Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 Elm327 ile Aktif Hale Getirilebilen Özellikler [Hill Holder Eklendi]

Ozan Kar

Önerilen Mesajlar

galiba son kısmı okumadan yaptım haklısınız.. bidaha gidip deneyim :)

Okumadan mı yaptınız anlamadım. ABS sekmesinden initialize ECU yapacaksınız. Şuan çalışmaması normal. Ayrıca abs esp vsde çalışmıyor şuan...

hocam çok soru sormuş gibi olmayım ama abs sekmesini bulamadım :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

son soru: cant open diagnostic session 3 with ecu erroru veriyo initialize ecu dediğimde.. son çare without launch assist diycem hill holdersız kullanıcaz artık :)

km ayarlamaya çalıştığımda benzer bir hata veriyordu ancak initialize ecu için ilk defa duydum. Kaç kere denedin? bir kaç kere daha dene, birde tools kısmında timeout var, kademeli olarak onu 100e kadar arttırıp dene.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

km ayarlamaya çalıştığımda benzer bir hata veriyordu ancak initialize ecu için ilk defa duydum. Kaç kere denedin? bir kaç kere daha dene, birde tools kısmında timeout var, kademeli olarak onu 100e kadar arttırıp dene.

6-7 kere denedim ya.. hatta launch assist açtım kapattım falan öylede denedim olmadı hiçbirinde.. yarın bide timeouta bakıyım.. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aracınızda önde park sensörleri yoksa bu kablo ile hallolmaz ne yazıkki.

Ben zaten şaka diye yazmıştım Serkan Bey tam okumamışsınız her halde,  Ozan bey mümkün olabileceğini yazmış bir araştıracağım tabi o zaman

Reset DTC

Bunun nedeni kabloda normalde sadece HS-CAN olması, modifiye edip MS-CAN switchi eklerseniz hepsi silinir.

Seninkini ben yaptım çünkü abi :D

Ford(yada otosan yurtdışında var mı?) otomatik arabaya neden bu donanımı koymuyor bilmiyorum, ama normal şartlarda otomatikle bir alakası olmaması lazım. Gerekli tüm, modul, sensör ve tesisatı takarsanız, bu kablo ile aktivasyonu mümkün :)

Ozan bey gerekli sensörleri mantığını çözdüm de modül olarak direksiyonun kendi kendine sensörler aracılığı ile çalışmasını sağlayan bir motor var sanırım bu iş yatar gibime geliyor ama yinede araştıracağım çünkü belki böyle bir motor şu an aracımda dahi olabilir , kendi kendine park eden bir araç bulup incelemek gerekiyor bence ve önerinizi merak ediyorum

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ozan bey gerekli sensörleri mantığını çözdüm de modül olarak direksiyonun kendi kendine sensörler aracılığı ile çalışmasını sağlayan bir motor var sanırım bu iş yatar gibime geliyor ama yinede araştıracağım çünkü belki böyle bir motor şu an aracımda dahi olabilir , kendi kendine park eden bir araç bulup incelemek gerekiyor bence ve önerinizi merak ediyorum

Aracınız galiba powershift bu  direksiyon bildiğim kadarıyla elektrik kontrol lü değil

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben zaten şaka diye yazmıştım Serkan Bey tam okumamışsınız her halde, Ozan bey mümkün olabileceğini yazmış bir araştıracağım tabi o zaman

Nerde ne var açıkcası bilmiyorum, microcat Ford'un yedek parça programı oradan incelenebilir ama hataları oluyor. Önemli olan tesisat araçta yoksa, hem bulması zor olur hemde takması.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hill holder'ı denedim süper çalışıyor Ozan arkadaşımıza yine teşekkür ediyorum emeğine sağlık

Adanadaki arkadaşlarada elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım...

Osman Hamdi tarafından düzenlendi
  • Beğen 5
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hill holder'ı denedim süper çalışıyor Ozan arkadaşımıza yine teşekkür ediyorum emeğine sağlık.

Adanadaki arkadaşlarada elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım...

Kablo mevcutmu sizde? Bende yazilimda ecuya reset atildi ve. sonra azami tork isigi gitti. Sanirim tiki kaldirmislar
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ozan elm kablosuyla sync ye müdahale edilebilir mi. Denedinmi daha önce. Benim arabada klima ve radyoya kumanda edemiyorum mesela Ford kaldırmış. Daha önceki modellerde kumanda edilebiliyormuş

Şuan için öyle bir seçenek yok abi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Focus 3 Elm327 ile Aktif Hale Getirilebilen Özellikler [Hill Holder Eklendi] olarak değiştirdi
  • Yakup Ç. A., bu konuyu kilitledi
  • Yakup Ç. A., bu konunun kilidini kaldırdı

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.