Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Kaloriferin geç ısıtması ve elektrikli ek ısıtıcı (PTC)

Doğan Kurban

Önerilen Mesajlar

9 saat önce, Ahmet Gül yazdı:

IMG_1398.JPG
Benim Ptc ısıtıcı bu resimdeki. Temsili değildir kendim çektim.

dijital klima değil mi sizin.sanırım dijital klima ile manuel klima da kullanılan ptc ler arasında fark var bende sonu AA olandan aldım ama çalışmadı.Necip beyin manuel klima ve çalıştığını söylüyor ancak AA mı yoksa BA mi bakıp haber verecek.

Fatih S. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

9 dakika önce, Ahmet Gül yazdı:

Benimki dijital klima. Soketleri aynı değil mi manuellerin? Tesisat aynıysa fark etmez diye düşünmüştüm.

soketleri aynı olsa da çalışma mantığı farklı olabilir diye düşünüyorum.Ama neden böyle bir şey üretsinler ki manuel farklı dijitale farklı oda ayrı bişey.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

8v6n-18d612-ab kodlu ptc ile focus 3 1.6 dizel araçta çalıştıran biri varmış. 

https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=239688&page=11

Şu kodu bi tam öğrensek çok güzel olacak. Ben de ptc yi alınca takarım diye o bölgeyi açık bıraktım. Kapağı takmadım. 

Misafir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

araştırmalarım sonucu şöyle bişey buldum kesin olmamakla birlikte.Ptc lerin söküldüğü araçlar da bunu destekliyor.

BV6N 18D612-BA kodlu ptc manuel klimalı araçlar için üretilmiş ve ptc kimlik kartındaki bölüme bakarsanız sağ alt köşede ''C7B1'' ibaresi var ve bu ibare ''manuel-doğrusal-sayısal-çıkış gerilimi'' ana karttaki bir sistemden bahsediyor çip vb.

BV6N 18D612-AA kodlu ptc dijital klimalı araçlar için üretilmiş ve ptc kimlik kartındaki bölüme bakarsanız sağ alt köşede ''6652A'' ibaresi var ve bu ibare ''dijital-yüksek çıkış gerilimi'' ana karttaki bir sistemden bahsediyor çip vb.

BA kodlu bulursam alıp deneyeceğim sonucu hakkında bilgi veririm.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

34 dakika önce, Fatih S. yazdı:
araştırmalarım sonucu şöyle bişey buldum kesin olmamakla birlikte.Ptc lerin söküldüğü araçlar da bunu destekliyor.
BV6N 18D612-BA kodlu ptc manuel klimalı araçlar için üretilmiş ve ptc kimlik kartındaki bölüme bakarsanız sağ alt köşede ''C7B1'' ibaresi var ve bu ibare ''manuel-doğrusal-sayısal-çıkış gerilimi'' ana karttaki bir sistemden bahsediyor çip vb.
BV6N 18D612-AA kodlu ptc dijital klimalı araçlar için üretilmiş ve ptc kimlik kartındaki bölüme bakarsanız sağ alt köşede ''6652A'' ibaresi var ve bu ibare ''dijital-yüksek çıkış gerilimi'' ana karttaki bir sistemden bahsediyor çip vb.

Birde bunun CA olanı var . MCA için bunu gösteriyor

SmartSelectImage_2017-11-17-15-24-27.png.a212ae1afc6d5141cec75ce6eca83ddb.png

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, Fatih S. yazdı:

bendeki baya kafasına göre çalışıyor, otomatiğe manuelinki olunca ne oluyor acaba. fotoğraf baktım ama bulamadım. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

4 dakika önce, Ozan Kar yazdı:

bendeki baya kafasına göre çalışıyor, otomatiğe manuelinki olunca ne oluyor acaba. fotoğraf baktım ama bulamadım. 

sizdekinin kodu ne acaba araştırmam yanlışsa  boşu boşuna almayalım şimdi BA kodlu olanı. 

Fatih S. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hadi ozaman bende bir soru sorayim. Bv6n 18d612 ca hangisi icin [emoji5]
Soket tipi farkli oldugu icin benim aracima bu olmustu ve calismamisti. 2013 sonrasi olan araclarda bu ptc ye uyumlu soket mevcut.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

28 dakika önce, Yahya Akman yazdı:

Hadi ozaman bende bir soru sorayim. Bv6n 18d612 ca hangisi icin emoji5.png
Soket tipi farkli oldugu icin benim aracima bu olmustu ve calismamisti. 2013 sonrasi olan araclarda bu ptc ye uyumlu soket mevcut.

bu kodla alakalı sadece bitane ptc var ancak bunların üzerinde üzerinde farklı kodlar var ne anlam ifade ettiğini araştırmak lazım ama mca kasanın soketleri ile f3 kasanın soketleri birbirine olabilir lakin parçası yerine olmaması lazım görüntü itibariyle diye düşünüyorum 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir saat önce, Fatih S. yazdı:

sizdekinin kodu ne acaba araştırmam yanlışsa  boşu boşuna almayalım şimdi BA kodlu olanı. 

O kapağı takarken zorlanıyorum baya o yüzden sökesim yok ama yarın bakarım bi ihtimal. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.