Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 Elm327 ile Aktif Hale Getirilebilen Özellikler [Hill Holder Eklendi]

Ozan Kar

Önerilen Mesajlar

herkese merhaba

ben daha önce resimlerini yayımladığım elm 327 cihazı ile 2013 c-max aracıma forscan ve foccus programları ile bağlantı kuramadım her yolu denememe rağmen sadece scantools programı ile bağlantı kurabildim

scantools programı ile araç ile bağlantı kurmam cihazın çalıştığına delalet ediyor.

fakat diğer programlarla bağlantı kuramıyorum .

foccus  ve forscan programında cihazı görüyor ama araç ile bağlantı kurmuyor.sebebi ne olabilir.

bana nasıl bir tavsiyede bulunabilirsiniz.

yetkili serviste araçları bilgisayarlara bağlayan bir tanıdık bulma ihtimalim var . o arkadaş bana hillholder ve kapı kilitleme özelliklerini aktif edebilir mi?

kadir güntay ergün tarafından düzenlendi
düzeltme
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sildiğimi hatırlıyorum ama işte sorun araca bağlandığında yüzde birde yukarıda dediğim hata çıkmıştı.

ben bu hatayı kilometre yazmaya çalışırken aldım onuda çözemedim. Onun dışında aldımmı hatırlamıyorum ama aldıysam da kapat aç, tekrar dene, kablo değiştir gibi çözümlerle çözmüşümdür yoksa unutmazdım. Yani ya kabloda bir gariplik var yada araç kabul etmiyor (model kaynaklı değil başka bir nedenle).

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Merhaba Elm327 ile ben de Kapı kilidi, hill holder ve lastik basınç uyarısını açtım. Bunun için verdiğiniz bilgilere teşekkürler. Ayrıca eğer olabiliyorsa hız uyarısını da açmak istiyorum (Örneğin; 120 km/h geçince bipleme gibi). "#44 Speed Warning Device" Satırı ile bu mümkün mü?

wss.thumb.png.58ab4ae2685edad9cbbef60b19

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşlar vallahi artık çıldıracağım. Denemediğim yol kalmadı şu FOCCCUS programıyla bir türlü bağlanamadım. 2 tane obd cihazı aldım biri bluetooth biri kablo ama nafile bağlanamıyor.

Büyük ihtimal sıkıntı benim aracımda diye düşünüyorum. Bluetooth olan cihazla telefonumda torque pro programıyla bile bağlanabiliyorum ama ne FORSCAN ne FOCCCUS programı bağlanmıyor. Lütfen yardım edin :D Bu arada 3 tane bilgisayarda denedim. Kendi bilgisayarım win 10 x64 denediklerim : win 8.1 32 bit Win 7 32 bit...

4RUkDkx.jpgN4LY5La.jpgwQ2LiqO.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Piyasada bolca Elm cihazı var tavsiye edeceginiz cihaz versiyonu ne olmalıdır. @Ozan Kar

Net bir tavsiyem yok çünkü piyasadakilerin alayı çakma dandik çin malları. Yazdıklarıda tutmuyor. FTDI çipli olması iyi olur ama dediğim gibi ftdi yazıp alakasız gönderen de oldu. Ben v1.5 kullandım hep üst versiyonların farkını bilmiyorum ama geliştirenlerde de v1.5 olduğundan sıkıntı olmuyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sevgili Ozan Kar emeğin için çok teşekkür ederim .

gerçekden çok güzel bir paylaşım. Bende sizin anlattığınız gibi adım adım yapıp sonuca ulaştım. çok teşekkür ederim.

kendi tespitlerimide paylaşmak isterim.

Birincisi bu konuyu yani 35 sayfayı bizzat okumadan hiç bir işleme başlamamaktır.

sizin de dediğiniz gibi ELM 327 cıhaz çipi kesinlikle ftdi olmalı çakma çin (ch341 ser ) gibi cihazlarla forscan focccus programları tanımıyor. Piyasa şimdi bunlarla dolu bende bundan aldım. ve tabiiki olmadi programlar tanımadı. Hiç boşuna uğraşmayın.

siz bluetotohlu cıhazlarda olmuyormuş demenize rağmen ben denemek istedim. ve sonuç olumlu başardım.

2-3 sene önce ebaydan aldığım bluetothlu cıhazımla değişiklikleri yapıp tekrardan yükledim. bildiğiniz gibi mscan bu cıhazda çalışmadığı için DTC leri silemedim. onun haricinde bir sıkıntı yok.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Focus 3 Elm327 ile Aktif Hale Getirilebilen Özellikler [Hill Holder Eklendi] olarak değiştirdi
  • Yakup Ç. A., bu konuyu kilitledi
  • Yakup Ç. A., bu konunun kilidini kaldırdı

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.