Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Araç Seçimi Hakkında Yardım Lütfen :)

O. Fatih Yurter

Önerilen Mesajlar

Aslında niyetimizde aralık, ocak gibi araba almak vardı ama ben yine duramadım olmuyor arabasız :) bu ara gitmemiz gereken uzun yolculuklarımız olacak.

Alacağım araba kesinlikle dizel olmalı veya turbo-benzinli olabilir. Kesinlikle benzinli atmosferik arabaya dönüp bakmam bile bundan sonra :)

İki seçenek var önümde. Biri seat toledo 1.9 tdi signo diğeri mondeo 2.0 tdci trend+still.

Toledo aklıma daha çok yatıyor daha donanımlı sanki. Arabalar göründüğü gibi aşağıya ilan linklerini yapıştırıcam.

Mondeo aklımı karıştırıyor. Kronik enjektörleri sorunlu zaten. Toyota bayii bunu takasla almış. Diyorum ki arabanın bakımları vs gelmiştir adam 3-5 bin bakım yapıcağına sıfır km arabayı alıp gitmiştir. Bir de turbosu ötüyormuş turbo masrafıda var. 2000 tl tutar. Revizyon yaptırmam direk değiştiririm. 2000 tutar. Başka masrafı çıkar mı bilemem alıp 5 bin lira harcamak istemiyorum.

Alınca direk yazılım attırıcam ayrıca. mondeo 200 kg ağır 20 hp artısı var. Hem az yaksın hem çok kaçsın istiyorum birazda gençlik hevesiyle :) Focus bulamadım malesef yoksa ilk aklımda o vardı.

Salı günü gidicem ikisinden birisine.

Bu arada mondeo 17 bin liraya verecek. Toledo ise 18 bin lira. Km sorun değil Bakımları düzgün yapılan her araba 500 bin km gider. tdi lar dayanıklı gerçekten. Bi yanda masraflı araba diğer yanda bakımları yapılmış bir araba. serviste expertiz yaptırıcam ikisinide. 

Simdi siz olsanız ne yapardınız başka araba önerisi de bekliyorum.

mondeo;

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-ford-mondeo-2.0-tdci-trend-plusstil-paket-128345264/detay

toledo;

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-seat-sahibinden-2000-model-seat-toledo-dizel-signo-full-paket-134864380/detay

O. Fatih Yurter tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

toledo da neredeyse arabanın tüm çevresi boyanmış,hadi kapıları falan geçtim de kaput boyanmışşş?? önden darbe almış bir araç,eğer yandan alıp kaputu kaldıracak bi kazada oldu ise de ön takımın durumun ne oldu o durumda acaba?ben biraz kıllandım açıkcası..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben ikisini de düşünmem heleki Toledo yu hic düşünmem ön 3 parçada boyaliymis belkide değişmiştir.kazali oldugu belli. 200binde dizel her an bazi sorunlar verebilir masraf açabilir. 19 bine focus 1, astra , fiesta, corsa falan alabilirsiniz

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Toledonun hasar kaydi yok. Degiseni de yok gider gosteririm zaten. Kmsi onemli degil bakimlari yapildiktan sonra. Tabi gostermekte fayda var. Dizel araba dusunuyorum yazilim egsoz yapicam ilerde turbo enjektor diye devam ederim simdilik tatmin etsin yeter ama dediginiz gibi acele etmesem iyi olacak. Araba bulmam zor gercekten focus 1 tdci bulsam temiz olsa hemen alirim varsa forumdan fln ulassin uzakta olsada gelirim

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 araçta çok şık, toledonun kasası çok hoşuma gidiyor. ama bir kere cordobaya bindim arabadan kalitesizlik akıyordu resmen o gün soğudum seattan.

birde bence uzun süre bineceksen mondeo al masrafını yap kafan rahat olsun, yok bir iki seneye satarım diyorsan toledo al kullan at.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Valla toledonun ikinci el piyasasi konusunda bilgim yok. Tahminen vasat durumdadir.

Lpg li f1 niye dusunmuyorsun? Ekonomiklik acisundan total de her ikisinden de ekonomik olur. Eksoz yapacagim diyorsun. Dizele eksoz yapsan ne olur.

Mondeo daha bilindik bir araba oldugu icin sanki daha iyi gibi ama toledonun akibetini bilemem...

Sadece acele etme. Cok lazimsa bir sey diyemem ama 1 ay kadar arastirabilirsen cok guzel arabalar duser.

Bir de skoda octavia nin dizeli varmiyki. Hani eski kasalarin. skoda daha bi yakin gelebilir insanlara.

Peugeot 406 ya bakabilirsin.

Aklima gelen oneriler sadece. Artik tercih senin.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Toledonun hasar kaydi yok. Degiseni de yok gider gosteririm zaten. Kmsi onemli degil bakimlari yapildiktan sonra. Tabi gostermekte fayda var. Dizel araba dusunuyorum yazilim egsoz yapicam ilerde turbo enjektor diye devam ederim simdilik tatmin etsin yeter ama dediginiz gibi acele etmesem iyi olacak. Araba bulmam zor gercekten focus 1 tdci bulsam temiz olsa hemen alirim varsa forumdan fln ulassin uzakta olsada gelirim

şaseden sorgulattınız mı peki hasar kaydı yokmuş ? Ayrıca aracın hasar kaydının  çıkmaması o aracın kazalı olmadığı anlamına gelmez..Sadece kaskolu araçlar kaza yapınca hasar kaydı çıkıyor veya da eğer kaza yapan 2 araçtan karşı taraf suçluysa eğer 2 aracın hasarıda suçlu olana çıkıyor..Bu kadar boyalı bir toledoya bu kadar para verilmez ...Kayseri' deki 2 .el araçlara da pek güvenmeyin derim ben daha önce arkadaşa araç alacaktık o kadar gezdik Kayseri 'de işe yarar araç bulamadık kiminin km si oynanmış kiminin boyalı diyorlar ama değişeni vb. sorunları var .Birde bunlara rağmen bi ton para istiyorlar :) Mondeo'nun bulunduğu Toyota Plaza yıda gezmiştik orda da işe yarar araç yoktu .Benden söylemesi karar size kalmış artık

Arkadaşımda 2006 model 2.0 lt tdci ghia mondeo var.2.0 lt motorun ne anlama geldiğini o aracı kullanınca anladım :)

benim kuzende de var 2006 trend 2.0 tdcı mondeo ,gerçekten de  araba manyak çekiyor  

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.