Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 Elm327 ile Aktif Hale Getirilebilen Özellikler [Hill Holder Eklendi]

Ozan Kar

Önerilen Mesajlar

servis yokuş kalkış desteği var mı diye sordum. yok dedi.kablo alıp  kendim yapmak için kafaya koydum.sorunum bunlar aktif olduğunda ilerde herhangi bir sorun çıkarmı.örnek lastik basınç ayarı açıldığında  abs ile ilgili  bir sorun olurmu.veya yokuş kalkış desteği açıldığında herhangi güvenlikle ilgili bir sorun oluşurmu.

Elimden geldiğince detaylı, dilim döndüğü kadar basit olarak ilk mesaja açıklama ekledim (konu içinde defalarca yazılmış olmasına rağmen). Umarım ki bu konu ile ilgili bir daha soru gelmez...

Ozan Kar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ozan hocam mscan elm ile km ayarlamaya çalışıyordum şu an 0 km, dediklerini yaptım set tuşuna basınca can't enter security 3 into ecu hatasını aldım. ne yapmam gerekir?

Ozan hocamla görüştükten sonra servisin yolunu tuttum. Servis güncelleme ücreti karşılığında 5 dk düzeltti. İşin garibi servis nasıl çalıştırdığımı anlayamadı. Tak çalıştır dedim olmaz dediler biz  1 hafta kodlamaya çalışıyoruz dedi. Sonuç olarak kabullendiler. Bide benim yaşadığım km yükseltme problemi elmden kaynaklanabiliyormuş. bendeki sürüm 1.5, belki sıkıntı 1.5a da problem olmayabilir. Teşekkürler...

Ümit Onur YÜCESAN tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşlar, ELM327 kablosu aşağıdaki linkteki gibi birşey mi? Yanlış almayalım.Bunun dışında başka birşeye ihtiyacımız var mı? Ben bu hillholder olayını çözmek istiyorum. Malum eşim kullanıyor aracı ve sıkıntı yaşıyor rampalarda. En azından onu bu dertten kurtarmak istiyorum. Teşekkürler.

http://www.aliexpress.com/item/Auto-Diagnostic-Scan-Tool-ELM-327-USB-Version-V1-5-ELM327-Interface-USB-OBD2-OBDII-CAN/1069586486.html

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşlar, ELM327 kablosu aşağıdaki linkteki gibi birşey mi? Yanlış almayalım.Bunun dışında başka birşeye ihtiyacımız var mı? Ben bu hillholder olayını çözmek istiyorum. Malum eşim kullanıyor aracı ve sıkıntı yaşıyor rampalarda. En azından onu bu dertten kurtarmak istiyorum. Teşekkürler.

http://www.aliexpress.com/item/Auto-Diagnostic-Scan-Tool-ELM-327-USB-Version-V1-5-ELM327-Interface-USB-OBD2-OBDII-CAN/1069586486.html

evet

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

arkadas biraz once foccus progami ile 2013 cmax trend x aracima  baglanmaya calistim elm yi bagladim foccus ekrani geldi fakat read dediginden arac ekraninda fren Yagi arizasi sensor arizasi servis modu  normal  mod yazdi ilerleme yuzde 14 kaldi bilgisayar ekraninda erroer during load vbf  yazisi cikti. Baglanti noktasini degistirdim. Bazen yuzde 1de bazen yuzde 60 ta ayni hatayi aldim. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşlar, İstanbul Anadolu yakasında bu işlerden anlayan ve yardımcı olabilecek biri varsa bana mesaj atabilir mi? Aracıma zarar vermekten tırsıyorum işin açıkçası. Bilen biriyle beraber yapmak daha güvenli geliyor.  Şimdiden çok teşekkür ediyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaslar biraz once cmax aricima yokus kalkis destegini foccus programi ile aktif hale getirdim. Lastik basincida yaptim ama lastik basinca dair hicbir ibare goremedim.:) yapmaktan korkan arkadaslar bende tirsiyodum. Cok basit emegi gecen arkadaslara tesekkurler.

Eksik yapmisim megerse tekrar yaptim. Sistem kontrolde cikti

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

0a2632dba40dc0ae0dfbce03d9ddd1c4.jpg

Lastikçi havaları kontrol etti. Sorun yok dedi. Ben söküp kontrol et dedim. Lastikte küçük bir delik çıktı.

Arkadaşlar bu uyarı mesajları yeni büyük ekran olanlarda mı çıkıyor sadece yoksa normal orjinal ekranlarda da çıkıyor mu? Teşekkür ederim...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aracım 2011 Ford Focus Sedan style+plus start-stop, otm.park etme , ön cam resistans var, ESP olup olmadığını nasıl öğrenebilirim acaba? Eğer ESP yoksa hillholder çalışmaz demişsiniz. Teşekkür ederim...

Bir soru daha sorayım; bu ELM için yükleyeceğimiz bilgisayar işletim sistemi XP olabiliir mi? Yoksa illa Windows 8.0 ya d a 8.1 mi olmalı? Teşekkür ederim...

Serdar Terece tarafından düzenlendi
eksik bllgi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aracım 2011 Ford Focus Sedan style+plus start-stop, otm.park etme , ön cam resistans var, ESP olup olmadığını nasıl öğrenebilirim acaba? Eğer ESP yoksa hillholder çalışmaz demişsiniz. Teşekkür ederim...

Yol bilgisayarında Tcs açma kapama olur. 

Kontağı çevirince sarı kaygan araba işareti çıkar bunlar için Google'dan arama yapıp bu sitedeki açıklamalara erişebilirsiniz. Yani çooook kez anlatıldı. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Teşekkür ederim Yakup bey günlerdir bu ELM formunu okuyorum hatta çıktılar aldım. Üzerinde çalışıyorum.Bu konulara değinilmemişti o yüzden sordum. Hemen aracıma inip bakayım. Sanki "sarı kaygan araba işareti" var gibi hatırlıyorum. İnşallah vardır. Çok mutlu olurum varsa:)... Tekrar teşekkürler. Buarada İstanbuldan yardımcı olabilecek kimsenin çıkmaması da garip geldi. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Teşekkür ederim Yakup bey günlerdir bu ELM formunu okuyorum hatta çıktılar aldım. Üzerinde çalışıyorum.Bu konulara değinilmemişti o yüzden sordum. Hemen aracıma inip bakayım. Sanki "sarı kaygan araba işareti" var gibi hatırlıyorum. İnşallah vardır. Çok mutlu olurum varsa:)... Tekrar teşekkürler. Buarada İstanbuldan yardımcı olabilecek kimsenin çıkmaması da garip geldi. 

İstanbul büyük bir şehir herkesin bunlara ayıracak vakti bile yok malum. Takdir edersiniz ki çoğu kimse sizin gibi çözüp buradan uzaklaşıyor :) Umarız siz yardımcı olursunuz ilerde. 

Kolay gelsin 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Focus 3 Elm327 ile Aktif Hale Getirilebilen Özellikler [Hill Holder Eklendi] olarak değiştirdi
  • Yakup Ç. A., bu konuyu kilitledi
  • Yakup Ç. A., bu konunun kilidini kaldırdı

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.