Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Lastiği Değiştirmelimiyim?

Ozan Kar

Önerilen Mesajlar

Lastik fotoğraftaki gibi dişleri sorunsuz, mahalle arasındaki lastikçiye sordum "birşey olmaz yeğenim" dedi, birde size sorayım dedim :)

foto11F0raf2_zps4e7ad1c4.jpg

Bu lastikler Focus'ta değil galiba. Valla şehir içinde kullanılan bir arabaysa idare edebilir de, uzun yola giden bir arabaysa ısındıkça ne sorunlar çıkartabilir bilemiyorum. 

Bir de kaç yıllık lastik bu ve markası ne?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu lastikler Focus'ta değil galiba. Valla şehir içinde kullanılan bir arabaysa idare edebilir de, uzun yola giden bir arabaysa ısındıkça ne sorunlar çıkartabilir bilemiyorum. 

Bir de kaç yıllık lastik bu ve markası ne?

hem puntonun hem cmaxin arka lastikleri(önler yeni) bu şekilde 2009(Yıl ile ilgili bir kaç yerde 10yıl olarak okudum) Bridgestone ER300.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sayın Karsavuran, lastiğin hiç şakası yok. Arabanın tüm yükü lastiklerin üzerinde.

Ve bu fotoğraf her şeyi anlatıyor bence. Uzun yolu kısa you yok bu işin.

Yaşadığınız şehirleri de düşününce kauçukta böyle bir yıpranma içerilerde tuz ve nemden ötürü nelere yol açar siz düşünün.

Üç kuruş kar edeceğim diye çok lira zarar etmeyin,can da cabası...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yabancı kaynaklar eskimenin belirtisi olarak nitelendiriyor. Eğer titremeye veya sürüşte herhangi normal olmayan bir hisse sebep oluyorsa hemen değiştirilmesi gerekiyormuş.

http://www.btmauk.com/data/files/Replacing_Car_Tyres_1_June_2011.pdf

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

4 yıl'ı geçtiyse değiştir Ozan. Yağmurlu günlerde sorun yaşarsın. 

http://www.bridgestone.com.tr/oneri-ve-yardim/lastik-kullanim-ve-raf-omru-onerileri/

10 yıl diyor :)

punto neysede cmax yılbaşında yine gidici ona masraf yapmak istemiyoruz pek

puntonun ön lastiğini servis ters takmış 8 ay o şekilde kullanılmış dün fark ettim :) yani yolda giderken yarılmasın yeter :)

Yabancı kaynaklar eskimenin belirtisi olarak nitelendiriyor. Eğer titremeye veya sürüşte herhangi normal olmayan bir hisse sebep oluyorsa hemen değiştirilmesi gerekiyormuş.

http://www.btmauk.com/data/files/Replacing_Car_Tyres_1_June_2011.pdf

bu güzelmiş, sürüşte hiç bir anormallik yok, hatta cmaxi epeyce zorladım antalya sıcağında :D

bu arada cmax izmirde, punto aydında kullanılıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Öncelikle lastik ömrü:

Raf ömrünün 4 yılı aşmaması, kullanım ömrünün de bunun üzerine 4-6 yılı aşmaması öneriliyor.

Ancak nem, aşırı ısı farkları, yol kalitesi bu sürelerde revizyon gerektirebilir. 

Ben imal tarhinden itibaren 6 yıl sonrasını değişim için uygun, 8 yılı da risk sınırı olarak görüyorum.

Gelelim bu lastiğin özelin, yüzeyel kauçuk katmanında çatlaklar var.

İç katmanların bu düzeyde olması halinde balon yapmasını bekleriz zaten.

Hani bu araba benim olsa ve kullanmaya devam edecek olsam değişirim, ama satılacaksa alan istediği gibi değiştirsin derim.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Benim lastiklerde aynı şekildi hatta daha kötü durumdaydı. Ama bi sıkıntı yaşamadım diş kalınlığı iyiyse bi süre daha devam eder tabi yüksek hızlarda insanın içinde az da olsa korku bırakır :) şehir içinde 60-70i geçemiyoruz zaten.

Satılacaksa öyle bi niyet, düşünce varsa değiştirmeyin. Kullanılacaksa bu sezonuda geçirir aslında. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben aracı aldığımda lastiklerin durumu sizinkinden çok daha iyiydi.lastikçiler 5 bin km daha gideri var demişlerdi benim de aklım lastikte kalmasın diye değiştirdim gitti..Fotodaki lastik bende olsa çoktan değiştirmiştim:)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben aracı aldığımda lastiklerin durumu sizinkinden çok daha iyiydi.lastikçiler 5 bin km daha gideri var demişlerdi benim de aklım lastikte kalmasın diye değiştirdim gitti..Fotodaki lastik bende olsa çoktan değiştirmiştim:)

diş olarak hiç bir problemleri yok. diş derinliği 4 mm filan olsaydı başlık bile açmadan değiştirirdim zaten...

cem abinin yorumu makul, bayramda tekrar değerlendiririm ama yinede değiştirmeye pek niyetli değilim.

aslında puntonunkiler değişebilir en az 2 sene daha bizde ama onada gerek görmüyorum şimdilik.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.