Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

F2.5 Hız Limitörü...

S. Ali Doğan

Soru

Merhaba arkadaslar,

Arabayi yeni aldigim icin max hizini bilmem gerekiyor. Her neyse olayi su sekilde ozetleyecegim gectigimiz hafta Gölbaşı istikametinden enkaya giderken araç 190'da kaldi ki orada diger arkadaslarin araclarda ayni hizda kaldi ters hava akimindan dolayi diye dusunduk bugun yine farkli bir yolda ayni sekilde tam gaz yaptim ki arabayi besleyerek hizlandim ama 190'da kaldim benimle birlikte tam gaz yapan diger arkadasim 210'u gordu (2007 focus 2 1.6 tdci 110 hp) ama benim focus 2.5 kaldi sebebini cozemedim. Muhtemelen fabrikasyon hiz limitoru var cunku diger aracla benim arac arasinda 2 yil var, diger arac 168.000'de benim arac 42.500'de. Hiz limitoru hakkinda bilgisi olan var mi?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 8 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Sizin focus 90'lık olmasın ?

90'lik degil bundan eminim cunku az bahsettigim gibi gecen hafta enka'da 308 hdi ile rolling yaptik ve oda 1.6 115'likti ama otomatik oldugu icin 2 boy fark atmistim.

Hız limitörü genelde hızlanma esnasında ani kesiklik olarak kendini belli eder. Sizin ki de böyle mi oluyor. Ayrıca 190 km de limitör olacağını pek sanmam. 2000 model 1.6 focusumda bile 205 km deydi limitör.

Banada cok sacna geldi 190'da limitor olmasi. 2. Vites 40 kmde basliyorum gazlamaya 190'a kadar inanilmaz guzel hizlaniyor ama 5.vites 4.0-4.1 devirlerinde 190'a ibre degiyor ve sanki birsey tutuyormus gibi kaliyor orada rampa asagi 195 oluyor ama rampa bittigi anda 190'a iniyor sanki 190'a sabitlemisim kaliyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Merhabalar.Ben son hız ölçüm olayının 4.vites de yapıldığını duymuştum daha evvel.Ne kadar doğru bilmiyorum ama.Max hıza gelince uzun düzlüklerde 180' e kadar istikikrarlı ivlenme devam ederken,180-200 arası aracın soluğu kesiliyor.200'de geçmiyor.Km olarak 185000 üzerindeyim.Motor Tork/beygır ölçümü ise 109-104 bg-240-232nm de.1.6 dizeller daha fazla gitmıyor.Yaklaşık  10 gun öce 2006 mondeo  dizel ile deneme amaçlı kalkış yaptık.110km kadar önde iken 110-120 den sonra modeo uzuyor gercekten.Sonuc olarak Ford candır:)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Hız felakettir sözü ile başlayarak deneme amaçlı Konya-Aksaray arasında 2010 tdci focus sedan ile düz yolda 230km görüldü. Yol 100km boyunca düz ve boş olsa bile bence daha fazla gitmezdi. Ayrıca Adana-Konya istikametinde bulunan otobanda Pozantı ve tünellerden sonra hafif eğimli yolda 240km görüldü.

Yakıt tüketimi mi ? Anlıkta sabit hızla giderken 16ları gördü. Ortalama sıfırlanıp 50km gibi bir mesafe katedildikten sonra 11 litreydi.

M Sait Epçaçan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.