Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Motor Yağ Sızıntısı

Can Uzun

Soru

Herkese merhaba,

Arkadaşlar aracım 2011 benzin+lpg li otomatik focus. Motorun bana göre sol tarafında (kayışların olduğu tarafta) yağ sızıntısı vardı fakat çok fazla olmadığı için umursamamıştım. Gösterdiğim usta fazla yağ varsa onu atmıştır demişti. Bende ara ara kontrol ediyordum.en son baktığımda yağ kaçağı yağ seviyesini azaltacak seviyeye gelmiş ve bu çok canımı sıktı. Acaba neden yapar ve bir ustaya göstermek mi yoksa 75km uzaktaki yetkili servise gitmek mi daha mantıklı olur?

Can Uzun tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu soruda 12 cevap bulunuyor

Önerilen Mesajlar

• 0

Cesaret vermeye devam:

Bakım aralığında yağ seviyesi Max'tan Min.'e inebilir, hatta VAG grubu benzinli motorlarında yağ eklemeden bakım zamanını göremeyebilirsiniz.

Bagajda 1 L 5W-30 yağ bulundurmak ve Min. seviyesine ulaştığında eklemek doğru çözüm olabilir bakım zamanına kadar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Cesaret vermeye devam:

Bakım aralığında yağ seviyesi Max'tan Min.'e inebilir, hatta VAG grubu benzinli motorlarında yağ eklemeden bakım zamanını göremeyebilirsiniz.

Bagajda 1 L 5W-30 yağ bulundurmak ve Min. seviyesine ulaştığında eklemek doğru çözüm olabilir bakım zamanına kadar.

hepsimi öyle bilmiyorumda dizellerde öyle, bakım zamanı geçince yağ lambası yanıyordu a6 da :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Cesaret vermeye devam:

Sanayideki ustama gittim baktık ve yağ sızıntısı basit bir yerde fakat üst tarafları sökmeden ulaşamam dedi. Bende şimdi acaba söküp takarken bir sıkıntı çıkarmı diye açıkcası biraz çekindim. Ama galiba yarın gidip söktüreceğim. Bakalım inşallah hallolur da bir daha uğraşmayız.

Cevaplar için teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Sanayideki ustama gittim baktık ve yağ sızıntısı basit bir yerde fakat üst tarafları sökmeden ulaşamam dedi. Bende şimdi acaba söküp takarken bir sıkıntı çıkarmı diye açıkcası biraz çekindim. Ama galiba yarın gidip söktüreceğim. Bakalım inşallah hallolur da bir daha uğraşmayız.

Cevaplar için teşekkürler.

2011 model arabayı sanayilere atmasanız keşke :yeah: 

Dediğim gibi yapın bence ekleyin yine kısa sürede sorun olursa yetkili servis'e bırakın. Bunlar şahsi görüşüm tabi :) Yine siz nasıl rahat olacaksanız onu yapın lütfen

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

aracın yağ keçesine bakmakta fayda var yine de arkadaşlarımı destekliyorum yanınızda idareden yağ bulundurun. ama fazla da beklemeyin çünkü karter içindeki yağ kullanılmış yağdır ve etkisini(viskozite , partiküllerde yapışma vb.) kaybedebilir yeni koyacağanız yağ karter içindeki yağla birebir aynı özellikte olmalıdır. sakın farklı yağ kullanmayın. benim kanaatim yine aynı yağ keçesine bakmanız ve yağ boşaltma musluğunu kontrol etmenizdir... :guitar:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.