Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Korkutmak Da Iyi Değilmiş :)

Emre V.

Önerilen Mesajlar

Gereksiz kornaya basan insanlar umarım bir gün iflah olurlar.Ne zaman gelişecek o beyinler merak ediyorum.

Suçlu tabiki bu videoyu utanmadan internete yükleyen adam.

Katılmıyorum. Herkesin sorumluluğu çoğunlukla kendindedir. Çok şükür direğe çarpmış sadece. Korna ile panik olmamak gerekir ki hatta yeterince iyi bir sürücü trafiği sürekli takip ettiğinden kendine göre bir değerlendirme yapmadan sadece kornaya göre hareket etmemeli. Teorik olarak burada diğer aracı siper almak yerine kendisi baksaydı yola o kadar ani bir harekete gerek kalmazdı.

Tabi bunlar her zaman yapılabilen kolay şeyler değiller ancak yapmaya çalışmak gerekli en azından.

O beyinler trafikteki insanların egoları ile sürüş kabiliyetleri ve sürüş kabiliyetleri ile zennettikleri sürüş kabiliyetleri orantılı olduğunda kendiliğinden gelişir. Şimdilik kötü sürücülerin sebep olduğu zaman kayıplarını normal karşılamayan biri olarak bunun düzelmesini beklemiyorum.

İnsanlarımız malesef ki refleks ile çok büyük yanlışlar yapıyorlar. Bu yanlışlar şehiriçinde maddi hasarla kalmayabilir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

kötü sürücülerin sebep olduğu zaman kayıpları

Arka camıma yazdıracağım bu gidişle:

"Bilmiyorsan bu b...ku, git mektebinde oku!"

Hep söylerim:

1. Bazen at arabasını sürmekten aciz zeka yapısındaki kişiler yüz beygire hükmetmeye çalışıyor.

2. Trafik eğitim ve disiplin işidir, yolda göç düzülmez, buna kalkışırsan kendin üzülürsün.

3. Trafik ciddi kollektif zeka ister ki bizim toplum olarak sınıfta kaldığımız bir derstir.

Dikkatli olalım, kurallara uyalım.

Geçiş üstünlüğü konusunda bir sınav yapsak bu forumun bile yarısı çakar bence (ben de dahil çünkü her zaman "yol benim" diyorum)

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Psikoteknik test yapılmalı her şöföre. Trafiğin yarısı azalır muhtemelen.

psikolojik değerlendirme genellikle iki temel psikolojik değerlendirmeyi kapsamaktadır: sürücülük yeteneklerinin trafik psikolojisi açısından değerlendirilmesi ve trafiğe ilişkin sürücülük tutumlarının ve kişiliğinin trafik psikolojisi açısından değerlendirilmesi. değerlendirme sürecinde sürücünün, trafiğe ilişkin olarak, psikomotor yetenekler kapsamında tepki hızı ve el-ayak-göz koordinasyonu, zihinsel yetenekler kapsamında ise dikkat, anlama ve muhakeme, hız ve mesafe algılama, geniş görüş alanı içinde uyaran fark etme, şekil algılamada görsel süreklilik yetenekleri değerlendirilmektedir . bu değerlendirmeler sonucu olumsuz olarak değerlendirilen sürücüler, ilgili “sürücü davranışı geliştirme programlarına” yönlendirilmekte, program sonrası tekrar psikolojik değerlendirmeye alınmaktadırlar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kornaya basanın o kadar uzun basmasını gerektirecek bir durum yok, hata etmiş ama karşı tarafın kaza yapmasında kusuru yok bence. Çünkü trafik daha çok görsel uyarılar üzerine yürür. Kavşaktan çıkan araç sadece sesli uyarıya göre değil, bu sesli uyarının görsel kontrolünü de yaparak hamle yapmalıydı. Hepsi bir yana, duvara vurmasının hiçbir şekilde izahı mümkün değil. O nedir öyle yahu? Küçümsemek için söylemiyorum ama bayan şoför olması kuvvetle muhtemel.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Katılmıyorum. Herkesin sorumluluğu çoğunlukla kendindedir. Çok şükür direğe çarpmış sadece. Korna ile panik olmamak gerekir ki hatta yeterince iyi bir sürücü trafiği sürekli takip ettiğinden kendine göre bir değerlendirme yapmadan sadece kornaya göre hareket etmemeli. Teorik olarak burada diğer aracı siper almak yerine kendisi baksaydı yola o kadar ani bir harekete gerek kalmazdı.

Tabi bunlar her zaman yapılabilen kolay şeyler değiller ancak yapmaya çalışmak gerekli en azından.

O beyinler trafikteki insanların egoları ile sürüş kabiliyetleri ve sürüş kabiliyetleri ile zennettikleri sürüş kabiliyetleri orantılı olduğunda kendiliğinden gelişir. Şimdilik kötü sürücülerin sebep olduğu zaman kayıplarını normal karşılamayan biri olarak bunun düzelmesini beklemiyorum.

İnsanlarımız malesef ki refleks ile çok büyük yanlışlar yapıyorlar. Bu yanlışlar şehiriçinde maddi hasarla kalmayabilir.

Hata, ışık, vb şeylerde acil ekstrem durum olmadıkça korna çalmıyorum ben. Gerek yok çünkü böyle insanların olduğunu biliyorum bu videodan sonra da çalmamaya devam edeceğim :yeah: 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hata, ışık, vb şeylerde acil ekstrem durum olmadıkça korna çalmıyorum ben. Gerek yok çünkü böyle insanların olduğunu biliyorum bu videodan sonra da çalmamaya devam edeceğim :yeah:

Ben de ayda yılda bir çalıyorum da çalındığında hiç panik olmadım çok şükür :)

Benim icinde korna son tercih, selektor kullanıyorum bol bol. Bixenon olunca zevkli bile oluyor :D

Annem hava kararıncaki boş yolda hafif aceleli ancak pek eğlenceli sellektör kullanımımı "taciz" olarak nitelendiriyor. Bi-Xenon'um olsa ne olur kim bilir  :kıhkıh:  :kıhkıh:  :kıhkıh:

Çözüm belli: Amerika'daki gibi sivil polisleri salacaksanız trafiğe, hız yapmayanların bile dibinden gidip gaza gelirlerse çakacaklar cezayı. Sabrı olmayanın cebinde yakıt parası da kalmayacağından trafik rahatlayacak.

Boş ve düzgün trafikte hız kurallarına uyacak kadar sabırlı olduğumu düşünmemdeki sebep dolu trafikte sellektörlere rağmen hız sabitleyici bozmamak için stabil gitmişliğim olduğundan olabilir.

Eğitim trafikten önce bir çok şeye şart da can tehlikesinin en fazla olduğu kategori trafik.

Bir de bilinçsiz polislerin belinde silah taşımalarına karşıyım da o politik söylemlere girdiğiden burada konuşulmaz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Annem hava kararıncaki boş yolda hafif aceleli ancak pek eğlenceli sellektör kullanımımı "taciz" olarak nitelendiriyor. Bi-Xenon'um olsa ne olur kim bilir     

arkamda böyle sellektör yapanlara genelde yol vermem...geçsin sağdan...1-2 sellektörle anlaşılıyor yol istediği neden defalarca sellektör? 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

arkamda böyle sellektör yapanlara genelde yol vermem...geçsin sağdan...1-2 sellektörle anlaşılıyor yol istediği neden defalarca sellektör? 

Sinyal verildiği an sellektör atmayı bırakıyorum  ben. Sinyal vermezse beni görüp görmediğini nasıl anlayabilirim?

Trafikte bolca bulunan, dikiz aynası nedir bilmeyen, "yol boş sağa geçeyim" demeyen insanlardan biri olmadığını nereden bilebilirim?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.