Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Focus 3 Sedan'da Sol Stop ?

Semih G.

Soru

Öncelikle herkesin yeni yılının huzurlu ve mutlu geçmesini dilerim arkadaşlar.

Sorunuma gelirse bugün aracımızın geldiği haberiyle bayimize gittik. Daha yeni tırdan indirilmiş haliyle yol yorgunluğu ve kirliliği vardı üstünde ama dayanamadım fotoğraflarını çektim. Temsilcimizle beraber depodan servise götürdük aracımızı,park sensörü v.s işlemlerin yapılması için. Ancak araçtan inip etrafında dolaşırken bir şey çok fazla dikkatimi çekti fakat o hengamede ne fotoğrafını çekebildim ne de temsilciye sorabildim bu nedir diye. Araç büyük ihtimal perşembe günü teslim, çokta üzerinde durmadım o güne kadar varsa düzeltirler diye ama sizlerede sormadan edemedim. Öncelikle bir fotoğrafı göstereyim oradada tam olmasada belli.Dikkatinizi stop lambasının bagaj ile birleştiği noktada ki açıklığa çekmek isterim. Sarı kutucuklar içine aldığım kısım. Nedir bu açıklık sizce ? Olağan bir şey mi yoksa daha kötü düşünülmesi gereken bir şey mi ? Sıfır araçta böyle bir hata hiç hoş değil,daha önce incelediğim ikinci el focusların bazılarında da vardı bu sorun ve sanırım kazalı yada değişmiş diye yorumlamıştım ama sıfırda görmek gerçekten şüpheli bir durum. Sağ tarafta ise hiç bir anormallik yok herşey olması gereken hizada. 

r6fx.jpg

Semih G. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Normal,normal bizim Bora da forumun en pahalı şeker kırmızısını aldı ve onda da bu vardı....

Bir çok focusta bu hiza problemi var, takmazsanız problem değil....

Bende de aynı tarafta bu kadar açıklık var. Normal olmalı.Aslında olmamalı ama olmuş.

Takılmayacak gibi değil ki abi  :)  sıfır araç alıyorsun ve arkada kabak gibi hiza problemi.. Üst yazıda da dediğim gibi ikinci el araçlara direk kazalı damgası vurmuştum sırf bu yüzden. Benim gibi tam anlamayan çok insanda bizim araca aynı damgaya vuracak,biraz can sıkıcı haliyle. Napalım teslim almadan bir dile getiririm servise çözümü yoksa arkasından pek geçmeyeceğiz artık aracın  :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Takılmayacak gibi değil ki abi  :)  sıfır araç alıyorsun ve arkada kabak gibi hiza problemi.. Üst yazıda da dediğim gibi ikinci el araçlara direk kazalı damgası vurmuştum sırf bu yüzden. Benim gibi tam anlamayan çok insanda bizim araca aynı damgaya vuracak,biraz can sıkıcı haliyle. Napalım teslim almadan bir dile getiririm servise çözümü yoksa arkasından pek geçmeyeceğiz artık aracın  :)

Aslında haklı olmakla birlikte çook dikkatli bakmazsan görmezsin deyip bir nebze olsun içini rahatlatayım..bir de unutmadan bence hiç elletme bagaj kapağına zira düzeltme aşamasında ,sök taklarda vidaların boyası aşınacağından asıl o vakit satarken işlem görmüş gibi algılanabilir....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Aslında haklı olmakla birlikte çook dikkatli bakmazsan görmezsin deyip bir nebze olsun içini rahatlatayım..bir de unutmadan bence hiç elletme bagaj kapağına zira düzeltme aşamasında ,sök taklarda vidaların boyası aşınacağından asıl o vakit satarken işlem görmüş gibi algılanabilir....

Bu hiç aklıma gelmemişti,çok doğru aslında kim bilir sökmeye çalışırken nasıl zorlarlar.. Dediğiniz gibi en güzeli çokta takmamak tek kusuru bu olsun demek,teşekkür ederim

Elbette tam simetride olması daha güzel olurdu ama tek kusuru bu olsun. Bu arada da hayırlı, uğurlu olsun.

Teşekkür ederim sağolun  :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Varsın böyle olsun kem gözlerin nazarı değmez :) Allah kaza bela vermesin, bundan sonrada sizden ricam her zaman kemeriniz takılı olsun :nazar:

Çok sağolun, kemer artık alışkanlık oldu bende takmadan hayatta yola çıkmam en kısa mesafede dahi,ancak bu güzel öneriniz için teşekkür etmeden geçmek olmaz  :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

ortada bir anormallik yok hepsi böyle.. siz tam boşluk açısından bakıyorsunuz, tam arkadan bakınca ciddi problem olmadığını görürsünüz.. benim önceki aracım era da focus ta açıklık biraz fazla gibi, hele era da bir taraftan bakınca kaputa oturan kauçuk takozlar görünüyordu..sağdan 2 se soldan 3mm boşluk vardı yani..

ciddi eğrilik yoksa normal..anlamak için showroom daki diğer focus lara bakın

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

kazalı yada değişmiş diye yorumlamıştım

Çoğu bilmeyen kişi dediğiniz gibi yorumluyor.Fakat bu araçlar böyle. Hatta ben aracımı satarken,alıcı kişinin götürdüğü kaportacı komple boyalı dedi aracıma :) Çünkü boyada ufak toz tanecikleri vardı. Sonradan boyanmış gibiydi.Hatta depo kapağında boya akması,ön çamurlukta boya akması vardı. ''Tabi tabi komple boyalı'' dedi :D

Kaporta boşluklarından bahsetmiyorum bile :) Hiçbiri tutmuyor,hepsi dengesiz. Stop lambasının bir tanesi resmen dışardaydı. Ama aracım komple orijinal boyalı,değişensiz kısaca kaportada hatasız bir araçtı.

Şimdi o usta boyalı dedi diye komple boyalı mı oldu ?

Bu olaylar aslında Ford'un kalitesini belirler, boya önemli değil,kaporta önemsiz dememek lazım.Yıl oldu 2014, hala daha kaporta boşlukları standart değilse bir araçta yuh olsun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Mehmet abi bence anormallik var.Ama bu anormallik arkadaşın bagaj kapağından ya da stopundan  değil focusun genelinden kaynaklanıyor.Abi böyle bir araç yapıp trimdeki boşlukları ve sesleri,kaportada,ön farlarda,arka stoplarda olan boşlukları,direksiyon kutusundaki normal denilen sesi nasıl gideremiyorsun.Hayır diğer modellerden daha ucuz satarsın deriz ki ne kadar ekmek o kadar köfte.Diğer markalarda yok demiyorum ama sanki bu simetri konusunda ford en azından focus bir adım geride.aynı eleştiriyi benim aracıma da yaptılar bu stop neden bu kadar açık gibisinden.Sanki isminin ekmeğini yiyor gibi ford.Bence acilen işçiliği biraz daha iyileştirmesi lazım.belki farketmemişsinizdir bu işçilik kusurlarından birini daha görebilmeniz adına kapının plastik döşemelerinin kapıyla birleştiği köşelerine bi bakın.zorlasanız parmak girecek gibi içeri.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Benimde anlamadığım olaylardan biri bu. Bu denli büyük bir firmasın,dünyanın dört bir yanına araç satıp iyi kötü eleştirelere maruz kalıyorsun. Buna rağmen global anlamda en çok satan aracında bu denli basit hataları düzelt(e)miyorsun. Çok zor olmasa gerek bagaj kapağını hizalamak,farla kaput arasındaki boşluğu kapatmak veya kapı döşemelerini aralıksız sabitleyebilmek.. Sıfır aracın stop lambaları nasıl olurda tam oturtulamazda dışarı çıkıntılı durur, bagaj kapağı sağa dayalı montelenir garip bir şey. Daha çok hata var araçta farla kaput arasındaki anlamsız boşluklar,kaputtaki amblem kesiğiyle ford ambleminin uyuşmaması(kaput daha sağda kalıyor) gibi ama ben sadece en göze batanı sizlerle paylaştım. Belki çok takmışsın diyebilirsiniz haklısınızda ama sıfır araçta bu anormalliklerde göze batmayacak gibi deģil

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.