Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus 3 Geniş Ekran Gösterge Arızası

Samet çeltikci

Soru

Merhabalar...

34 HV 9103 Style Hb Focusum adlı konumda sizlerle paylasmıstım.Aracıma sonradan Geniş Ekran ve Sony teyp takmıştık Ozanla birlikte. Aracımın bakımına daha zaman varken yılı dolmak üzere oldugundan dolayı 16.12.2013 tarihinde bakıma bıraktım. Bi hata yaptımki özellikle güncelleme üzerinde durdum ve ekranın güncellemesini yapmaları icin baskıcı oldum. Nedeni ise mesela kapı acık hareket ediyim sonradan o sesi kesip ekrandan o uyarıyı ne kadar ok tusuna bassam dahi kapatamıyordum ancak aracı durdurup stop edip tekrar calıstırdıgımda uyarı gidiyordu..Bu güncelleme ısrarıma bir kac defa ekranda yazıların birbirine karısması da etkili olmustu. Arac güncelleme sonrası sonradan takılan göstergeyi calıstırmadı. Işıklar gitti devir bile oynamadı yerinden. Aracla işim olmadıgından dolayı 3 gun serviste bıraktım usta ugrastı tüm focuslarda yine calıstıramadı.Kendisinin söylediği ise göstergenin uyku moduna gectigi. Ancak titanium tekno smart paketli bi focusta göstergenin o araca takılıp format atılmasıyla eski haline gelip calısacagını söyledi. Ne yapmamı önerirsiniz acaba? Bu konuda bi fikriniz var mı? 

Simdiden yardımlarınız için teşekkür ederim...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Kendisinin söylediği ise göstergenin uyku moduna gectigi.

Ahaha şaka mı bu? :) Ben olsam bana bunu diyen ustaya ne zaman uyanır derdim.

Eşek herif demiyo ki yanlış yazılım attım mal gibi bu da patladı doğal olarak diye.

Yetkili servisler aracın yazılımı ve modülleri hakkında zerre bilgi sahibi değil. Ezberden next->next->next->finish.

Aracın modülleri farklı ise upgrade ederken uyarır. Derki bak güzel kardeşim sen bunu upgrade ediyorsun fakat ben bunu farklı modül olarak biliyorum emin misin? Sende değilim dersin, cihaz modül ayarlarından alete aslında üzerinde takılı modülün olduğunu setlersin ve tertemiz upgrade edersin.

Adamlar göz göre göre bozmuşlar ya.

Kuvvetle muhtemel daha iflah olmaz o ekran. Yeni ekran almak ve eskisini götürüp bunu yapan ustanın kafasına atmak lazım.

Eğitim şart! Ezberci sisteme hayır! Otosan göreve!

Çok geçmiş olsun ayrıca. Can sıkıcı bir durum olmuş.

Ayrıca bir insan araçla neden kapı açık hareket eder? Ve bunu can sıkacak kadar çok tekrarlamak ister.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Eğitim şart! Ezberci sisteme hayır! Otosan göreve!

Otosan aslında buna bulaşmaması lazım yani çalışanın bulaşmaması gerekiyor.

Normal şartlarda next next dese sorun olmayacaktı çünkü ürün uygun olacaktı.

Bence eğitim herkese şart :) 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Sığ bir yaklaşım olmuş.

Bulaşmaması lazım kısmına katılıyorum tabiki fakat standart bakım prosedürlerini ezbere yapıyor olmalarının yanında neredeyse her problemide ezbere yöntemlerle çözmeye çalışmaları yüzünden herzaman alay konusu olmalarına mahkum olacaklar sevgili otosan bey!

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Sığ bir yaklaşım olmuş.

Bulaşmaması lazım kısmına katılıyorum tabiki fakat standart bakım prosedürlerini ezbere yapıyor olmalarının yanında neredeyse her problemide ezbere yöntemlerle çözmeye çalışmaları yüzünden herzaman alay konusu olmalarına mahkum olacaklar sevgili otosan bey!

Tamam da o sığ ise bu da sığ.

Benim görüştüğüm ustalarda çok bilgili yardımcı olan insanlardı ?

Ne yapacağız şimdi :) neyse sığ'dayız boğulmayız.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Tamam da o sığ ise bu da sığ.

Benim görüştüğüm ustalarda çok bilgili yardımcı olan insanlardı ?

Ne yapacağız şimdi :) neyse sığ'dayız boğulmayız.

Istisnalar Kaide'yi bozmaz. Ama hangi profil istisna bilemem. Ankara için ise evet. Hatta bahsi geçen "usta" için evet. 2-3 yıldır satılan arabanın kumandasını tornavidayla kanırtacak kadar eğitimliler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Istisnalar Kaide'yi bozmaz. Ama hangi profil istisna bilemem. Ankara için ise evet. Hatta bahsi geçen "usta" için evet. 2-3 yıldır satılan arabanın kumandasını tornavidayla kanırtacak kadar eğitimliler.

Rize, İzmir ve İstanbul .

Ayrıca bu ülkenin genel problemi zaten.

Rize'de ki vw bayii arabaları mahvediyorlar diye kapatıldı mesela niye çünkü doğru düzgün usta yoktu yani kalifiye olarak Ford'dakiler dalga geçiyordu beceremediler diye.

Neyse banane :D herkes malına sahip çıksın yapacak bişey yok

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Göstergeyi ben de değiştim. Doğrusu tekno paket arabam olsa deney için göstergemi öyle kolay kolay söktürmezdim, hassasiyetle yapılması gereken bir iş.

Etis'de dikkatimi çekmişti daha önce. Oradaki yazılım modül vs güncelleme listesinde gösterge kodları da var. Beni aracımın VIN no.su ile girdiğimde eski göstergenin kodunu görüyorum (-LCE ile biten). Oysa yeni gösterge kodu -LK ile bitiyor. Demekki servisin yazılım atmadan önce oradaki gösterge kodunu güncellemesi gerekiyor. Böyle bir şey yapabiliyorlar mı emin değilim ama yapabilirler diye düşünüyorum. Burada demek istediğim, yazılım güncelleme VIN koduna göre yapılıyorsa yanlış bir güncelleme tekrarlanıyor olabilir, ustanın o kısmı kurcalaması gerekli belkide.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Rize, İzmir ve İstanbul .

Ayrıca bu ülkenin genel problemi zaten.

Rize'de ki vw bayii arabaları mahvediyorlar diye kapatıldı mesela niye çünkü doğru düzgün usta yoktu yani kalifiye olarak Ford'dakiler dalga geçiyordu beceremediler diye.

Neyse banane :D herkes malına sahip çıksın yapacak bişey yok

Bence yapacak birşeyler var. Anlatırım daha sonra.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bir istisna da Antalya'da var.İbrahim Usta göstergeyi takım program ayarlarını yaparken sakın bunun modülünü güncelletme yoksa çalışmaz diye özellikle uyarmıştı.Neyse geçmiş olsun, eğitim şart da bazen bedeli biraz fazla oluyor...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bir istisna da Antalya'da var.İbrahim Usta göstergeyi takım program ayarlarını yaparken sakın bunun modülünü güncelletme yoksa çalışmaz diye özellikle uyarmıştı.Neyse geçmiş olsun, eğitim şart da bazen bedeli biraz fazla oluyor...

benimkide güncellendi, hatta ustanın dediğine göre bilgisayara bağlayınca uyarı çıkmış, gösterge modulunun güncellenmesi lazım diye.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Izmirde servis benimkini defalarca güncelledi.

benimkide güncellendi, hatta ustanın dediğine göre bilgisayara bağlayınca uyarı çıkmış, gösterge modulunun güncellenmesi lazım diye.

Zaten gösterge için uygun modül ile güncelleme yapıldıktan sonrası için yazdım...

Efenim at binenin, kılıç kuşnananın.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Az önce arayıp konuştum kendisiyle bugun bi tekno smart paket dizel bi focus gelmis bakimdaymis su an arac. Aksam mesaiye kaliyormus yine olucak insallah dedi haber bekliyorum umarim olur. Bu konuda bilgim olmadigi icin kendisinide sunu yap bunu yapsan olur diyemiyorum. Bilgisayar elinde next next yapti dediginiz gibi Servet bey. 1 ay kadar oldu yaklasik cikarmiyorum aracimi garajdan kislik lastikleri olmadigindan.Bosta olan baska bi aracimiz var onu kullaniyorum.Acikcasi su an hic kullanasimda gelmiyor gostergeye cok alismistim baska bi hava katmisti arabanin ic ortamina. Bir ay kadar daha bi zaman cikarmayi dusunmuyorum araci.Belki bu sure zarfinda baska biseyler ogrenirim sizinde yardimlariniz sayesinde gostergeyi calistirabiliriz

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.