Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 Elm327 ile Aktif Hale Getirilebilen Özellikler [Hill Holder Eklendi]

Ozan Kar

Önerilen Mesajlar

merhaba

öncelikle forumdaki bütün arkadaşlara selamlar

forumu c-max ıma ne yapsam diye araştırırken buldum.

forum sayesinde elm327 cihazını ve bazı özelliklerin açılabileceğini öğrendim ve yaklaşık 1 ay önce ali express ten yaklaşık 20tl ye kargo dahil sipariş ettim ve geçen gün elime ulaştı sormak istediğim şu ; 

aracıma henüz bağlamadım

resimlerimi paylaşıyorum nette ki resimlerden benimkinin farklı olduğunu (en azından led lerinin) ve şu anahtar bağlantı olayını yapmam gerekip gerekmediğini sormak istiyorum 

moderatör arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim

şimdiden teşekkür ederim görüşmek üzere

20151008_210848.png

20151008_210807.png

20151008_210819.png

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bende ELM ile lastik basınç ı aktif etmiştim. Nezman oldu hatırlamıyorum yaklaşıkm 1sene sanırım. Dün ilk defa sürüş sırasında sis tem arıza verdi. Lastik basınçla alakalı ve yokuş kalkış yada ona benzer bir şeyde de arıza verdi, deaktif yazdı.  Otoparka bırakıp işe gittim gece dönüşte sorunsuz çalıştı ve arıza vermedi. Sonra menüden sistemi kontrol ettiğinde sorn ok herşey normal yazıyordu. Acaba lastik basıçı geri almalımıyım? Araç otomatik olduğu için yokul kalkışla zaten hiç oynamadım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önce bilgi: Aracın konfigrasyonu BCM (body control module=gem=beyin)de tutuluyor, ayrıca yedek olarak IPC (instrument panel cluster=gösterge)de de tutuluyor. Göstergeniz herhangi bir sebeple değişirse IPC ve BCM arasındaki verilerde tutarsızlık oluşuyor. Bu yöntemle konfigrasyon BCMden okunup IPCye kaydedilirse bu DTCler silinir.

Göstergeniz herhangi bir sebeple değişirse IPC ve BCM arasındaki verilerde tutarsızlık oluşuyor. 

demişsiniz.

yani göstergelerde herhangi bir sebep meydana gelmez ise dtc dediğiniz şeyleri düzeltmek için bu anahtar modifiyesine gerek kalmıyor.

elm yi orjinal haliyle yükleme yaptığımda dtc ye gerek olursa sonradan anahtar modifiyesini yapıp dtc hatasını düzeltebilirim.

doğrumu anladım .

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önce bilgi: Aracın konfigrasyonu BCM (body control module=gem=beyin)de tutuluyor, ayrıca yedek olarak IPC (instrument panel cluster=gösterge)de de tutuluyor. Göstergeniz herhangi bir sebeple değişirse IPC ve BCM arasındaki verilerde tutarsızlık oluşuyor. Bu yöntemle konfigrasyon BCMden okunup IPCye kaydedilirse bu DTCler silinir.

Göstergeniz herhangi bir sebeple değişirse IPC ve BCM arasındaki verilerde tutarsızlık oluşuyor. 

demişsiniz.

yani göstergelerde herhangi bir sebep meydana gelmez ise dtc dediğiniz şeyleri düzeltmek için bu anahtar modifiyesine gerek kalmıyor.

elm yi orjinal haliyle yükleme yaptığımda dtc ye gerek olursa sonradan anahtar modifiyesini yapıp dtc hatasını düzeltebilirim.

doğrumu anladım .

bir iki konfigrasyon değişikliği yapıldığında (yani gösterge değişmediğinde) yine DTC atıyormu hatırlamıyorum ama focccus ile bağlantı yaptığınızda mutlaka DTC atar. anahtarlı halindeki modullere ulaşamayacağı için o modullerdeki DTCler kalır. Ancak kalmasının bir zararı yok, evet sonradan anahtar takıp silinebilir yada servise girdiğinde zaten silinir vs.

DTC=hata kodu.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Model, focus ve c-max fark etmez. 

Bunu ancak tüm 2014 sahiplerinin bunu denemesiyle anlayabiliriz. Benim araç 2014 ve tüm gerekenleri yaptım. Cihazı tanıttım programı açtım ama yüzde 1 de kaldı ve hiç karşılaşılmamış bi uyarı aldım. yabancı forumlarda da sistemin girişe izin vermediği yazıyordu.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bunu ancak tüm 2014 sahiplerinin bunu denemesiyle anlayabiliriz. Benim araç 2014 ve tüm gerekenleri yaptım. Cihazı tanıttım programı açtım ama yüzde 1 de kaldı ve hiç karşılaşılmamış bi uyarı aldım. yabancı forumlarda da sistemin girişe izin vermediği yazıyordu.

Peki hocam öyledir diyelim napalım :) Güzel günlere.

Not: Model bazlı bilgi kirliliğinin önüne geçelim artık, Türkiye'deki model ile araçların üretimi yazılımı değişmiyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Focus 3 Elm327 ile Aktif Hale Getirilebilen Özellikler [Hill Holder Eklendi] olarak değiştirdi
  • Yakup Ç. A., bu konuyu kilitledi
  • Yakup Ç. A., bu konunun kilidini kaldırdı

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.