Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Araç Seçimi Hakkında Yardım Lütfen :)

O. Fatih Yurter

Önerilen Mesajlar

Abi bi bayan sahibi. aradım açtı aslında bende bayan olduğundan dolayı gidip bi görmeni istiyodum arabasını :P Bekarmışta :D

Ama hanımefendi diyor ki ben çalışıyorum akşam 6 dan sonra gösterebiliriz anca arabayı. 6 dan sonra nereye göstericez ki en az 2 saat lazım içime sinip almam için. Göstermeden sorgulamadan da almak istemedim hor kullandığı belli lekeleri çizikleri var falan diyor 

Toledoya gidicem bakalım bileti aldım az önce. 

Okey :) Ankara'ya baktım düzgün araba bulamadım. Git-Gel bakalım

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Toledoyu dün aldım hayırlısıyla :)

Kaportasını moturunu gösterdim noter işlemlerini hallettikten sonra dyno da orijinal yazılımıyla 118 hp verdi motorda sıkıntı yok :)

Yazılımdan sonra tam ölçü yapamadık 150-160 civarlarında oldu

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Toledoyu dün aldım hayırlısıyla :)

Kaportasını moturunu gösterdim noter işlemlerini hallettikten sonra dyno da orijinal yazılımıyla 118 hp verdi motorda sıkıntı yok :)

Yazılımdan sonra tam ölçü yapamadık 150-160 civarlarında oldu

Niye tam ölçü yapılamadı peki :D öncesini yapıyorsunuz da sonrasını yapmıyorsunuz ne anlamı kaldı :P hee ?

Başlık açarsan orada hayırlı olsun deriz artık :yeah:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Niye tam ölçü yapılamadı peki :D öncesini yapıyorsunuz da sonrasını yapmıyorsunuz ne anlamı kaldı :P hee ?

Başlık açarsan orada hayırlı olsun deriz artık :yeah:

Abi arabayı çıkardık bilgisayar kafayı yedi düşün artık :D şaka bi yana kablosundan biri dışarı çıkmış gelip geçerken üstüne basmışlar bi temasszlık vardı sonrasında ölçtük ama tam inceleyemedim eğriyi bilmiyorum daha. Biraz kalibre olsun sensörler biraz daha artar dedi.

Ama şu an çok eğlenceli araba 1250 kg civarında 150 hp 340 nm tork var 2. viteste basıyorum boşa sarıyor :) sac jant lastik aldım onları takınca bi ölçüm yaparım ankaradan buraya otobandan geldim gurbetçi amcaları biraz dumana boğdum herkes selektör atıyor yancak sandılar heralde arabayı :D 

hayırı olsun artıları ve eksileriyle konu açarsın artık...

teşekkür ederim aynen açarım tabi :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Abi arabayı çıkardık bilgisayar kafayı yedi düşün artık :D şaka bi yana kablosundan biri dışarı çıkmış gelip geçerken üstüne basmışlar bi temasszlık vardı sonrasında ölçtük ama tam inceleyemedim eğriyi bilmiyorum daha. Biraz kalibre olsun sensörler biraz daha artar dedi.

Ama şu an çok eğlenceli araba 1250 kg civarında 150 hp 340 nm tork var 2. viteste basıyorum boşa sarıyor :) sac jant lastik aldım onları takınca bi ölçüm yaparım ankaradan buraya otobandan geldim gurbetçi amcaları biraz dumana boğdum herkes selektör atıyor yancak sandılar heralde arabayı :D

teşekkür ederim aynen açarım tabi :)

her an yanabilir valla bu durumda :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yazılımı dayadın pompanın basıncını %30 arttırdın. Zaten pompaları ve enjektörleri sıkıntılı

Zorlama onu kardeşim. O araç performans aracı değil.

Örnek aldıkları gazihan amcaları var ya işte Toledo'nun canını aldı :D adam sattı gerçi onu alana kolay gelsin :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu haliyle zevkli oldu abi sıkıntı yok şimdilik 

İşte olmasın diye telkin ediyoruz sana kardeşim. Pompa o motorun canı. patladığı zaman ciddi manada canın sıkılır. Aracın zaten kmsi var. Ve PD TDI motorlar pompa ve enjektör konusunda gerçekten narin.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İşte olmasın diye telkin ediyoruz sana kardeşim. Pompa o motorun canı. patladığı zaman ciddi manada canın sıkılır. Aracın zaten kmsi var. Ve PD TDI motorlar pompa ve enjektör konusunda gerçekten narin.

PD değil abi ahf motor bunlar enjektörleri pompası farklı daha sesli onlardan daha dayanıklı forged pistonları falan yazılımı atan abi daha açayım istersen dedi turbonun durumunu bilmediğimiz için açmadık turbosunu biraz büyüttükten sonra açtırıcam 160 hp olur tahminim bu haliyle bile 2. viteste dip gaz yapamıyorum

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

PD değil abi ahf motor bunlar enjektörleri pompası farklı daha sesli onlardan daha dayanıklı forged pistonları falan yazılımı atan abi daha açayım istersen dedi turbonun durumunu bilmediğimiz için açmadık turbosunu biraz büyüttükten sonra açtırıcam 160 hp olur tahminim bu haliyle bile 2. viteste dip gaz yapamıyorum

PD tam olarakta onun karşılığı kardeşim senin bahsettiğin motor octavialarda kullanılan 1,9 90 hp lik motor (diğerine göre zayıf olan).

Pistonların forget olabilir ama yanıldığın nokta şu. Bu araç benzinli değil. Dizel.

Benzinli araç sıralı sıralı ardışık şekilde yakıt patlarıt.

Dizel motor yakıtı yüksek basınçla yakar. Bu olay motor için zaten külfettir. Ayrıca dizel motorların krank milleride benzinli motorlara göre daha ağırdır. Bu ağırlık aracın torkunu yükseltirken. kollarra binen yükü dahada arttırır. Yani forget pistonun sandığın gibi bir artısı yok sana. Sadece stock için dayanıklıdır.

O motor 160 hp olur. Ancak ne yakıt ekonomisi kalır nede ömür.

Madem tork istiyosun dizel güç istiyosun Fabia TDI RS alsaydın 1,9 130 hp 6 ileri.

Hamleni yanlış taşla yapıyosun.

O motor o yükü uzun süreli kaldırmaz. Bide gidiyor diye yükleniyorsun ya. Canı gidiyor farkında değilsin.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.