Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 Elm327 ile Aktif Hale Getirilebilen Özellikler [Hill Holder Eklendi]

Ozan Kar

Önerilen Mesajlar

17 dakika önce, Alparslan Özaslan said:

aracım focus 2014 style plus.üretim tarihi 9.2.2014 satınalınma tarihi 28.9.2014 lastik basınç yok.açılabilirmi

Sensörlü gibi olmaz, lastiğin dönümü ile hesaplama ile var o açılır.

Bknkz: Genel kategori'de yer alan ELM ile açılan özellikler başlığı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

aracım focus 2014 style plus.üretim tarihi 21.2.2014 satınalınma tarihi 28.9.2014 lastik basınç yok.açılabilirmi

Alpaslan bey açtıran var.

Ben otomatik kapı kilitini ve hillholder u açtırdım.

Bilerek lastik basıncını actirmadik.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Verilen bilgiler ışığında kablolu obd bağlantı aparatım gelince bende 2013 trend focusumda yokuş kalkış, kilit ve basınç özelliklerini açacağım nasipse. Yaklaşık bir haftadır tek tek tüm mesajları okuyup bu sayfaya geldim.. Emeği geçenlere gerçekten çok teşekkür ederim..

Sormak istediğim iki şey daha var, birisi aynalar. Şu an aracımda standart aynalar yerine otomatik katlanır aynalar var. Ek modül alarak montajını kendim yaptım ve kapıların kilidiyle paralel olarak açılıp kapanıyorlar. Alt aydınlatmaları ve ısıtmaları için ise soketlerini çıkarttığım aynaya göre modifiye ederek ve kablo ekleyerek çektim aracın içine ama anladığım kadarıyla focccus programı ile bu iki sistem beyinden aktif edilebilir. Bunu daha önce deneyen ve sonuç alan oldu mu? Ya da bu konuda beni yönlendirebilecek kimse?

İkinci konu ise aracıma taktırmayı düşündüğüm cruise control. Servise sorduğumda önce çıkma veya sıfır cc li direksiyon almanız gerekiyor, sonrasında onu araca tanıtmaya çalışacağız dediler. Yani yapabiliriz demiyorlar, deneyeceğiz diyorlar. (bunu söyleyen servise tanıdıklar vasıtasıyla sis farlarını açtırmıştım beyinden)

Şöyle bir şey de var, trend x sahibi olan ve kendiliğinden cc butonları bulunan direksiyonunu deri kaplama titanium direksiyonuyla değiştirenler, yeni direksiyondaki cc sisteminin çalışmadığını, eski direksiyondan söktükleri kendi cc modüllerini yeni aldıkları direksiyona takınca sistemin çalıştığını söylüyorlar. Yani cc aparatının sanki kendine has bir seri-id numarası gibi birşeyi var da araç buna göre çalıştırıyor gibi bir izlenime kapıldım. Eğer direksiyon veya sadece cc aparatını alırsam bunu aracıma focccus programı ile tanıtmam mümkün olur mu? Seçeneklerde #23 sıradaki "Cruise Control" ayarı ile bu sistemi aktif etmek pek mümkün değil gibi geldi açıkçası bana. Deneyen veya bu konuda fikir verebilecek kimse var mı?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

14 saat önce, Ozan Kar said:

Bunun için forumda ayrıca konu var. Kısaca evet.

Teşekkürler, konuyu buldum ve oraya da dahil oldum.

Bence ayna ile ilgili aktif edilebilen özellikler de bu konu altında ilk mesaja eklenebilir.

Neticede focccus programıyla ayar değişikliği ve modül eklentisi ile yapılabilen şeyler..

Hız sabitleyici konusunda yardımlarınızı bekliyorum.

Sarp D. Uygur tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

10 saat önce, Sarp D. Uygur said:

İzlediğiniz yolları paylaşır mısınız?

merhaba elm 327 cihazını bende  aldım cruise control için ama birtürlü pc de tanıtamadım..

cruise control için mi elm cihazı için mi

aygıt yönetici de 

Bu aygıt başlatılamıyor. (Kod 10)

Varolmayan bir aygıt belirtildi.

hatası alıyor

Sinan Kaya tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

15 dakika önce, Sinan Kaya said:

merhaba elm 327 cihazını bende  aldım cruise control için ama birtürlü pc de tanıtamadım..

cruise control için mi elm cihazı için mi

aygıt yönetici de 

Bu aygıt başlatılamıyor. (Kod 10)

Varolmayan bir aygıt belirtildi.

hatası alıyor

Driver tanıtıldı mı?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

benim gösterge kuga göstergesi çıktı bilindiği üzere ilgili konusunda resimleri paylaşmıştım. Bugün elm327 ile km yi ayarlayım dedim. Otomatik kilitlenme ve lastik basınç ayarını aktif ettim ama km yi bi türlü set edemedim. Yeni km yi yazıyorum Set butonu aktif olmadı nedense. @Ozan Kar bi önerin var mıdır?

Hakan K tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 dakika önce, Hakan K said:

benim gösterge kuga göstergesi çıktı bilindiği üzere ilgili konusunda resimleri paylaşmıştım. Bugün elm327 ile km yi ayarlayım dedim. Otomatik kilitlenme ve lastik basınç ayarını aktif ettim ama km yi bi türlü set edemedim. Yeni km yi yazıyorum Set butonu aktif olmadı nedense. @Ozan Kar bi önerin var mıdır?

Burayı kontrol ettiniz? 

Kilometre ayarlama

Bu işlem için ELM327 adaptörünüzün MS-CAN desteklemesi gerekmektedir, standart adaptörü modifiye ederek bu özelliği kazandırabilirsiniz, googledan nasıl yapılacağına ulaşabilirsiniz. Ayrıca sadece yukarı yönde ve o anki km 1000den küçükse yapabilirsiniz.

1) Yukarıdaki anlatımın programı açma kısmını uygulayın

2) Yukarıdaki bölümlerden IPC seçeneğine tıklayın

3) Odometer bölümündeki Read butonuna tıklayın, kutuda o anki km yazacaktır.

4) Yeni değeri yazıp Set butonuna tıklayın.

Çok Önemli: Eğer ayarladığınız KM 1000den büyükse geri dönüşü yoktur. 

Ve tekrarlanamaz yani örneğin, göstergedeki km 100 gerçek km 20000 siz önce 10000 sonra 20000 yapayım derseniz 10000de kalırsınız, sonrasında IDS gerekir. Tavsiyem öncesinde 1000den küçük bir değere ayarlayın(örneğin 900) sonrasında gerçek değere ayarlayın.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

26 dakika önce, Hakan K said:

benim gösterge kuga göstergesi çıktı bilindiği üzere ilgili konusunda resimleri paylaşmıştım. Bugün elm327 ile km yi ayarlayım dedim. Otomatik kilitlenme ve lastik basınç ayarını aktif ettim ama km yi bi türlü set edemedim. Yeni km yi yazıyorum Set butonu aktif olmadı nedense. @Ozan Kar bi önerin var mıdır?

Olmuyorsa serviste yükselttirirsiniz :) Hesabınızı yapın şimdiden :yeah: 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Focus 3 Elm327 ile Aktif Hale Getirilebilen Özellikler [Hill Holder Eklendi] olarak değiştirdi
  • Yakup Ç. A., bu konuyu kilitledi
  • Yakup Ç. A., bu konunun kilidini kaldırdı

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.