault'un bu motoru D ve E segmenti araçlarında kullanacağı ve yeni Espace'in bu motorla tanıtılacağı yazıyordu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Türkiye'de ecoboost 182 gibi güme gitme ihtimali yüksek. 

Türk milletinde dizel araba sevdası varken kesinlikle güme gitmez :) Millet daha fazla vergi 2.0 motor için söylüyorum hemde 30-40 bin lira daha fazla fiyatı olmasına rağmen 1.6 veya 1.4 turbo benzinli motor varken 30-40 bin fazla verip ve yılda 1500 tl daha fazla vergi verip yinede dizel alıyor ben bunu anlamıyorum

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Türk milletinde dizel araba sevdası varken kesinlikle güme gitmez :) Millet daha fazla vergi 2.0 motor için söylüyorum hemde 30-40 bin lira daha fazla fiyatı olmasına rağmen 1.6 veya 1.4 turbo benzinli motor varken 30-40 bin fazla verip ve yılda 1500 tl daha fazla vergi verip yinede dizel alıyor ben bunu anlamıyorum

1.6 dci 130 ps megane veya fluence gördünüz mü hiç :D

Şöyle bişey var artık daha da göremeyeceksiniz 2014 model olarak satılmıyor motor :D (megane olarak)

Fluence olarak 77 bin lira ile yollarına devam ediyor abiler.. 

Bu motor vergi avantajlı ülkelerde iş görebilir diğer türlü zaten 2.0 motor ile 160 üzeri güç alınabiliyor.. Neden twinturbo alınması gerektiğini bilemiyorum eğer diğerleri gibi yüklenildiğinde çok yakacaksa bir anlamı yok çünkü.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

güme gitmeme ihtimali yüksek eğer dendiği gibi motorlar arasında ciddi para istemezlerse... çünkü 1.6 motor ve vergi avantajı ile 2.0 dizel performansı alıyorsunuz, hemde %25 az yakıtla..%10 az bile olsa bence iyi sonuçta güç var vergi yok..f-p arabası olur.. yakıt ekonomisi isteyen standart dizel almaya devam eder.

ben arabayı alırken style pakette 1.6 eb yoktu. olsaydı kesin alırdım çünkü Hyundai era ile yaktığım kadar yakar, 97 yerine 180 bg alırdım. karabüke giderkende otobanda keyfime bakardım.. arabayı bakıma soktum 11.000 km de..1 lt fazla yakıt 1.0 eb a göre bana yılda 550 tl ye. kaba hesapla ayda 50 tl ye mal olurdu. ayda 50 tl beni fakirleştirmezdi.

millet 1.6 eb un kıymetini anlamadı, umarım 1.5 gelir ve tutulur. çünkü 1.0 çekmez muhabbeti sürenler hariç herkeste devam ediyor :)

reno nun 1.2 120 bg motoru daha şanslı, vw tsi nin pahalı olduğunu düşünürsek, özellikle dsg ile..

rekabeti gelecek 1-2 yıl belirler.

Mehmet Demir tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1.6 dci 130 ps megane veya fluence gördünüz mü hiç :D

Şöyle bişey var artık daha da göremeyeceksiniz 2014 model olarak satılmıyor motor :D (megane olarak)

Fluence olarak 77 bin lira ile yollarına devam ediyor abiler.. 

Bu motor vergi avantajlı ülkelerde iş görebilir diğer türlü zaten 2.0 motor ile 160 üzeri güç alınabiliyor.. Neden twinturbo alınması gerektiğini bilemiyorum eğer diğerleri gibi yüklenildiğinde çok yakacaksa bir anlamı yok çünkü.

bence markadan kaynaklanıyor bu durum reno müşterisi beygire önem vermiyor az yaksın parça ucuz olsun ,fiyat ucuz olsun falan filan ( parçanın ucuz olduğu yok halbuki) ama bu beygir bi ford da olsun opelde zaten başladı bence çok iyi satış yaptırır  ama reno müşterisinden dolayı iş yapmayabilir ..ama aynı güçte motoru ford kullansın opel kullansın vw kullansın deli gibi satar  

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1.6 Litre bir motor ve bu motoru bir minibüste kullanacaklar. İlginç geldi. 

Ayrıca 160 hp ciddi bir güç. 380 nm de torku varmış. Bence bu değerlere sahip bir otomobil zor. Ancak Renault'un suv modelinde kullanılabilir. Aslında bunun yerine 1.6 dCi 130 u geliştirselerdi keşke, daha çok üretip daha ucuza satsalardı mesela. :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bence markadan kaynaklanıyor bu durum reno müşterisi beygire önem vermiyor az yaksın parça ucuz olsun ,fiyat ucuz olsun falan filan ( parçanın ucuz olduğu yok halbuki) ama bu beygir bi ford da olsun opelde zaten başladı bence çok iyi satış yaptırır  ama reno müşterisinden dolayı iş yapmayabilir ..ama aynı güçte motoru ford kullansın opel kullansın vw kullansın deli gibi satar  

Yani herşeyin sadece motor olmadığını, yeterli bir makinanın kar getirebildiğini görmüş oluyoruz yani doğru mu :) 

Sonuçta firmalar Türklere göre mal yapmıyor belki de umurlarında bile değiliz. Bu sebeple otomotiv haber ve ends. geniş düşünmek lazım umarım ülkemizde de satılır bende test eder, önüme bakarım :D  :yemek:

130 ps versiyon çok iyiydi çünkü..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yani herşeyin sadece motor olmadığını, yeterli bir makinanın kar getirebildiğini görmüş oluyoruz yani doğru mu :)

Sonuçta firmalar Türklere göre mal yapmıyor belki de umurlarında bile değiliz. Bu sebeple otomotiv haber ve ends. geniş düşünmek lazım umarım ülkemizde de satılır bende test eder, önüme bakarım :D  :yemek:

130 ps versiyon çok iyiydi çünkü..

reno için evet ama mesela opel için hayır opelde 136 ps yi daha önce sunmaya başlasalardı satışlar daha da iyi artacaktı ..Yani yeterli bir güç sunabiliyorsa müşteriye reno gibi  ,daha da güçlüsü satışı pek etkilemez ama opel gibi 95 ps dizel sunup sonra 136 ps 1.6 dizel getirirsen satışı bayağı etkiler diye düşünüyorum..birde markayla da biraz 

ilgili durum bu, mesela focusun 136 ps dizeli olsa megane nın durumuna kesinlikle düşeceğini sanmıyorum .115ps likten daha fazla satar 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.