Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Ekonomik Oyun Bilgisayarı Toplamak İstiyorum

Önerilen Mesajlar

@Yakup Çağatay,

Yakup  kardeş  bilgisayarların  derin özelliklerinden pek anlamam.
genelde de  fps tarzı  oyunları  oynarım.
bana sadece  oyun oynayabileceğim  ekonomimi sarsmayacak kaliteyi  ucuza bulabileceğim bir kasa toplarsak  ne kadara  çıkarım bu işten  :)

bu arada  da  ilk  bahset  butonunu kullanmam  bu  :)
oldu galiba  ihi ihi ihi :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Oyun oynarken zorlanmak istemiyorsanız ekonomik olarak böyle birşey tercih edilmelidir.

Aslında fiyat kriteri önemli sizin için ekonomik olmayabilir bu bana göre öyledir belki bu sebeple tam sınır alalım :)

post-1-0-34889300-1385362609_thumb.png

Buna ekran,mouse,klavye,hoparlör ekleyeceksin.

Biraz daha kasıyorum fiyatı en fazla bu kadar inebiliyorum.Belki başka yerlerde bu parçalar daha ucuza toplanır o ayrı mesele

post-1-0-42511000-1385363410_thumb.png

Bu konulara biraz uzak kaldım bu sebeple diğer arkadaşlarımız daha iyi yardım edebilir bu maksat ile forumumuzda zaten bulunanan teknoloji kısmına konuyu aktardım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

benim pc şu anda yakup un 2. donanımından daha geri ve herşeyi oynatıyor.. bütçeyi zorlayıp 2. konfigürasyonu almanız yeterli.. hem yeni hem geleceğe yatırım yapmış olursunuz..bu da fazla derseniz: değişecek parçalarla benim emektarın seviyesine inersiniz ki 1-3 sene sonra sıkıntı çıkaracaktır..

fiyatlara baktımda Çağatay en hesaplısını toplamış, daha aşağı inmez bu oyun pc için

bende 4 çekirdek 2.8 var, yukarıda 3.6

ekran kartı bende 5670, yukarıda 7770..

ram i isterseniz en baştan 8 gb yapın..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Uzun vadede ara sıra yükseltme yapabilmek istiyorsanız anakarta ve güç kaynağına daha yüksek bir bütçe ayırmalısınız bence.

Mertcan ben uzun zamandır bunlara bakmıyordum. Yani oem fiyatlarına şuna buna..

Bunlara bakınca mac'e verilen paraya acımamak lazım dedim.

Sonuç olarak tabiki elma ile armut kıyaslanmaz ama sonuçta oem topluyorum garantisi bile koşmana bağlı :D fiyatı az değil. Dolar arttığı için olabilir tabi.Eskiden daha ucuz toplardık yada bizim ekonomi batmış pahalı geliyor bana bu.

post-1-0-15123200-1385369479_thumb.png

Hep en ucuzları seçtim.Baz mac bk pr kıyas için.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sonuç olarak tabiki elma ile armut kıyaslanmaz ama sonuçta oem topluyorum garantisi bile koşmana bağlı :D fiyatı az değil. Dolar arttığı için olabilir tabi.Eskiden daha ucuz toplardık yada bizim ekonomi batmış pahalı geliyor bana bu.

attachicon.gifScreen Shot 2013-11-25 at 10.50.57.png

bence ucuz olmamış :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

attachicon.gifScreen Shot 2013-11-25 at 10.50.57.png

Ben de bakmayalı çok oldu da burada 3.5 i5'in yanına 6570 biraz garip olmuş. Bottleneck, darboğaz yapmayacak bir sistem seçmek gerek.

bence ucuz olmamış :)

Oyun bilgisayarı olarak tanımlanacak bir şey için sıfırdan toplanıyorsa 3-4k tl para lazım bence ki ileride parayı bulursam ve arabaya harcamazsam inşallah işin içine eyeginity filan girince daha artıyor.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

fps tarzı  oyunları  oynarım.

fps tarzı oyunlar için ; ekran kartı üst seviyede olması lazım ...  Öyle bir ekran kartına gerekli gücü sağlayabilecek power supply'a ihtiyaç duyar ; sonra fps adam gibi oynayabilmek için bilmem kaç dpi'lık mouse , kulaklık derken işin içinden çıkılmaz bir hal alır :) ...

ps4 çıktığı için ; ps3 ucuzllar ; oyunlarıda ucuz çıkar diye ümid ediyorum ; ve ps3 almanı tavsiye ediyorum :) 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 kaç önerim var... işlemcin kesinlikle intel olsun ve en az i3...
ekran kartı geforce olmalı. gidip ati falan alma pişman olursun geforce nın ölüsü bile diğerlerinden iyidir. ve geforce 610 modeli 540dan daha düşüktür yani sondaki 2 haneye bakmalısın 10-20-30-40-70 falan.. ram kingston al harddisk samsung 7200 rpm olsun 5400 alma.. 

Yakup Çağatay tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.